» »

kako odpreti .prn datoteko in natisni, kar se nahaja v njej?

kako odpreti .prn datoteko in natisni, kar se nahaja v njej?

urosh ::

halo.

Mislim, da že sam naslov teme, pove za kaj se gre. In sicer sem prek neta plačal vstopnice za en koncert in ker bila ura pozna, printer pa je v spalnici od staršev, pač nisem takoj natisnil potrdila, za rezervacijo in plačane karte, ampak sem pač tiskal v datoteko. Sedaj pa nastane problem. Kako oz. kje naj odprem to datoteko, da si končno lahno natisnem potrdilo???

Mam pa tiskalnih HP deskjet 895 Cxi - če to kaj pove :D

Lp

bastadu ::

Poskusi v ukazni vrstici napisati print datoteka.prn; seveda se moraš nahajati tam, kjer se nahaja ta prn datoteka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

lukanium ::

V bistvu prn datoteke ne moreš odpreti v 'klasičnem' smislu. Lahko jo pa z Acrobat Distiller-jem 'zdistilaš' ;) in dobiš pdf datoteko. That's it.

Na Adobe-ovi strani dobiš poskusno različico celotnega paketa Acrobat.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

B-D_ ::

Sicer je to strogo varovana skrivnost in ne obstaja praktično noben windows utility, ki bi znal z GUI to narediti, tako da je edino kar ti preostane (boga molim, da maš LPT printer) tole:

Greš v dos in pošlješ datoteko direktno na printer port. S tem simuliraš printanje. To je to...

fajl.prn > LPT1

...ne me za jajca držat glede sintakse. Zadeve nism nikol v praksi probal, baje se pa dela tko če se ujameš v to windows past.

ToniT ::

Start run cmd
copy imedatoteke.prn lpt1 /B

urosh ::

halo.

mi je uspelo. in sicer mam lpt printer, le da je priključen na drug računalnik.

rešil pa sem tako, da sem v cmd, napisal pot datoteke, nato pa kam se naj natisne in sicer je zgledalo takole: d:\nekje\je\datoteka.prn \\olga\hpdeskje in to je bilo to. Samo zanimivvo, da se datoteke ne da "odpreti" v klasičnem smislu, ko bi zadeva lahko delovala čist simpl, da bi pritisnil gor, bi se zadeva odprva v recimo programu v katerem je bila shranjena in bi jo lahko čist enostavno dal tiskat... Le zakaj ta Windows tak komplicira? Ponudi ti neko možnost, da nekaj "pametnega" narediš, nato pa pač ne moreš na enako "pameten" način zadeve dokončati.


Drugače pa hvala fantje ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOS print windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
111710 (1537) gumby
»

DOC v PRN

Oddelek: Programska oprema
71387 (1304) backup
»

Printanje v datoteko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71274 (1204) BigWhale
»

Kako pretvorit datoteko *.prn v *.doc?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132635 (2431) Zzzzzzz
»

print file

Oddelek: Operacijski sistemi
8980 (915) gumby

Več podobnih tem