» »

Menjava Vulcana 7+ za Zalmana 7000 CU

Menjava Vulcana 7+ za Zalmana 7000 CU

sk8er ::

oj

Stvar je taka.... Že neki časa mam adsl in comp po večini laufa 24/7 (skor). Podnevi še nekak preslišim teh vulcanovih 24 dB, ponoči je pa že hudič ko bi človk rad spal pa ne more. Zdj me pa zanima kok bi se mi splačalo kupit tega zalmana Klik ?
Stvar bi nej mela le 18 dB pri najmanjših obratih, kar je pa že lepa razlika (no vsaj zdi se mi tako). Proc mam 2200+, ki pa ga mam namen počas navit,al pa kupit enga mal hitrejšga Bartona, za katerga je tale zalman mislim da več kot dovolj.

Zdj pa glavna stvar ki me zanima: Na Zalmanovi strani maš listo kompatibilnih plat in za mojo (Epox 8RDA3+) tam piše da bi mogu neki stran rezat da bi ga spravu gor ("Clip must be cut off to avoid interference", klik) .

Mene zdj zanima če kdo ve točno za kaj se gre in kok je te stvar izvedljiva? Fajn bi blo če je že kdo mogu narest da bi povedu kk pa kej.

lp
Flip that sh*t!

Caligula ::

Ma brezveze menjat.
Kupi fanmate za 790 SIT-Mlacom, JAe,.. in zmanjsaj ponoci vrtljaje ventilatorju.
Ce mas Nforce 2 plato si snames se programcek 8rdavcore in ponoci kar iz windowsev downclockas procesor in voltazo in se porabi manj in se greje manj,..

sk8er ::

v tem programu ni moje plate na seznamu. Je epox rda+ , ne pa epox rda3+
Flip that sh*t!

sk8er ::

Ka res noben ne ve ka bi blo treba nardit, oz. kak zgleda ta stvar, da bi js lahk to spravu na mojo plato?

Anyone?
Flip that sh*t!

Big Poppa ::

Odrezat moraš eno luknjo na noslicu,malo pobrskaj,mislim da je bilo nekje pred kratkim govora o tem.:)

sk8er ::

jao, zdle sm pou gledat v kišto kk bi to kej zgledlo. Matr, ne vem a ga bi spravu not al ne. Placa med core-om in napajalnikom je tk ene 5.4 cm, zalman ma pa polmer 5.5 cm;( . Jao, najrajš bi šou drugo ohišje nabavt, k tale mi gre že pošteno na k****. Jaoo, pol so pa še oni kondenzatorji tam na levi , pa northbridge uspodi;( ;( ...



Ka mislte? Bo premal placa a ne?
Flip that sh*t!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sk8er ()

Moonman ::

Kot prvo odstrani tisti "Tt" pleh pred ventilatorjem, meni je delovalo precej blagodejno za ušesa.
Na koliko obratov se ti zdaj ta vulcano vrti?


sk8er ::

Moonman hvala, sm odstranil, mislim pa da se res malo pozna.:D Zdj sem odlopu še hd cooler klik, ki je tut dokaj glasen, ne vem pa zakaj nikjer ne najdem kolk db pozroča. :\

P.S. Glede obratov: Nej bi bli 3000 (tako piše na embalaži od Vulcanota), vendar meni speed fan pokaže 3600.:\ .
Flip that sh*t!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sk8er ()

Moonman ::

Ja, moj je zadovoljivo glasen šele na 2,5k rpm.
Lahko narediš "šroud" in na rebra natakneš kakega 92mm ali celo 120mm vent, če ti katerega uspe dati gor.
Tečno je, ker je originalen vent 72mm.:\


Caligula ::

Sk8er, ni vazno. Kar nastavi 8rda+ rev 2.1

Lahk das tud general, lahk das MSI,.. vseen dela.
Samo spuscaj FSB po recimo 200 naenkrat, pa voltazo-parkrat ti bo verjetno resetiralo, ker bos kiksnil. Pol bos pa nekako ugotovil na katerih nastavitvah dela pa bo. To je najbolj elegantna resitev pa se stroma manj pokuris tko, ce ti 24/7 laufa kista.

Kaksnega jurja na mesec 0:)

sk8er ::

@Moonman: A lahk poveš na kak način su znižal obrate? (program, upor...)

@Caligula: Aha, pa res da dela.:)) . Ka lahk to mal bol na konkreten način poveš ker morm priznat da o tehle voltažah pa res nimam kej dost pojma.:8) . Men bi blo čist dost če bi sam vulcanotu mal znižal obrate in zdj mi ne gre v glavo ka ma tuki zraven FSB za delat??
Flip that sh*t!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913937 (7916) Buldožer
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564450 (3225) nuclear
»

Cooler za socket A

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91063 (905) BluPhenix
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292237 (1557) WinsuckeR
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241911 (1370) js

Več podobnih tem