» »

Audio cd ne dela na cd-romu

Audio cd ne dela na cd-romu

Container ::

Lep pozdrav!

Mam velik problem, prvič zgodilo, nič jasno.

Če dam katerikol GLASBENI cd v enega od mojih dveh (starih) dc-romov - en je pekač ne ni, STVAR NE DELA= (ne predvaja, winamp kaže čudne številke in išče, realone postane ravnodušen, windows media pokaže fajle rdeče) stvar se not vrti, predvajat pa noče.
Če dam not karkol druzga dela normalno. Mp3, Fajli ...
Probu sem odpret audio v vseh playerjih, k jih mam: Winamp, RealPlayer, WindowsMedia, Bsplayer*

če dam audio cd v player in ga predvajam hardversko - dam slušalke spredi noter, stvar deluje, tako da mora bit softverska težava!

prosim za pomoč! HVala

bastadu ::

Imaš dve opciji: Prva je, da povežeš audio kabel iz CDja v zvočno, druga opcija pa da greš v Device managerju pod izbran CD-ROM in tam nekje pod Properties imaš Enable digital CD audio for this CD-ROM device. Sedaj bi moralo delati...

Container ::

Problem je v tem, da je pri obeh cd-romih "Enable digital CD audio for this CD-ROM" že omogočen,
Kabla pa nikdar nisem priključeval , ker hardverskega playbacka nikol ne uporabljam (čeprav obstaja verjetnost, da to ni najboljša izbira) .. ker vedno zaženem softver, ko predvajam glasbo...

Reč mi je delovala pet let tko in ne vem zakaj kr naenkrat ne bi več.


Obstja možnost kakšnega virusa???

bastadu ::

Da nimaš slučajno CD playback na mute?

Container ::

poženem kišto, pogledam tvoj post, pogledam sound properties ---- :( --- pogledam pod jezičekaudio - sound playback - default device -MODEM LINE!!! (naj opomnim, da nisem tak kreten, da bi to kdaj tud ponesreč naštimu)...

Preverim še mute cd playback - neobkljukan.

AMPAK!!!
Zadeva NI rešena.
Še zmeri isti problem, ko dam CD not, ga winamp sploh ne zazna, niti realOne, explorer pokaže fajle, ampak jih v nobenem programu ne morem zagnat!

In absurd!: Poženem fajl v coolEdit -u, uspoešno mi ga uvozi, pove, da ga ne more predvajat, ker"format is not supported, or cannot be translated"?!; za foro sem ga probu izvozit v mp3 format: in Woila (al kako se že napiše)! Stvar dela v vseh programih.
KRETENIZEM!

Skoz manj mi je jasno. Tvar predvaja vse, razen trmasto se je zarotila proti audio fajlom direkt s cd-ja. HEloU?!?!

Prosim pomoč

Han ::

Preveri še, na kaj je trenutno asociiran glesbeni CD (CDA ali glasbena sled):

My Computer -> Tools -> Folder Options -> File Types -> AudioCD...

Container ::

neki sem probavu v folder options pri File types, pa mi ni čist jasno, kaj moram narest?!?
;(

(CDA ali glasbena sled) Kaj to pomen?
Tam lahko pri Audio CD Playback dam Advanced in potem nimam pojma, kaj bi lahko spremenu in kaj bi se zgodilo.

Tole mi gre pa rs že na živce. :(

Vode prosim!

Container ::

someone?:(

Han ::

Če izbereš AudioCD in klikneš Advanced (Dodatno) ter potem Edit (Urejanje), sta privzeti nastavitvi v prvem in drugem polju naslednji:

&Play

"C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe" /prefetch:3 /device:AudioCD "%L"

Uporabi DDE je obkljukan, Sporočilo DDE je prazno, Aplikacija je wmplayer, DDE aplikacija se ne izvaja je prazno in Tema je System.

Han ::

Pri CDA (CD Audio Track) je pod dodatno:

Izberi Open in klikni Urejanje (Edit). Privzeti nastavitvi v prvem in drugem polju sta:

&Open

"C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe" /Open "%L"

Ostalo je enako kot prej.

Izberi še Play in klikni Urejanje (Edit). Privzeti nastavitvi v prvem in drugem polju sta:

&Play

"C:\Program Files\Windows Media Player\wmplayer.exe" /Play "%L"

Ostalo je enako kot v prejšnjem odgovoru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne predvaja novega audio CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
52050 (2006) Tea Time
»

kako združiti 2 datoteki 8programa)???

Oddelek: Pomoč in nasveti
231411 (1167) 5er-->
»

1 DesktopShortcut ki požene 2 programa ??

Oddelek: Operacijski sistemi
181249 (1037) Lith
»

Za glodanje: nek čuden virus ie/mirc virus

Oddelek: Omrežja in internet
273299 (2410) Predator
»

Predvajanje audio cdja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6748 (676) bastadu

Več podobnih tem