» »

Problem pri navijanu Durona 700

Problem pri navijanu Durona 700

msmiha ::

Mi lahko kdo pomaga (pove) kako naj spravim mojega Durona na 1G. Mam matično ploščo MSI K7T Pro2 z tistim BIOSom, ki podpira voltažo do 1.85. Spravil sem ga že na 900. Aja pa še eno vprašanje zakaj mi voodoo 2 ne dela z novim procesorjem in matično ploščo. Prej ko sem mel PII 233 je delal brez problema. Sedaj ko pa dam Windows gor in installiram driverje za voodoo-ja mi računalnik pride do windowsov kjer freezne?!:(
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

eraserr ::

Za 1Gh boš rabil kar nekaj sreče, upaj, da je tvoj procesor dokaj nove izdelave. Vse kar moraš storit je, da poskrbiš za dokaj dobro hlajenje (Crome Orb, Super Orb...), potem pa postopno višaš multiplier z 9 na 9,5 in kasneje še na 10. Napetost seveda nastavi na maximum. Ali boš dosegel stabilen gigiaherc je odvisno predvsem od procesorja. Če bo zadovoljen s 1,85V, potem bo delalo, drugače pa ne bo nič. Problem je seveda napetost. Moj duron 600 (precej slaba rezina silicija) doseže na abitki 1Gh z Crome Orbom šele pri 2,1V !!!!!! Za napetost pa moraš modificirat ploščo. Abitko znam, saj sem članek o tem napisal, MSI-jeve pa žal ne poznam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko stvari ste že uničili?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411617 (1098) Tic
»

Duron 600@1Ghz!!!! Pri 1.75V in normalni cooler!!!

Oddelek: Navijanje
151288 (1056) eraserr
»

Temperatura Tbirda

Oddelek: Pomoč in nasveti
221608 (1398) VASkO
»

Duron 700 samo 8.5x100

Oddelek: Navijanje
71018 (850) msmiha
»

Dviganje napetosti za durona

Oddelek: Navijanje
191253 (1091) PsiHO

Več podobnih tem