» »

[C#] Mnozenje

[C#] Mnozenje

greentech ::

Rad bi pomnožil dve vrednosti, to sicer ne bi smel bit velik problem vendar se mi zatakne pri pretvorbi tipov(string in int se normalno ne da zmnozit)

Stvar sem napisal takole:

ID_LBL_PREOS_KOSOV.Text = _KovPaleta.Items[0].PrKosov.ToString()*(int)ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value;

PrKosov je vrednsot ki se prebere iz ene sql tabele, v ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value pa je neka vrednost s katero bi bilo treba pomnožit PrKosov. Problem je torej pri pretvorbi tipov. Kako naredit, da se bo stvar pravilno izvedla torej pmnožila. rezulta se izpiše kot tekst v polju tipa LABEL.

Že vnaprej hvala za pomoč!

Sergio ::

Caki, ne mors string mnozit z int :)

Ce sta obe vrednosti stevilcni, potem nekako takole:

int st1 = Int32.Parse(_KovPaleta.Items[0].PrKosov.ToString());
int st2 = Int32.Parse(ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value);

int rezultat = st1 * st2;


Tole bi moralo delat. Sicer pa nisi specificiral, katerega tipa sta vhodna parametra, sicer bi se dalo mogoce se bolj elegantno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

greentech ::

sej vem da ne moreš množit tipov int in string...

....vhodna parametra sta pa drugače tipa int

greentech ::

načeloma stvar deluje(skoraj, no)...mi pa vseeno javi naslednji napako, ki se nanašata na int st2 = Int32.Parse(ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value);

The best overloaded method match for 'int.Parse(string)' has some invalid arguments
Argument '1': cannot convert from 'decimal' to 'string'

Ce pa dam se pretvorbo v string

Int32.Parse(ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value.ToString()) se program normalno skompajla in zažene le da potem ko zaženem programček, ki izvede kodo javi napako ---INPUT STRING WAS NOT IN CORRECT FORMAT-----kolikor jaz to razumel je to zato, ker pač nebi smel naredit pretvorbe v string, ampak bi morala vrednost biti tipa int

---Ma kdo kako idejo kako to rešit----HVALA!

Taras_Bulba ::

Convert.ToInt32(string, base)

Kekec ::

Int32.Parse((string)ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value); če je to tipa char ali podobnega

noraguta ::

decimal result = Convert.ToDecimal( _KovPaleta.Items[0].PrKosov) * ID_NUD_KOLICINA_V_OSE.Value;
ID_LBL_PREOS_KOSOV.Text = result.ToString();
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# WPF nalaganje info. iz XML dokumenta

Oddelek: Programiranje
6924 (744) MrStein
»

c# class

Oddelek: Programiranje
342154 (1748) japol
»

VC# čitanje iz datoteke in shranjevanje v polje

Oddelek: Programiranje
91106 (919) iceurb
»

[C#] branje ter urejanje podatkov

Oddelek: Programiranje
181502 (1277) maticm
»

[c#]

Oddelek: Programiranje
8865 (759) MaCoFaCo

Več podobnih tem