» »

problem s html in php

problem s html in php

Tito ::

Pzdravljeni!
Mam en problem!
Izdelujem internet stran, ki bo vsebovala php "vsadke".
Vse mi je lepo delalo, dokler nisem sprobal po vsemrežju. Zadeva ni delovala in sem tuhtal in sem tuhtal, nakar mi negdo svetuje naj vpišem sledečo vrstico v betico strani :
in preimenujem htm v html (probal sem tut php a meni je delal v internetu pa ne!) nakar deluje! Ups php-ji pa nič več in to tut men ne! Števec in anketa nista delovala (sta iz php-jev)! Moje vprašanje se glasi: Kaj mi je storiti? Na vsak način pa hočem ohraniti php-je, ker sem se preveč navezal nanje! :)

Lep Pozdrav.

Matic Kališnik

darh ::

1. če rečeš da si pisal PHPje je isto kt da bi reku da si šu RAME kupt da mašino... stupid se sliši a ?

in končnica fajla kjer maš PHP not napisan je po vsej verjetnosti *.php ne pa .html !!

Excuses are useless! Results are priceless!

Tito ::

Mislu sem rečt da nimam celotne strani v napisane php programskem jeziku (a je to bolš), na strani so le nekaj dodatkov (števec in anketa), katere hočem integrirati v stran (tako kot javascript ali flash ...), probal sem tudi celo stran shraniti s končnico php , men je delal super a v spletu se ni hotela niti odpret. (imam lokalno mrežo in na drugem računalniku tudi dela!)

Kr se mene tiče se php-ji sliš kr vredu (več datotek s končnico php, več php-jev) sej rečeš tut koperaj vse bmp-je in jih prilepi ..., ali pa pošl mi neki mp3-jev!!) To je čist isto!!! Nevem men se sliš čist O.K.

Lohk pa tut da nimam posluha :)
Kr se tiče pa rama je pa čist drugač!
Tega nisem nkol reku in gre tudi men zelo naživce!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

rc-car ::

Wild guess, a mas ti sploh PHP podporo na serverju?
Drugace pa rabjo met fajli z PHP kodo .php koncnico..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

Kakork mislis kakrsen koli del PHP kode imeti v enem fajlu, mora biti končnica le-tega PHP (za enkrat je to vse kar rabš vedt...)

face it... če se ti "PHP-ji" sliši vredu... nimaš posluha..
tko kt ta bi reku uno o RAMih...


a ti server sporoči kako napako ?
če pogledaš source strani a je tam notr PHP al ni nič ?
Excuses are useless! Results are priceless!

Tito ::

Server ma podporo (foxserver), pa tut php datoteka ne dela prek spleta (če moji stran spremenim končnico). Moja stran je napisana z dreamwaverjem in sem ji dal prvotno ime index.htm, pol pa sem vanjo vgradil php skripto (to samo bližnico do skripte), php je v drugi datoteki. V dreamwaverju se pojav taka ikonca kot za javascript sam da na njej piše PHP. Seveda to pri meni dela, z vsemi pritiklinami, ko pa objavim v splet, pa jst še vedno lahko normalno gledam drugi pa ne (imam svoj strežnik DOMA!) Tudi na mojem drugem računalniku, ki je v lokalni mreži dela popolnoma normalno!
Po novem pa nekaterim php odpre a se vedno znova osvežuje!!

Šel bom še enkrat skozi kodo a mislim da ni problem v njej neki mi manka! Ali pa je foxserver kriv!
Navadne htm in html strani bere perfektno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Ales ::

Poskusi dati na splet navadno phpinfo stran, da vidiš če ti php sploh dela. Za primer, če ne veš, v "nekodatoteko.php" napiši tole:

< ? php
phpinfo();
?>

(brez presledkov v prvi vrstici, ti so zato, ker forum drugače požre kodo) in jo odpri preko spleta... In tudi, če nisi kaj posebnega nastavljal, ti php v datotekah s končnico htm ali html nikakor ne bo delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

cahahopie ::

No ja... pa pred phpinfo(); daj še echo.
al pa sam to napiš:
<?=phpversion()?>

Sam ponavadi če na kak tak server uploadaš prek FTP programa neko skripto z recimo .php končino.. ti mora javit nekaj v slogu "This sort of file endig is forbidden!" al nekaj tazga.. Men je to javl na Tripodu in Fortunecityu ... ko si nisem prebral njihovih ugodnosti/neugodnosti..:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

Tito ::

no to sem probu in mi lepo napiše 4.11 zgori, in zdej php-ji delajo tut drugim razen nekaterim pa še vedno ne vprašal sem 3 in od teh treh enmu ni delal?? zanima me če je to moja ali njihova krivda da jim ne deluje??

Hvala!

lohk pa si ogledate moje nastavitve: http://jure.kicks-ass.org/1/1.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Ales ::

No ja, meni za trenutek izpiše PHP version 4.1.1 potem pa stran izgine in se pokaže "Page can not be displayed" error. Izpis podatkov o PHP prekine pri "Configuration, PHP core", kolikor sem uspel videti.

Meni definitivno zgleda, kot da ma tvoj server težave... Mimogrede, sej si patchal PHP 4.1.1, ker če slučajno ne veš, ima prav vsaka verzija pred 4.1.2 ZELO veliko varnostno luknjo v zvezi z uploadom datotek >:D

Aleš

Tito ::

Razmišljal sem!
in razmišljal in mi je prišlo na pamet da je mogoče problem zaradi mojega direktorija v katerem je inštaliran server e:\streŽniki\foxserv
TO BI LOHK BLO, MOŽNO, k te slo črke so ful za fuk..... PIIII....
To nebo prvič!

markz ::

Pa joj narode, ne morete kar vseh nasih crk uporabljat, ceprav imate windowse...

kako je bilo lepo v dosu, ko si imel 8.3 omejitev, pa brez nasih crk, pa brez presledkov...

danes dobis pa inet naslov http://www.žnjofra.com/%20Ehahaha/
to ne pelje nikamor... valjda vec nic ne dela...

markz

Tito ::

No vsak se lohk kdaj zmot?
:8)

Sej nebom več!

matic ::

dej se povej rezultat! A dej dela al ne dela?
Me cist tko ferbca.. kok majo res vpli balkanske :D crke na to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP5 ne dela!

Oddelek: Omrežja in internet
332202 (1717) fizikalac
»

php stran

Oddelek: Izdelava spletišč
6924 (893) Ziga Dolhar
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221864 (1593) boych
»

Kako vstaviti php v htm?

Oddelek: Izdelava spletišč
201431 (933) darh
»

Jebela cesta PHP?

Oddelek: Na cesti
181242 (1034) ilanium

Več podobnih tem