» »

Kaj je to za ena firma SPARKLE?

Kaj je to za ena firma SPARKLE?

tratto ::

Odločam se za nakup novega računalnika, pri tem pa se ne moram odločiti za grafično kartico. Eno stvar vem: mora biti NVIDIA, ker jo nameravam malo softmodati v QUADRO.
Ker pa ne nameravam obubožati, sem se malo pozanimal okoli in naletel na firmo SPARKLE, ki dela poceni grafične kartice z NVIDIA procesorji. Med drugimi sem naletel na:

SPARKLE GF FX5700LE 256MB DDR, TV OUT, DVI

Tale oznaka "LE" mi je jako sumljiva. Low edition, Looser's Edition?:P Po ceni sodeč je zadeva precej oskubljena. Moram priznati, da nisem na tekočem s tehnologijo (prejšnji računalnik sem nabavil pred 4 leti).
Kaj priporočate za kakih 40.000,00 SIT? Mislim, da bi bilo bolje nabaviti kako Gigabyte ali Leadtek grafično kartico. Kaj pa je vaše strokovno mnenje?

Caligula ::

Za 38 jurjev dobis novo Nvidio 5900 XT, ki prezveci in izbruha tole 5700.
Saj ti bo kdo, ki se spomni pri keri firmi je taka cena dal link tukaj.

vidi ::

Tuki je cenik od unga sparkla k ga Caligula omenja (mimogrede 5700le je tuki 19k SIT, sam ne vem ce bi to kupoval)!

Če že Nvidio za ta denar, pol je 5900XT najboljša trenutno možna izbita (cena/hitrost/kvaliteta)!

BTW Sparkle je že dolgoletni referenčni partner Nvidie!

Drugače pa še ene par nasvetov (ATI je v tej razredu po mojem mnenju boljši):
9600 PRO 256MB Sapphire za 29kSIT - je tut na prvi strani, ker je akcija
9800 PRO za 48k SIT
cenik - prištej še DDV
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidi ()

mirkuma ::

Ne vem ce se da modat GeForce 6600GT v Quadro, ampak v decembru pride ven AGP izvedenka ki je najmocnejsa karta za svoj denar, predvidene cene so v rangu 199-245$, kako bo s ceno pri nas ne vem.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

tratto ::

Hvala za odgovore.

Še eno vprašanje: kakšna je razlika med LE, XT, GT in ULTRA izvedenkami? Po imenih in cenah ;(( sodeč, se v tem zaporedju večajo performanse.
Čisto na kratko pa še: kakšen je preskok med GF5900 in GF6600. Morda kakšen link?

tratto ::

Hoj Vidi, preveril sem link, ki si ga dal na "pc-dom.net".
Tam so pa zadeve sumljivo hudo poceni.
A bi lahko kdo potrdil, da je spletna trgovina zanesljiva. Kako je z garancijo?

boštjan ::

najdi temo kupovanje pri pc-dom,iskanje dela veš;)
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

tratto ::

Damn Boštjan, pokvaril si mi linijo najmanjšega upora! >:D :\

Thnxs.

lopov ::

Za softmod je najbolje kupiti 5900XT. Ce bos imel sreco bos dobil "pravi" NV35 GL --> v zadnjem casu se je v tujini pojavilo kar nekaj proizvajalcev, ki imajo tak cip na omenjenih karticah. Cip seveda nima take oznake, gre le za to, da je en od uporov na procesorju na "pravem" mestu in je kartica pri dolocenih opravilih hitrejsa kot tiste, ki imajo upor postavljen drugace. Jaz nisem imel te srece in mi je kolega prestavil upor in tako "odklenil" to funkcijo.

Lahko pa ti povem dobro novico, da je mozno 6800GT hardversko predelati v Quadro 4000. Performansi so sicer slabsi kot pravi Quadro, a le za par procentov. Uporabis lahko vse verzije drajverjev in ne le do verzije 45.28 kot velja za softmod.

Poleg tega gre za HV mod, kateri preverjeno deluje tudi z Linux. Za Gelato se se ne ve, ce deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

bradek ::

Sparkle pri nas se nima zastopnika. Sem pa imel prilzonost govorit s predstavnico na cebitu, in je zadeva, po njenem mnenju seveda, precej aktualna, po mojem pa nic drugacna od ostalih štancarjev kartic. Ce koga zanima naj se odpelje na http://www.sparkle.com.tw/ ampak zadevo bo treba narocit iz tujine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT Passive

Oddelek: Strojna oprema
251405 (1405) VASkO
»

Kupujem Graficno kartico pa me zanima vase meneje

Oddelek: Kaj kupiti
101309 (1155) MEDENA
»

Pro engineer grafinčna

Oddelek: Kaj kupiti
141868 (1464) Syus
»

V-mod 5900xt

Oddelek: Navijanje
91220 (1051) Lazy
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232511 (2062) lopov

Več podobnih tem