» »

Koliko mišk in tipkovnic lahko priklopiš prek usb na 1 PC ?

Koliko mišk in tipkovnic lahko priklopiš prek usb na 1 PC ?

prehlajeni ::

Ojla!

Mam eno čudno vprašanje :\ Rad bi priklopil 4 usb miške in 4 usb tipkovnice na 1 PC :8) To nameravam nardit z dvema 4-portnima usb hub-oma. In rad bi da so vse 4 miške in 4 tipkovnice hkrati aktivne.

ozadje zgodbe: z enega pcja moram naredit 4 terminale, tako da na ta komp pride še video-spliter in 4 monitorji. To da hkrati vsi gledajo isti desktop ni problem oz. še zaželjeno.

...a bi to delovalo?

hvala in lp :)

Sumo ::

Nejbrž bo delalo, ampak se moraš zavedat, da bojo vse miške premikale isti kurzor, vsaj tako se meni zdi.

KraP ::

Jaz mam dve miski na usb, ena v dnevni sobi ena pri masinu, dela super.

LP KraP

TribesMan ::

Enkrat sem testiral miske... in sem imel v istem trenutku na PC priklopljenih 7 misk... eno PS/2 in sest USB misulj... Osnovno premikanje in klikanje gumbov je cist OK, problem se pojavi ce imas vec razlicnih tipov misk, in potem je skoraj nemogoce nastavit da bi se pri vseh kolescek enako odzival, al pa recimo double click in podobne fore je tezko uporabljat v takem primeru. Ce pa so miske popolnoma enake ne bi smelo bit tezav.

Uporabljal sem tudi ze 2 tipkovnice na enkrat eno PS/2 in eno USB... zadeva seveda deluje brez problemov.

Sam ni mi jasno kaj bos rabil 4 komplete tipkalnic in misk... ker itaq bodo vse opravljale isto delo... kaksnih moznosti stirih mouse pointerjev ni... pa tud tipkovnic se ne da nastelat da bi vsaka imela drugacno funkcijo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bastadu ::

...ampak se moraš zavedat, da bojo vse miške premikale isti kurzor, vsaj tako se meni zdi.
Pa menda ja ni kdo mislil, da bo s tem imel več kurzorjev:D

prehlajeni ::

:D

...kot je bilo rečeno "To da hkrati vsi gledajo isti desktop ni problem oz. še zaželjeno." -s tem je bil mišljen tudi kurzor

lp

Zgodovina sprememb…

Sumo ::

Pa menda ja ni kdo mislil, da bo s tem imel več kurzorjev


Hja, nebi blo prvič, da bi kdo kaj takega hotel. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo mi nekako vdira (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7611976 (7235) Mare2
»

Dve tipkovnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
8989 (873) bosmla
»

A JE TO Problem

Oddelek: Strojna oprema
5900 (736) perci
»

Hud problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8817 (625) bodom
»

Dve tipkovnici bi se dalo???

Oddelek: Strojna oprema
201877 (1573) Area_51

Več podobnih tem