» »

Ob nalaganju linuxa mi računalnik zmrzne

Ob nalaganju linuxa mi računalnik zmrzne

radiokills ::

Vem, da je nadležno, da odpiram novo temo, toda res ne vem kakšen iskalni string naj uporabim za moj(e) problem(e)

Inštaliral sem si FC2... anakonda je delovala kot je morala, označil opcije itd... in linux se je inštaliral... ko pa ga zagnal mi je pri zagonu X (skoraj prepričan sem, da je bilo tam) comp zmrznil, dobil sem blank screen in to je bilo to... rekel sem k***c in si inšraliral mandrake 10, inštalacija je prav tako delovala lepo ampak ob zagonu se mi je zgodilo isto...

Mislim da je problem v grafični kartici (radeon9200) saj so mi zadeve delovale normalno dokler sem uporabljal grafično na matični plošči in tudi potem, ko sem vstavil novo grafikuljo mi je FC2 delovala kot je treba... vendar sem potem formatiral disk in zadevo ponovno nameščal, posledice pa so opisane zgoraj...

toda zakaj mi zmrzne zadeva ob zagonu, če GUI inštalacija dela? prav tako delajo live linux cd-ji ???

verjetno mi boste predlagali nastavljanje konfiguracijskih datotek pa vas zato že vnaprej vprašam, kako preprečiti zagon grafičnega okolja (ki je nastavljen po defaultu) in zagnati (obstoječi) linux v tekstovnem načinu...

driverjev za grafikuljo nisem nameščal...

konfiguracija:
AMD ath. 2600+
256 MB
Ati radeon6200

ja pa še to v biosu sem izklopil grafično na matični plošči...

Hvala lepa

dr.J ::

v tekstovni način prideš takole:

v Grub meniju je osvetljena izbira kernela - pritisni "a" in dodaj "init 3" (oboje brez narekovajev!) kot boot opcijo, nato stisni enter. Prideš v tekstovni način, tam pa boš mogel namestiti Atijeve gonilnike. Prej si jih pripravi na dostopno lokacijo.

moj_nick ::

Zapišeš si točen url od driverjev, v konzoli pa potem poženeš wget http://url.od.driverja.com/driver.tar.gz, ga odpakiraš in čaraš po navodilih naprej.

radiokills ::

No... inštaliral sem driverje in ni nič boljše... pa vendar mi v txt načinu zadeva deluje...

99%-en sem (še vedno) da so težave povezane z grafiko... res mi ni jasno zakaj bi zadeva zmrznila... ali ima kdo kakšno idejo...

a bi se mi splačalo razkopavat računalnik, izvleči grafikuljo ven, inštalitat linux, ter ponovno vstavit grafikuljo????

a je možno, da imam v biosu napačne nastavitve, pa da zaradi tega zadeva ne funkcionira??

porkamadona;((

dr.J ::

... izvleči grafikuljo ven, inštalitat linux, ter ponovno vstavit grafikuljo

boš na istem kot si sedaj

kaj se zgodi, ko se v tekstovnem načinu prijaviš v sistem in napišeš v komandno vrstico "startx" ?

kaj pravi "dmesg"

kaj piše v /var/log/xorg.log ?

od preklinjanja ti grafika ne bo delala

moj_nick ::

Poglej si tale link. Lahko pa tudi tega.

Mavrik ::

Ko boš inštaliral označi VESA grafični driver in potem ni vrag da stvar ne bo delala. In komaj po tistem namesti grafične driverje.

Lahko pa že tudi sedaj editaš XF86Config-4 in spremeniš grafični driver iz radeon v vesa.
The truth is rarely pure and never simple.

radiokills ::

Hvala vama, ker si data toliko dela z menoj...

Tisto z iztikanjem grafikulje sem mislil zato ker, mi je FC2 na tej grafični že delala (brez nameščanja gonilnikov). Takrat sem ravno kupil graficno, ter jo vtaknil v racunalnik in linux je delal. Ker vem da se tole čudno bere bom napisal v točkah:

**stardate1: kupil računalnik, na katerem je grafična integrirana, inštaliral xp in potem FC2 - FC2 dela

**stardate2: kupil grafično, jo vtaknil v računlnik, FC2 dela preko nove grafične(r9200)

**stardate3: formatiral vse ter inštaliral FC2 -> FC2 ne dela -> dandanes

ker sem na šihtu, ne morem preveriti logov in spodnjih ukazov, linka pa se zdita zelo uporabna.... hvala vama... ko bom pregledal loge&probal ukaze se oglasim.... še enkrat hvala

radiokills ::

Kar malo je trajalo preden sem se spet oglasil... sori...

Nekaj časa sem poizkušal po navodilih iz zgornjih postov in ker sem kratkih živcev sem odnehal, ter naredil tisto kar sem obljubljal, namreč odstranil kartico, inštaliral fedoro, ter spet vstavil kartico, tako da mi sedaj dela z VESA gonilniki...

še prej sem poskušal tudi manualno spremenit (VESA) v XF86Config-4 - rezultat: računalnik se je obesil malo kasneje (izpisalo se je še nekaj več zaganjajočih se aplikacij))... ako sem ga zagnal v txt načinu je zadeva laufala, ko pa sem zagnal X se je spet obesila....

danes pa sem izvedel, da je zunaj FC3:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti XFree86 Fedora Cora 3?

Oddelek: Operacijski sistemi
101200 (1069) Nerdor
»

Fedora-Core2 Problem z graičnim načinom

Oddelek: Operacijski sistemi
13842 (753) demokedes
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795278 (4504) marsovec gugu
»

Pingo linux 2.0 in ati radeon 9600 xt

Oddelek: Operacijski sistemi
61086 (979) jlpktnst
»

Problem z Linux Red Hat 9

Oddelek: Operacijski sistemi
171479 (1312) root987

Več podobnih tem