» »

Katera je najboljša Pentium 4 LGA 775 osnovna plošča?

Katera je najboljša Pentium 4 LGA 775 osnovna plošča?

Tomson ::

Katere so torej NAJ plošče za Pentiume 4 (Lga 775)?

Vem da je ena Gigabytka veljala kao za ful dobro pa se ne spomnem katera točno, kdo mogoče ve?

Mogoče Gigabyte GA-8I925X-G ?


Kaj pa teli Abitki, v čem se sploh razlikujeta?

ABIT AG8 915P 3rd-Eye +SB+GBL+FW+SATA
ABIT AA8 925X 3rd-Eye +SB+GBL+FW+SATA


PA če kdo pozna teli Asuski?

ASUS P5GD2 Deluxe 915P +SB+GBL+FW+SATA
ASUS P5GDC-V Deluxe ATX VGA 915G LGA775


Skratka, hvala za pomoč.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

OrlyTM ::

jst tut rabim en nasvet, za mamo plato za P4, pa sm mal ven in ne poznam trenutnega stanja ... sm mal brskal po searchu pa nc pametnega ne najdem ...

glede na to, da bomo dal not GF6600GT, najbrz rabim PCI-E plato ... kateri chipset, firma, model? ...

racunalo ne bomo navijal spljoh, zatorej pridejo v postev tut kake Intelce ... vazna je stabilnost ...

kako je z zvocnimi kartami on-board ... zelimo met 5.1 sistem ... a je bolj pametno kupit standalone zvokuljo, al so te na platah kul?

tnx

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Meamoto ::

ASUS P5GDC-V Deluxe ATX VGA 915G LGA775

Tale bi bila po mojem mnenju kar dobra izbira, ne vem pa kako je v zadnjem času z Gigabyte-i.. Abit-i pa so se mi malo zamerli po dolgih kolobocijah z eno (oziroma dvemi po uveljavljanju garancije) IC7-MAX3 pri stranki..

Orly: Plata, ki je zgoraj navedena, ima 8 kanalni (se pravi 7.1) izhod. Mislim, da bi ti moralo biti dovolj.. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meamoto ()

OrlyTM ::

jap, sm ze jst gledu Asuske ... baje so zdej kr pr vrhu ....

------------
Orly: Plata, ki je zgoraj navedena, ima 8 kanalni (se pravi 7.1) izhod. Mislim, da bi ti moralo biti dovolj..


jah, vsekakor dovolj, kanalov ... sam modela k bo to kupu, zanima, kaka je kvaliteta zvoka ... a je recimo na extra SBjih boljs, al ni bistvene razlike ... bo pa najbrz prklopljeno na en Creativov 5.1 oz. 7.1 sistem ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Meamoto ::

Kvaliteta zvoka na teh karticah je čisto dobra, še posebej pri modelih, ki imajo S/PDIF ali optični izhod (S/PDIF imajo že itak skoraj vse).

Če pa misliš imet to priklopljeno na računalniški 5.1 sistem brez optike ali S/PDIF-a, pa se ti kvaliteta itak ne bo razlikovala, ne glede na kartico, ki jo uporabljaš (OK, razen kakšnih zelo starih, ampak to tukaj ni vprašanje). Tako da bi bil moj nasvet prišparat dodatnih 20.000+ in jih raje porabit za kaj drugega, kot nakup dodatne zvočne kartice.

Seveda to velja samo v primerih poslušanja zvoka. Če se pa pogovarjamo o snemanju in nasnemavanju, pa se stvar popolnoma spremeni.

OrlyTM ::

nope, rabmo sam playback, nc druzga ... ok, tnx za advice ... najbrz bo res sla ta asuska z nami :) ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Meamoto ::

No problem.. :D

Caligula ::

Ce ne mislis navijat je perfektna ECSova na 775 cipu za 22.000 SIT z DDV, ki ma DDR1 in 2 slote, AGP in PCI express,...
Poceni, solidna samo malce oskubljena v Biosu.

Majo jo v Funtechu npr.

Skratka, ce ne rabis navijat je to to.

Tomson ::

Zanima me plata, pri kateri navijanje ni v planu, je pa recimo best buy glede na hitrost/stabilnost/opremljenost in seveda nekje v razmerju tudi cena/kvaliteta. Predvsem me pa zanimajo firme ala Asus, Abit in Gigabyte.

Glede Asuske je samo ena težava, namreč sama inštalacija je kolker sem sledil kot bi izumljal ogenj. KAr nekaj primerov je bilo, ko so potrebovali cel dan, da so zadevo uspšno suposobili in je v Winsih delovala kot se šika. Seveda ko je to blo mimo, zadeva deluje super. Je hitra, dokaj zanesljiva, lepo opremljena in ne pretirano draga.

JE pa res, da zna njena edina "težavica" odvrniti marsikaterega kupca.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Meamoto ::

No ja, z nobenim Asus-om tega problema še nisem doživel, ampak res je, da te dotične plošče še nisem vgrajeval...

Ne vidim pa razloga, da bi bila inštalacija tako hud problem.

Tomson ::

Sicer iz drugega tabora, ampak s tole ploščo je konkretno največ problemov kolikor sem zasledil:

ASUS A8V Deluxe K8T800Pro RAID +SB+GBL+FW+SATA



Mislim, da sem bral ene tri opise, kjer so imeli nemalo težav. Sploh z diski.
Je pa seveda čisto možno, da so to bolj izjeme kot pravilo, tako da ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Meamoto ::

Edino kar je možno (to ploščo sem namreč že vgrajeval), je to, da se je ljudem zataknilo pri konfiguraciji SATA in RAID-a, ampak to je bolj stvar prakse kot česa drugega...

Še posebej, če so na diske v RAID arrayu inštalirali XP brez predhodnih driverjev za RAID.

para-site ::

CALIGULA:

To res ni plata za navijanje, ma pa gor vse in še več, kar obični uporabnik potrebuje...
Gb LAN, Sata, 7.1 audio, ....2 leti garancije
za ta dnar.:))

Caligula ::

My point exactly 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
251326 (1048) mtosev
»

Katero plato za 939 priporocate (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604177 (2756) VASkO
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627477 (5568) CaqKa
»

Konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
241434 (1138) kalcek16
»

SOCKET 939 (Athlon 64)

Oddelek: Kaj kupiti
181383 (1214) TribesMan

Več podobnih tem