» »

Poenostavljanje php strani

Poenostavljanje php strani

Tomay ::

A je mogoče stran, ki je narejena v php preizkusit lokalno na svojem računalniku s kakim programom ali kaj podobnega?

Ne bi si rad apache+php postavljal.

Druga stvar, ki me zanima, če je mogoče z php kodo narediti to, da bi v neki mapi prebralo vse htm (html) fajle in potem iz njih naredilo menu (brez končnic .htm).

Šele začel sem se spoznavati s php kodo, prej sem delal strani zgolj z frami.


Gre za to, da bi stran lahko posodabljal laik zgolj z dodajanjem htm fajlov v določene mape in s tem bi se avtomatsko spremenili menuji.

Podobno stvar bi rabil tudi za slike (galerijo).
Voodoo 4Ever
  • spremenil: Tomay ()

Tody ::

Tommy če se misliš vsaj delno resno ukvarjat z PHP si naloži en triad pa, se ti ni treba z konfiguracijo jebat...

To kar pa ti rabiš se nasplošno reče ADMINISTRACIJA in je veliko bolj prijazno lahko narejena kot pa ti predlagaš.

TylerDurden ::

easyphp, kaj manjšega težko najdeš oz. kot sklepam, ne boš znal inštalirat. Downloadaj še agleško jezikovno podporo.
Let\'s make some soap ...

Tomay ::

@Tody kaj misliš z administracijo?
Voodoo 4Ever

Ziga Dolhar ::

> Druga stvar, ki me zanima, če je mogoče z php kodo narediti to, da bi v neki mapi prebralo vse htm (html) fajle in potem iz njih naredilo menu (brez končnic .htm).

Za razne preproste "repozitorije" je to precej dobra rešitev. (Če seveda odmisliš prednosti, ki ti jih ponuja "prava" sql baza.)

v PHP manualu si poglej file system funkcije.

--

Glede poganjanja PHP kode: kakšen debugger, recimo Zend Studio.

Ampak "to ni to", kar ti želiš. Namesti strežnik. Magari lepo IIS, ki ga dobiš zraven Windowsov.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Alpheus ::

Poskusi program MAGUMA (za WIN) - www.maguma.com

Ima svoj debuger server, ki te ne bo gnjavil z Apache serverjem. Drugače pa je še Apache server najboljša rešitev.
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332205 (1720) fizikalac
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196529 (6066) SPEEEED
»

hacked?

Oddelek: Izdelava spletišč
131919 (1257) sverde21
»

problem s html in php

Oddelek: Izdelava spletišč
131289 (1080) matic
»

PHP enostaven strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
131473 (1283) Jebiveter

Več podobnih tem