» »

Dušenje zvoka pri hlajenju

Dušenje zvoka pri hlajenju

DFMax ::

Pod računalnikom si nameravam narediti kišto v kateri se bo hladil hladilnik za vodno hlajenje. Dimenzije bodo iste kot dimenzije računalnika, višina pa bo enaka višini hladilnika (15cm). Hladilnik bo v kišti postavljen pod kotom okoli 45 stopinj, ker je drugače predolgi. Hladila bosta po vsej verjetnosti dva 12cm ventilatorja, ki bosta na hladilniku.

Moje vprašanje: Kako se da najbolje zadušiti šumenje ventilatorjev v taki relativno mali kišti?

Hvala za odgovore!
Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly. -- Henry Spencer

Grimlord ::

Ja mogoče kake protihrupne obloge, ali pa ona pena ko jo uporabljajo v studijih.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

burkiburke ::

kombinacija zelo goste in manj goste pene, zalimana znotraj ohišja, bo več kot uspešna.

DFMax ::

Tu je skica kak to trenutno zgleda:



Na desni so pregrade iz pene (kjer prihaja iz prednje strani zrak), ki dušijo zvok. Prosim pokomentirajte kak bi še lahko bolj izboljšal dušenje z kombinacijo zelo goste in manj goste pene oz. kaki boljši način.
Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly. -- Henry Spencer

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jakka ::

Tele vente lahko narediš neslišne, da jim znižaš obrate, da postanejo neslišni, pa pretok zraka bo zadovoljiv. Dobro bi tudi bilo, da bi vlekli zrak iz radiatorja, ne pa da bi pihali vanj.

Pa vedi, da ko boš to naredil neslišno boš pa slišal disk, kako rožlja in cvili. :D

Spajky ::

he he, resnica, zato sem pa jest /na moji strani pod komp/modifik./ napravu tišalno magično škatljico .. :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Doman ::

Jast sem razmišljal nekaj podobnega, vendar bi bla škatla, da bi skril kablovje, in naredil poličko oza modem. Na stranico škatle bi dal en 120 ventilator. ( to samo zarad lepote :D, ker bi bil še modre barve ), sedaj me po zanima če je možno ta ventilator direktno vklopit v elektriko (šteker)?
Se da kej skombinirat z starim polnilcem iz mobitela?

LP.

DFMax ::

Samo če bi vlekli zrak, potem to pomeni, da bi mogli venti biti na drugi strani, in to bi bilo glasneje ker so bližje izhodu.
Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly. -- Henry Spencer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212682 (2020) knap
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221798 (1478) piki64
»

Disk v staro ohišje od CD-ROMa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81179 (1030) DimmniBurek
»

Zvočna izolacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
103244 (3071) Blup

Več podobnih tem