» »

zopet pomoc glede cene

zopet pomoc glede cene

PhotoBlaz ::

Rabim konkreten odgovor v smislu stevilk ;)

Kolk bi zaracunal za oblikovanje promocijske kartice(kot jih dobite v lohalih, da komu posljete), s tem ni gor par crk in eno ozadje, ampak nekaj slikic v fotomontazi s prefinjenim oblikovalksim pristopom.
Rabim konkretno ceno.

Hvala!

Aha se nekaj..... HTML page, z 15 stranmi, izviren design(kompletno zasnovan na novo), mouse over itd efekti na knofkih, vsaka od strani vsebuje tipicno fotomontazo ki nakazuje vsebino.
Ima tudi reklamno "pasico" katera (moving GIF).
Potem pa se kontaktne zemljevide....referencne slike(ki je vsaka obdelana ter preskenirana).
Za to stran sem uredil tudi zakup domene, izbral in zorganiziral webhosting, postavil stran na server.
Tako okvirno me zanima kok to pride, ker na netu sem zasledil od 20jurjev pa do 250 jurjev cene. Ceno probajte postavit tudi glede na to, da sem nek kvalificiran oblikovalec in ne nek dijak XY sole, ki obvlada Photoshop in Dream-a
Hvala se enkrat, vem pa da ce strani ne pokazem ni tako natancen odgovor, ampak glede na opis poskusajte zadeti vsaj na 20tisoc natancno, ce se da.

Elemen_T ::

Ha!

Ko si ravno tako specifičen bi pa na mojo sorodno temo le nekaj pripomnil.
Cena strani se zelo zelo težko oceni na podlagi besed. Pri takem obsegu strani kot nakazuješ, je zelo pomemben celosten design, dobra navigacija, prijeten in preprost a vseeno moderen design, itd itd...
Tega pa iz besed na žalost ne moremo predvideti...

PhotoBlaz ::

Celostna podoba je kot se temu rece zelo dobra, enostavnost in preglednost odlicna, pac imam kvalifikacije glede oblikovanja, tako da mi ni to spanska vas:)

Vem tudi, da je cena odvisna tudi glede na financno stanje podjetja ter njihovo stanje poznanosti.
Vem da je tezko ocenit, a vseeno bi prosil.

Tody ::

jest bi jim računal 30k za stran in 20 za oblikovanje ali pa 30:30 odvisno koliko jajc imaš :D Ozirioma lahko nategneš dosti veliko ceno, upošteat pa moreš to da se ti a) lahko zgodi da rečejo NE b) naredijo vsaj slabo referenco/reklamo če se jim boš zdel predrag pa ne bodo mel jajc ti povedat. Kot si reku od 20 do 250k sit sier je nekaj odvisno tudi od strani ampak predvsem od manegerja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Brilko ::

Hm... am a ti lahk poveš kuk stane avto, ki je izdelan vredu (naj bi bil), je privlačnega izgleda, ima dobre karakteristike pri vožnji... ne moreš.

Torej za spletno stran glede da je samo html, potem treba je res gledat kaka firma je. Sej ko boš pokazu stran ti lahka nekdo pove ceno. Prej je cena zlagan. Ker za enega začetnika se mu ne svita kako stran mora naredit za firmo, da ni kičasta in bedna ko kak homepage, mora imeti vtis privlačnosti, profesionalnosti (čeprav danes že včasih posamezniki nudiji to prej k firme), pač za izdelavo spletne strani za firmo moreš imeti še kej druga kot poznavanje spletnih tehnologij.

Ko boš pokazal stran ti povem na 20k natančno, prej so vse le brce 100% brce v prazno.

PhotoBlaz ::

zacetnik vsekakor nisem,....prosil sem le za priblizno ceno za koliko se take reci ponujajo ponavadi, ker so vseeno nekaka materila glede na obsirnost strani in prisotnost fotomonzate.
Koncno ceno bom brez skrbi postavil jaz, ker glede oblikovanja vem kaksne so cene profesionalcev in pa cene amaterjev.

Se mi zdi pa neumno, da mora ravno vsak nekaj pametovati da se to ne da povedat pa amaterji pa zacetniki pa to,...... ce ima kdo odgovor, pa naj bo slab ali dober, naj odgovori, ce pa nima na vprasanje odgovorit s konkretnim odgovorom, potem mi pa popolnoma nic ne pomaga.

Tale Slo-Tech postaja vedno bolj neucinkovit, opazam na vecih poglavjih, redko kateri post odgovori na vprasanje, ponavadi se samo razvijajo neke xy debate pa kreganje in pametovanje.

Hvala vseeno.

Tody ::

Model, slo-tech je dost odprt forum, in nekateri so sebe oklicali za profesionalce in strokovnjake in bili polni sebe in potem pokazal "profesionalno" spletno stran in folk je cepal od smeha. Tako da je res teško ocenit stran, če je ne vidiš. Jest tebi vrjamem da imaš izkušnje in kako šolo, toda preveliko ljudi misli da obvalda PS ker zna nanest kak efekt in se igrat z drsniki.

upirna ::

Tvoje vprašanje je v stilu: Hiša ima fasado, je nova, velika, lepa, delali so jo najboljši ljudje iz najboljših materialov. Ima okna, vrata, krasno stranišče... Za koliko naj jo prodam?

Tut če bi hišo vidu, bi morda narobe ocenil. Če je pa ne vidim, pa ne more noben ocent kolk stane. Dej saj kakšeno slikco gor, pa ti bomo povedal.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Brilko ::

@model: ne bit model pa pokaž stran.

PhotoBlaz ::

Stran ze sotji na serverju, investitorji zadovoljni, jaz pa tudi(s ceno katero sem si izboril).
Spraseval sem za teoreticno ceno,..pac ce so kaki "predpisi" ali podbono, za tok pa tok html strnai, je minimum tok in tok,...dobr sej zdaj je vseeno, se je super izslo.

Lep pozdrav!

P.S. Se strinjam da se veliko ljudi tukaj oklicuje za profije,....pomojem bi morali pri nickname-u dodati tudi da bi videl koliko let ima oseba....se bi marskikaj dalo takoj ugotovit glede profesionalizma in strokovnosti. ....pac samo predlog....drugac nimam nic proti, ce ze kaksen 15 letnik obvlada delo arhitekta :)

Bramac ^^ ::

Sam linka strani pa še kar nisi dal.. Jst osebno bi si rad pogledal kakšno dobro stran.

lp

Brilko ::

Res bi jo rad vidu pa ti bom povedu kuk obvladaš, če že nekak po letih neki sodiš, sam če mene vprašaš tist k zna sam dizajnirat je n00b, ker statične strani so dane že za pozabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

upirna ::

Od straosti ni ravno odvisno znanje.

Jaz se ukvarajm s php od 13 leta, intenzivno od 15 in nikaor nisem nov v php in sql, regex, objektnem programiranju (čeprav je v php bolj kilavo) itd.
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Ziga Dolhar ::

> Res bi jo rad vidu pa ti bom povedu kuk obvladaš, če že nekak po letih neki sodiš, sam če mene vprašaš tist k zna sam dizajnirat je n00b, ker statične strani so dane že za pozabo.

Visoko ceniš vse izšolane [ali izkušene] oblikovalce, ki "pač" nimajo znanja programiranja.

Me prav zanima tvoje poznavanje oblikovanja.

Res mi ni jasno, zakaj imajo po agencijah zaposlenih več ljudi, ki zgolj...
a) v Photoshopu rišejo spletne strani, ALI
b) te slike pretvarjajo v html kodo, ALI
c) uvedejo dinamične elemente.

Trije n00bi po tvojem?
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Brilko ::

Ziggga: sami ne morejo narediti kvalitetnega izdelka, kot team pa rulajo.

Brilko ::

Sam prej k sem to reku, sem gledu na zadevo v smislu, da sam delaš strani (npr. kot primer model), ne pa neka firma ali nek team, da ne bo pomote. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Ziga Dolhar ::

Ok, zvozu si.

>:D
https://dolhar.si/

Brilko ::

To je že blo drugič, da nisi mogu rečt drug k to. >:D :D

Elemen_T ::

Pa zakaj ne pokažeš te strani?!

Res mi ni jasno! Toliko besed, dovolj bi bil pa že en čisto kratek www naslov.|O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313938 (11624) tiga325
»

Podjetje, ki prodaja spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
91379 (1070) alphasaphir

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11621968 (20456) Ziga Dolhar
»

Kaj delati?

Oddelek: Loža
112732 (2219) Ice-Heki
»

graf oblikovanje-kaj sploh?

Oddelek: Programska oprema
162043 (1761) tratto

Več podobnih tem