» »

Bi vi kupili tole grafično ?

Bi vi kupili tole grafično ?

MEDENA ::

http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDe...

To so kao ULTRE ki niso ustrezalo 100% specifikacijam...itd

"The 6800 LE's are failed Ultra's. When they test the Ultra cards, they get them up to 80C or so and make sure they run 425/1100 without any issues. These cards did not make the grade either on core, memory, and occasionally, a bad quad (so you get 12 pipelines, not 16). That is with the 1.1/1.3/1.4 BIOS. So, instead of scrapping them, they sell them as the LE, clock them to 325/1100, and let them loose on the market. The regular Ultra's seem to have a lot of headroom, especially when you add watercooling or the like. They test the cards to work in the worst case (pun intended) scenario; some dust choked case with an 80 mm fan on front and the PSU to pull it out on the back.

If you can keep the card well below 80C and mod the BIOS, the core will produce some good clocking. You might get a card with good memory and a bad core that can clock to 420/1280, or get a good core with bad memory, and clock to 450/1160 or so. Either way you cut it, for just over $300, it is a great deal.

Here is a link to the product specs from eVGA.

http://www.evga.com/products/pdf/N347.p...
"

100% se moda itd v GT/ULTRO....

vsi so dobili tako z delujočimi 16 cevovodi / 6 vertex...16/6...

mnenja ?

recimo 339$ + 16$ ptt iz zda + 20% carine....355$ + 20% = 426$...zaokrožimo na 430 * 190 = 82000 sit...

se splača sploh ?

igor0203 ::

hja valda da se splača!!!! če se res 100% zmoda v GT / Ultra je to pol res best buy.... a to ti pošlejo tud v slo? mater bom še mau počaku pa če ZaFo ne bo mogu nč zrihtat bom pol kr to uzeu.... sam škoda k pr neweggu ne pošilajo po svetu... :( zdej sm se pa mal razpisu... :D še enkrat, ti kr nabav

Caligula ::

Nebi.
Predrago. Ze pri nas je za vec kot 65 jurjev nebi vzel. Raje se manj..

igor0203 ::

ja sam računi da se da baje 100% moda v GT / Ultra? torej privarčuješ 35/ 60k??? jst bi uzeu, ampak sam če bi biu 100% prepričan da se 100000000% moda v GT / Ultra

MEDENA ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

igor0203 ::

hja pol pa kr veselo naroč..... :D

Sami ::

Jaz bi jo kupil, če bi bila cenejša, tam okoli 60k.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

jest bi jo kupu, ce bi bla ene 15k sit.....







:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hostar ::

Živjo

Mene pa zanima splača kupt 6800 Gt 256Mb od Leadteka za okol 100k. Ker bom tud staro prodaju pa še ene odveč komponente bom nekak 40k zaslužu, tko da me bo okol 60k pršlo. Al so te grafične mal preveč precenjene pa še mal počakam da se vse verzije tudi tiste na agp8X pojavjo pa bo pol mogoče mal nižja cena.

igor0203 ::

@MEDENA a boš ti kupil pol to grafično? če boš, bi se lahko potem tud jst zraven uštuliu pa da skp naročive to grafično? stroške ptt-ja pa vsak 50/50 plača?

morphling1 ::

Ena zadeva preden vsi razbijete svoje pujske. Kot sem gledal ta online prodajalna ne pošilja drugam kot v US in Kanado. Problemček
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MEDENA ::

mam friends in usa :P

cosmos ::

OK zdaj pa mene tud ze mal mika tale ideja kako prišparat 60k sit

Kaj pravte na tole 128MB verzijo, ki jo majo pri Quantumu za 65k sit

WinFast A400 LE TDH

specs

in test

vem da še zdaleč ni isto, kar se memorije tiče, je pa cenejša, pa še SLO garancijo ma, pod pogojem da ne delaš hard modov.

60k sit ki jih prišparaš pa čez pol leta kupi 6800GT ekvivalent kartico s PCIe vodilom. Pol pa NF4 SLI in tako naprej :)

IVo ::

Jst sm včeraj nabavu eno Leadtek/winfast 6800LE v Quantuma oz. Tehnika.net in sem čist razp*****;(( ;(( ;(( .
1. Prodali so mi referenčno grafično od Nvidie; nima tistga venta od Leateka
2. Naročil sm jo že v četrtek in mi rečejo da pridem lahko še danes ponjo; jim rečem da pridem jutr. V petek sm pri njih (na Letališki 32), kje je grafična? NI JE rečejo mi da pridem čez 5ur da jo bodo mel; aja pa jst sm iz ŠIŠKE. Ok rčem svojmu očetu da jo pa č takrat pobere ker dela tam v bližini...
3. Pride tam čez 5ur tam in mu jo dajo v navadni vrečki; nobene škatle navodil, en reference CD, nikjer nobene oznake da bi bila grafična od leadteka. Dobr. On jo kup (LAIK). In mi jo prinese domov, jst pa ;(( ;(( ;(( ;(( NORO. Jih pokličem rečem da ni ta prava grafična oni pa non stop (kot nekakšna papiga) ponavljajo da so to grafično prejeli od Leadteka in da je to TO.
4.Grafična se DERE (misliš da bo lih kar razf***al ventilator, da ne govorim o tem kako je z zvokom ko prižgem aquamark03 ali 3Dmark...GROZNO)
V pondelk jo bom probal zamenjat na lep način, če ne bo šlo lepo, bom pa prpeljal inšpekcijo in to bo to.
Prosim za vaša mnenja.
LP IVo

ČIP 008 ::

IVo a lahko prilepiš kako sliko da vidimo kako izgleda tale zverinica. Praviš da nima Leadtekovega hladilnika, katerega pa?

Sami ::

65k pa je za 6800LE kar ql.
Kaj pa glede proca na grafi (nv40), verjetno se ga, da naviti na frekvence 6800Ultra, ker je isti proc.
Katera pa mislite, da je boljša 6800LE ali 6600GT?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

cosmos ::

Sam dal jaz tud že skoz to varianto

Kar majo oni tam ni navadna 6800LE od Leadteka, ampak takšna namenjena za vgradnjo v OEM sisteme, kot naprimer Dell.
Ta tip grafične ne bi smel biti v prosti prodaji, zato tudi nisi dobil zraven škatle, iger in software-je, ampak samo drivers CD.

Grafična je pravzaprav narejena za 350/500, zato boš verjetno ugotovil, da ti v 3Dmarku 2005 v drugem testu začne artifaktat.
Razlog, memorija ne zdrži 700Mhz.
Problem je, IMO, predvsem v tem, da so na memoriji neke čudne in izredno debele, termo nalepke.

Tako, da se pa po mojem ne splača zezat s to grafično, saj te bo nakup novega hladilnika stal tolk, kot če bi kupu 6800NU od Leadteka, pa še garancija je pol vprašljiva.

Škoda da nisi prebral mojga odgovora v enem drugem thredu, kjer sem že nekaj dni nazaj napisal, da ta grafa ni za vzet.

IVo ::

Dobr sam jst sm jim povedal da hočem Leadtekovo A400LE pa na strani majo sliko škatle in sm sklepal da je to taprava. Vem da sm se zaje*** ker sm poslal fotra in nism sam dvignu kartice, ker je v tem primeru (ko bi jo vidu) ne bi vzel. Mene zdej zanima če je mogoče da mi jo zamenjao na navadno 6800, če jim tm začnem uibr morit da bom prpelal inšpekcijo itd... Kar verjetn bom....>:D.
LP IVo

cosmos ::

Na tvojem mestu bi zahteval denar nazaj, ker so z zadevo seznanjeni, saj sem jih že jaz obvestil o tem da grafa ni to, kar oni pišejo, da je.

Sam sem se zmenil za menjavo, ker sem bil pač dost butast, da sem jo vzel, kljub temu, da sem videl kakšna je.
Aja problem pri menjavi za druge grafične je v tem, da majo od Leadtekov samo ta model.
Se pa probi lepo zment, ker je očitno, da tudi njih nateguje dobavitelj kartic, čeprav po drugi strani bi do sedaj to že lahko dojel in ga pač scanslal.

Tezaab ::

Zakon o varstvu potrošnikov:

37. člen

Potrošnik ima v prodajalni, kjer je bilo blago kupljeno, ob morebitni napaki na blagu pravico zahtevati, da podjetje blago z napako zamenja z novim brezhibnim blagom ali vrne plačani znesek ali odpravi napako na blagu ali vrne del plačanega zneska v sorazmerju z napako.

Če je napaka očitna, mora potrošnik zahtevo iz prejšnjega odstavka sporočiti podjetju v osmih dneh po prevzemu blaga, pri drugih napakah pa v enem letu po prevzemu blaga.

38. člen

Potrošnik ima pravico, če je bila storitev opravljena nepravilno, od podjetja zahtevati, da storitev ponovno opravi ali vrne plačani znesek ali odpravi pomanjkljivosti pri opravljeni storitvi ali vrne del plačanega zneska v sorazmerju s pomanjkljivostjo pri opravljeni storitvi.

Potrošnik mora svojo zahtevo sporočiti podjetju pri očitni napaki v osmih dneh po opravljeni storitvi, pri drugih napakah pa v enem letu po opravljeni storitvi.



Nekako imam v spominu, da mi je ena pravnica (ki dela pri Mobitelu, na reklmacijah) to razložila, da v osmih dneh od dneva nakupa lahko kupec vrne robo, seveda nepoškodovano, in z originalno embalažo (vrni vrečko, hehe), in ti jo zamenjajo za drug izdelek istega tipa, ali pa vrnejo denar.

Btw, disclaimer, če zaideš v težave zarad tega kar sem tu rekel, si si sam kriv :D

IVo ::

Hvala za nasvete. Za katero kartico si potem zamenal? Kaj menite o firmi Club 3D? Če ne ta, katero mi priporočate seveda v rangu 85k cenik se nahaja tukaj: http://www.tehnika.net/cgi-bin/tehnika/...
Še enkrat hvala.
LP IVo

Matevy ::

Na tvojem mestu bi vzel ASUS Geforce 6800GT, pride pa 90K SIT, ima pa "samo" 128 rama kar pa mislim da ni problem. Jaz sem kupil 6800LE od Leadteaka v JAEtu za 68K in sem jo tudi dobil v vrečki in mislim da ima cosmos prav, ko je dejal da kartica ne zdrži 700MHz ker sem tudi sam že videl nekaj artefaktov. Navijat niti ne upam ali pa kaj modat v 6800 kar se mi zdi butasto, če sem jo prvotno kupil v ta namen. Če bi še enkrat izbiral bi verjetno nabavil navadno 6800 od Leadteka oz. v tvojem primeru ASUS 6800GT ker pač Leadteka nimajo praviš. Če pa nimaš slabih izkušenj (oz. ne poznaš nikogar ki jih ima) z Club 3D pa nabavi njihovo 6800 za 78K.

Sloviper ::

SEM VIDEL DA TISTA TRGOVINA POSILJA SAMO V USA IN CANADO.CE MA KDO KAKO ZELJO, NAJ MI SPOROCI MU NAROCIM IN DOBI STVARI DECEMBRA KO PRIDEM NA DOPUST, SICER SE PA NAHAJAM V CANADI!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137735 (5069) Alesi
»

Graficne!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
764916 (3345) Sami
»

Graficna

Oddelek: Kaj kupiti
171337 (994) msms
»

RivaTuner 2.0 RC15.1 - 6800 softmodanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
683950 (2771) WhiteWolf
»

Asus x800pro ali gigabyte x800pro pri jaetu?

Oddelek: Kaj kupiti
231323 (917) rekunius

Več podobnih tem