» »

Pomoč pri sestavljanju računalnika

Pomoč pri sestavljanju računalnika

Sharpy_1983 ::

Najprej vsem skup en lep pozdrav.
Pred kratkim sem se odločil, da bom kupil nov računalnik - kot je to v navadi sem najprej brskal po forumih, nato po internetu, zdaj pa sem se odločil, da pišem še vam. Med sestavljanjem komponent sem naletel na kar nekaj vprašanj, za katera upam, da bom dobil odgovor tu. Če mi zna kdo pomagat, bi ga prosil, da mi napiše odgovor. Približna konfiguracija je taka:

Osnovna plošča:
OP INTEL AVALON D915GAV,LGA775,DDR333/400,4xSATA+1xIDE,VGA + 1xPCI-e x16,2xPCI-e x1,8xUSB2,4xPCI,SB 5.1,ATX
OP INTEL ROCK LAKE D865PERLK, DDR400, 2xSATA+2xIDE,AGP8X,8xUSB2, 5xPCI,SB 5.1,gigaLAN
Lahko je tudi plošča iz nižjega cenovenga razreda, samo da podpira dual DDR, SATA, dobro pa bi bilo, če bi imela integrirano še LAN in SB. Katera bi bila boljša? Kaj pa za AMD prcesorje?

Procesor:
CPU INTEL P4 530 3,0GHZ BOX, S775, 1MB, 800MHZ
Procesor AMD ATHLON64 3000+ BOX
Nagibam se k Intelu, saj naj bi bil sistem nekoliko tišji (zaradi manjšega segrevanja)-rad pa bi imel tih sistem, saj bom imel računalnik v sobi in bo občasno prižgan tudi ponoči.

Pomnilnik:
RAM DDR 512MB PC400/3200, CL3 Kingston ValueRam (2x)

Grafični pospeševalnik:
Iščem grafično kartico do 30.000,00 SIT, a ne vem, kaj se v istem cenovnem razredu bolj splača - AGP ali PCIe kartica?
VGA CLUB ATI PCI-EXPRESS X600PRO 256MB DDR (128bit, PCI Xpress 16X, CRT, DVI, TV-OUT)
VGA CLUB ATI RADEON 9600PRO 256MB DDR (128bit, AGP 8X, CRT, DVI, TV-OUT)
VGA CLUB ATI PCI-EXPRESS X300 256MB DDR (128bit, PCI Xpress 16X, CRT, DVI, TV-OUT)
VGA CLUB ATI RADEON 9600 256MB DDR (128bit, AGP 8X, CRT, DVI, TV-OUT)

Trdi disk:
HDD WD 200GB, SATA, WD2000JD, 7200rpm, 8MB Cache
Hladilnik za trdi disk 3,5'' (notranji), za vgradnjo pod trdi disk - ali je smiselno? Izkušnje?

CD-RW + DVD pogon:
CD-RW+DVD Liteon, Samsung, TEAC
DVD-/+RW Liteon, SAmsung, TEAC
Kateri se bolj splača? Cenovno najugodnejši je Samsung, kaj pa drugače?

Ohišje:
iščem črno ohišje, a nimam pojma, katero bi izbral - računalnik bo večkrat odprt.

Tipkovnica:
Tipkovnica Genius KB-29e PS/2, s kalkulatorjem na numeričnem delu, SLO

Miška:
Miš USB/PS2 Optična Logitech Pilot MX510

Mrežna kartica:
Kje bi lahko dobil ugodno kako Combo mrežno kartico? Tu, kjer stanujem imamo še staro mrežo...

Zvočniki:
Zvočniki Teac PM-1300

Monitor:
Monitor Samsung SyncMaster 19" 957p TCO 99

TV kartica:
TerraTec TV kartica Cinergy 600 TV stereo + FM radio - RDS
Kaj mi lahko priporočate glede TV + FM kartice v cenovnem razredu do 20.000,00 SIT?

Lep vikend želim vsem skup
Sharpy
Sharpy

xenon74 ::

Nagibam se k Intelu, saj naj bi bil sistem nekoliko tišji (zaradi manjšega segrevanja)-rad pa bi imel tih sistem, saj bom imel računalnik v sobi in bo občasno prižgan tudi ponoči.


Joj, kdo pa to širi naokrog: (Ne rečem, da izbereš starega northwooda 2.8)

Tule imaš LINK z anandtecha za " overall power consumption" Torej poraba celotnega sistema na idle in load. Razmerje bi bilo še hujše če ne bi intel uporabljal DDRII rama, ki kuri pol manj štroma.
Athlon64 3000+ zahteva BOX hladilnik, kišto ki je solidno prevetrena in tih napajalnik. Lahko montiraš še en izhodni vent - vendar je bolj da se pozanimaš in kupiš ohišje ima dobro zračenje brez tega, da montiraš gor tri dodatne ventilatorje. Tih in poceni napajalnik je npr. LC- 420. Procesor podpira Cool 'n' Quiet kar pomeni, da sistem sam zmanjša porabo če ni zahteve po polni moči procesorja, posledično mu pade frekvenca, kar pomeni manjša hitrost ventilatorja,....

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

nodes ::

za tiho delovanje silent komponente. Niso niti več dražje..samo izbrat jih je potrebno. v ohišje čim več tihih ventilatorjev; seveda vezane na regulator vrtljajev


zavisi če imaš spalnico nad prometno ulico potem ni tak problem. Če pa imaš hišo na Pokluki potem boš "neslišno" delovanje težko dosegell

P.S.

drugače si pa pogrnu na celi črti...razen miške
:)

mogoče ne bi škodovalo prvo prebrat mal sorodne teme

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Sharpy_1983 ::

Kaj pa v zvezi z grafiko? Katero mi svetujete?
Sharpy

Sharpy_1983 ::

Aja, kaj pa je z motherboardom? Pozna kdo kakega za AMD, ki podpira dual DDR, SATA?
Sharpy

jest10 ::

"Pozna kdo kakega za AMD, ki podpira dual DDR, SATA"
Praktično skoraj vsi podpirajo:D

kuglvinkl ::

Ti bi si mogu spremenit nick v Sharpy_2002. Ker si tam zgleda obtičal. Precej se je zgodilo od takrat.:)
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč pri nakupu novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
181413 (1075) Jan987
»

Kaj menite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
533563 (3047) MarVinck
»

katera je najboljša

Oddelek: Kaj kupiti
311590 (1209) Calligula
»

Nov Racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
391807 (1351) OmegaM
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
181218 (937) PrimozR

Več podobnih tem