» »

Katero ohišje kupiti, ki..

Katero ohišje kupiti, ki..

Slasher ::

..je lahko (obvezno!, saj moj chieftech tehta dobrih 25kg!), lepo, prostorno, dobro prezračeno, more imeti plexi okno (mam dosti neonk, nism pa sredstev za modoficiranja ohiđja, in ne pameti, ne spretnosti :8) ) in stane največ 35000sit!? Ti pogoji morejo biti!

Namreč, hodim še kar dosti na Lan partije, bolj privatne ampak, in je zato prava muka prenašat moj računalnik, Chieftech DX-01, saj je težek! Imam na razpolago 35k za novo ohišje (pač, vse ostalo drugo ne rabim) in ker je toliko identičnih ohišij (v bistvu skoraj več, kot pa oznak za grafičnih SE, ProLite, PRO, NP, XT,...etcetc) sem čisto zmeden kaj kupit.

Imam šanso dobit Xaser III črn za 32000sit. Se splača? Meni je Xaser ohišje lepo, v bistvu izpoljnjuje vse zgoraj navedene pogoje. Ampak se ne mislim zaletet v prvo. Kak Antec, kakšno drugo?


Hvala za odgovore // Slasher

cosmos ::

si si že pogledu Antec Lanboy-a

majo jih pri JAE

navaden Lanboy je skupaj z Antec 350W (pazi to ni true power napajalnik) napajalnikom 28k sit
super Lanboy ma pa podobno ceno, a brez napajalnika

BTW obe ceni sta precej napihnjeni, samo sta pa ohišji kr OK, sodeč po review-jih

Aja se boš pa moral odreči vsaj zahteve "prostorno", ker pač lahko ohišje ne more biti veliko in kvalitetno obenem.

majp recimo pri e-misiji celo serijo lahkih prostornih ohišij, so pa vse prej kot kvalitetna, pravzaprav, so še najbolj podobna rečem, ki jih dobiš na kakšnem top-shopu ;)

Slasher ::

V bistvu ne rabim napajalnika zraven, ampak če je že, ni pene... sicer sem tudi sam gledal tistega Anteca, ampak newem kako je kaj hvaljen in "kewl".. =)


Hm, kaj pa Xaser III? Niso to bolj LAN ohišja, lahka? Se mi zdi, da sem nekje bral, da tehtajo nekje 8kg (če se ne motim)? :8)

Slasher ::

Ful sem se zagledal v Antec LanBoy. Ampak!! Kako je to sploh veliko ohišje? Občutek me daje, da je premalo, svojega kompa newem če bom vanj zbasu..=?

Ima mogoče kdo dotično ohišje (ali ga pa je kdo vsaj v živo si ga ogledal!?), da bi se malo izpisal? Je vreden svojga ?$$? ?

jurcy ::

xaser 3 če boš kupval za lan ne navadnga ker je težek(zeeee-eeeelo)-imam ga sam- ampak mogoče kakga alu verzijo


p.s.:pa če kupuješ lanparty ohišje kupi to tanovo...novejši model...bolša prevetritev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurcy ()

cosmos ::





LANBOY specs





SUPER LANBOY specs

zadnjič ko sem iskal ohišje, če se prov spomnim so pri jae mel super lanboy na zalogi, pa če se ne motim sem ga videl tudi pri BOFu, tko da si ga verjetno lahko tam pogledaš

Slasher ::

Sj vem, kak zgledata oba modela:) In tbfh, Super LanBoy mi je grd ko smrtni greh od zunaj. V bistvu si bom itaq v ohišje fan-controler. V živo pa dvomim, da si ga bom lahk ogledal, ker tu v MSu nimajo nič kaj podobnega, razen Xaserja in GamingBomb.

Zdaj morm it zmerit moje trenutno ohišje (d*š*v), in primerjat z onim, da vidim če je "premalo". =/

Slasher ::

Torej, se nobenmu nič več kaj ne sanja? =(

no-name ::

Super Lanboy super zadeva, ohišje je enostavno in zelo lahko zraven dobiš še pasove za nošenje. Drugače pa mogoče še bolša zadeva Thermaltake VA3000BNA Tsunami ( cena : 29.520,00 pri JAE v akciji ), ima plexi celo je aluminjasto tudi zelo lahko s tem da je večje od lanboya in nima napajalnika, ima pa mislim da dva 12cm ventilatorja z modrimi led diodami. Ohišje ima dober design. Še link

http://www.thermaltake.com/xaserCase/ts...
Marko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no-name ()

Slasher ::

Pasov za nosit se ne da posebej kupit?

Slasher ::

Nič, odločil sem se za Antec LanBoy (ne Super!), zdaj pa me zanima če kdo ve, kje jih imajo? Klical sem Mlacom, nič. Jae mi niso odgovorili še, tukajšnje štacune nimajo...

Jakka ::

Lanboy je super ohišje, imam ga sam.
Je lahek (aluminij)in zato zelo primeren za prenašanje, mogoče na trenutke deluje malo krhek. :D

Tisti napajalnik je pa tako tako, preglasen pa modro sveti.
Ga morm zamenjat... :D

Jest sem ga pa kupil v jae, tko da ga pomoje kar morajo met.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Slasher ::

Zaupaj mi še prosim datum, ko si kupil ohišje?

Aja, pa povej kako je kaj s prostorsko stisko v tem ohišju? Gre vse na knap?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slasher ()

Jakka ::

4 mesece nazaj. :D

Ne gre vse na knap, placa je dost, ker je ohišje široko kar 20 cm.
Edino kar me moti je premalo prostora med matično ploščo in napajalnikom, prostora sploh ni. :D

Slasher ::

Ja no, ampak če ma napajalc še ventilator odspodaj je kar kewl, ker sesa segreat zrak od CPUa:)

A bi lahk poskrbel kakšne slike notranjosti tvojega kompa, me zanima kako to zgleda not, ko so komponente vgrajene, prosim?

Btw, check your mail:)

ktnx

boštjan ::

Slasher,idi bofa in poglej če jih še majo,če nimajo,naj ti pogledajo če je kje po poslovalnicah
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Slasher ::

Heh, naj grem tja kar? 200km stran od mene :8). Sem iz MSa. In dejstvo je, da se kaj takega tu ne dobi, niti v mariboru. =(

Jakka ::

Žal nimam fotoaparata, da bi poslikal. :'(

kinetik ::

V MB bi se moglo dobiti, če drugje ne v JAE.
nic pametnega nimam za povedati

Slasher ::

Aja? Lahko bi se DALO vsepovsod. Bil sem v mariboru predvčerajšnjem, pregledal BigBang, pa šeu še v tisto štacuno v CityCenteru.. pa nič. Comtron tudi nič. Več pa newem, kje je kaj. Za JAE newem, kje je v MB, heh :8)

WhiteWolf ::

JAE ima v MB lokacijo v KOLOSEJU.

Slasher ::

Je kdo z MBa tu, pa hodi kaj v JAE? 0:)

Jakka ::

Obstaja telefonska številka...

Slasher ::

Čist pozabu.. :8) >:D

boštjan ::

Slasher,pa pokliči še v BOF Maribor
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

no-name ::

Imajo ga skoraj 100 % v JAE v mariboru , v celju sn videl da ga imajo.
Marko

Slasher ::

NO, odpisali so mi iz Ljubljane, da jih ni na zalogi. Upam, da to misli samo za Ljubljansko štacuno. Bom poklical v Maribor (god i hope your right!) pa v bofa.

Slasher ::

Daj fak! Klical sem vse JAE v Sloveniji, in nimajo ohišja. BOF, tudi ne. Mimovrste, ne. Kaj še mogoče kdo ve, kje probat? :'(

Super Lanboy je grd, TsunamiVA3k pa ni dosti za njim.

Slasher ::

Jao, pa nej gre nekam ta Slovenija. NIti ena štacuna, (ki je vsaj malo znana) nima LanBoya! ;((

Če kdo najde to ohišje kje tak mimogrede kje v kokoški, dobi par jurjev na roko, boga mi! 0:)

MEDENA ::

Priporočam

LBX 01B-B-B-





slike niso moje

WhiteWolf ::

Hm, jaz imam enako ohisje, samo da imam na stranici za diske prostora le za 2 ventilatorja, pa tudi plastičnih nastavkov za ventilatorja pri meni ni bilo. Drugace sem ga jaz dobil za 23.5k z 360w napajalnikom pri PC-sistemih MB.

MEDENA ::

ti maš verjetn BX...jaz sem dal samo 17k brez PSU hehe

Slasher ::

Oi, poglej prvi post, katero ohišje mam zdaj. To nakovalo mi že gre na jetra.

Slasher ::

Okey, če mi pol lahko saj s tem pomagate. Našel sem ta link -klik tu- in na njem, da prodajajo Anteca, in piše, da ga imajo. Bi naročil, ampak mam vprašanja:

- a sploh katera trgovina pošilja po pošti v tujino, četudi je sosednja država?
- bi bile kakšne komplikacije na carini? sploh pa, ker se slovenci kao ne razumemo z južnimi sosedi..
- koliko je 720kun?

Aja, pa išče se eden, ki ve pisat po hrvaško. Magari na MSN, ali kontakt po Mailu, vseeno, ampak bi prosil, da mi nekaj prevede, ker je moja hrvaščina grozna.

:8)

Lp

cosmos ::

"koliko je 720kun? "

mislim a si ti že kdaj slišu za

yahoo
google
najdi.si

in podobne zadeve, vpišeš naprimer "menjalnica kuna sit" in glej si ga no ;)

Če boš naroču iz tujine, ki ni EU, ti bojo računal davek, 20% .
carine praviloma ne računajo, oz. jo računajo takrat, ko je višja od davka, lahko ti pa seveda računajo tudi oboje, vse je odvisno od poštarja s carinske pošte.

Če misliš, da je tvoja hrvaščina res tako slaba, da te ne bodo razumeli, v kar dvomim, pač napiši v angleščini.

Je pa seveda vprašanje ali ti bodo zadevo sploh pripravljeni poslat in če, ali boš lahko kupil s kartico, ali pa boš moral plačati vnaprej s čekom.

Slasher ::

Da bi pol ohišje prišlo le cca 23000sit? Uf, to pa sploh ni slabo, glede na to da pride tu slabih 30čukov. Pa tistih 4k, komot zravn daš za DDV.

Ja, način plačila pa me skrbi. Sicer sem navajen plačat ob prejemu pošiljke, amppak dvomim da bi blo tu enako.

Nič, morm se najprej pozanimat, kako pa kaj, upam da mi bodo poslali.


I will stay in touch.

boštjan ::

Jao, pa nej gre nekam ta Slovenija. NIti ena štacuna, (ki je vsaj malo znana) nima LanBoya!

daj ti še 1X pokliči v mariborski BOF in zahtevaj boruta,pravkar sem se meno z njim in pravi,da majo lanboya.kliči popoldan,od 14ure dalje
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Slasher ::

Hm, če ni gospod Borut mislil Super LanBoya? Kakorkoli, hvala, bom ziher poklical.

Slasher ::

boštjan, :worship: Hvala hvala!


Lp,
Slash


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iscem zelo LEP racunalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
373357 (1912) Bethrezen
»

Nova anketa: koliko ste odrinili za ohišje in napajalnik za vaš primarni računalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
323264 (2498) specterss
»

Novosti iz Anteca, Super LanBoy ter P160

Oddelek: Kaj kupiti
131277 (965) Jux
»

Katero ohišje do 30000Sit

Oddelek: Kaj kupiti
202002 (1739) Xgeneration
»

ohišje+PSU do cca 30k

Oddelek: Kaj kupiti
221943 (1522) hlodek

Več podobnih tem