» »

Probem pri SSH-ju

Probem pri SSH-ju

shock ::

Pozdravljeni,
Zanima me če ste imeli tudi vi problem s SSH-jem pri loginanju. namreč meni se noče vzpostavit povezava kajti češ da imam napačni "public key file". A je imel še kdo takšne težave? Kako pa se rešim tega problema? Aja a je možno zbirsati ta file in ponovno se povezat na SSH (kao prvo povezava)?

Lp

borchi ::

dej v /etc/ssh/sshd_config

PasswordAuthentication yes
ChallengeResponseAuthentication yes
UsePAM no
AllowUsers tvoj_user1,tvoj_user2

na ssh serverju. potem bi moral biti password dovolj.

če nimaš fizičnega dostopa do ssh serverja pol ti ne preostane drugega, da najdeš tvoj key. a si sigurn, da se poskušaš povezat po istim userjem, katerega public key si exportal na ssh server (~/.ssh/authenticated_keys2) in na istega userja kateremu si dal tvoj public key v authenticated_users2?
l'jga

shock ::

Problem imam samo ko hočem s firefoxom pridet notri (preko neke web aplikacije), s Putty-jem pa nimam nikakršne probleme.

Sahel ::

hehe...
ja pa uporabljaj puttyja...
zakaj bi sou s firefoxom delat stvari za katere ni najbolj namenjen...
namenske zadeve ponavadi bolje delujejo...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

shock ::

Sahel

Zaradi navade in ker kakšenkrat v putty-ju nekatere komande nočejo delat, Aja moram povedat da sem na novo inštaliral server in mogoče to zafrakva firefoxa oz. ostale browserje (IE in opera).

MasterMind ::

Hmmm. Poglej kam shranjuje tist SSH pomožne datoteke. Tvoj SSH odjemalec si je zapisal public key in ga primerja s strežnikovim. Zato te strežnik ne spusti naprej, ker nimaš enakega public keya.
Gentoo, KDE uporabnik.

dr.J ::

Si mašino, s katere se poskušaš s ssh-jem neuspešno logirati na oddaljen računalnik, medtem kaj spremenil (formatiranje, zamenjava mrežne kartice etc)?

shock ::

dr.J:

sem na novo inštaliral server in zgleda da je v browserju nekje ostal tisti public key od starega serverja. Zdaj me to mrcvari ker ne vem kje se nahaja ta datoteka, Drugače putty je zaznal da ni več isti server in si je na novo naložil publick key.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

MasterMind ::

Poglej v profile mapo FireFoxa... (C:\Documents And Settings\....)
Gentoo, KDE uporabnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenSSH za Windows in certifikat

Oddelek: Omrežja in internet
62235 (2235) Poldi112
»

Varnost openSSH

Oddelek: Omrežja in internet
242391 (1969) Volk|
»

Kako hekerji napišejo virus in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8710736 (8363) poweroff
»

ssh -X

Oddelek: Operacijski sistemi
82236 (2090) mangaldar
»

remote administration linux/unix mašin preko xserverja

Oddelek: Operacijski sistemi
231499 (1342) Zzzzzzz

Več podobnih tem