» »

firefox linux cudno obnasanje

firefox linux cudno obnasanje

NoOrdinary ::

mi kdo zna pomagat z naslednjim problemom.
uporabljam gentoo z 2.6.8 kernelom, xorg in kde.
firefox sem instaliral z #emerge mozilla-firefox, naredu bližnjico do aplikacije s command: firefox.
Problem je če imam že odprto eno firefox okno se drugo odpira 10-15 sekund, nakar izjavi da ne najde homepage. če kliknem homepage knof vse dela normalno, tud brskam lahko, samo nalaga se juhuhu cajta.
Pa občutek mam da se firefox tam nalaga opazno dlje časa koker u winowsih, kr me je kr mal presenetlo...
brez ideje sem za podpis

moj_nick ::

Poženi firefox v terminalu, mogoče ti kaj pametnega pove. Lahko pa da imaš prehude optimizacije.

NoOrdinary ::

jest mam občutek da hoče se enkrat firefox zagnat, čeprav bi mogl samo nov oken al kako? pa sem mislu če je fora kako ga zaženeš:\
optimizacijo mam -march=pentium4 -O3, do zdej še ni blo problemov, ampak nikol ne veš:)
bom pogledal kaj terminal izpiše, samo zdej sem u windowsih ker c&c igramo:))
brez ideje sem za podpis

MasterMind ::

Men tut Firefox ful dolgo časa rab, da se naloži!
Gentoo, KDE uporabnik.

NoOrdinary ::

ok, sem probal
v prvo u bistvu niti ni tok kritično, pač rab ene 2 sekunde da se nalozi, samo u gentooju ratas razvajen:P
v drugo pa mi v oknu napise mozilla firefox [2], se prav da nalozi se en cel firefox, nej bi pa samo okno ce mam prov?
kdo ve kako se to nastav, sklepam da ni problem v firefoxu ampak KDEju?
aja, terminal ne pokaze nc...
brez ideje sem za podpis

MasterMind ::

V Firefoxu naštimaš, da odpre nov tab... Nekje najd :D
Gentoo, KDE uporabnik.

NoOrdinary ::

če dam u firefoxu new window (ctrl+n) odpre nov oken takoj, če pa zaženem firefox komando iz terminala pa ne jav nobene napake, samo kr rab ful cajta. Sej drugac uporabljam tabe, samo kdaj brskas po forumu pa mas vec tabov odprtih, pa zarad preglednosti odpres se en okn, pa je lazje samo kliknt na shortcut se enkrat, cudno zakaj se to tko obnasa:\
brez ideje sem za podpis

CCfly ::

Če te moti čas nalaganja prelinkaj firefox.

BigWhale ::

A ti mogoce samo ikona v kdeju od firefoxa gor in dol skace?
Okno se ti pa ze odpre?

NoOrdinary ::

bigwhale ja, okno je odprto, pa se eno okno je kao odprto, ikonca skace gor in dol, pa tisto na novo odprto firefox okno ne odpre domače strani ampak je samo prazno. delam pa lahko normalno z njem takoj.
ce pa v ze odprtem oknu prtisnem ctrl+n pa takoj odpre novo okno z domačo stranjo brez skakanja ikonce itd. :)
brez ideje sem za podpis

CCfly ::

Katero verzijo pa imaš gor ? Jaz sem imel podoben hec z 0.8.

NoOrdinary ::

0.10.1 oz 1.0 pr al kaj je:)
sej ne vem, a nej še enkrat inštaliram al kaj:\ a bi blo clo bl pametno kr bin gor ruknt namest se preseravat s kompajlanjem...
brez ideje sem za podpis

CCfly ::

Poskusi kar binarno različico pa nam sporoči, kakšen je rezultat.

KoKi ::

to se je meni dogajalo v KDE 3.3 z vsemi programi/igrami, ki sem jih odpr z KDE menuja. najbolj nadlezno je blo ko sem recimo startal q3a pa se je kao 2x odpiralo. probaj startat z konzole pa bi moglo bit vredu.
# hackable

NoOrdinary ::

sem probal z bin zdej, pa je isto...
poj sem pa sklopu v nastavitvah za bližnco pod aplication, advance options, enable laucnh feedback, odpre se takoj, samo na homepage ne vrže, ampak ok, se bo dal prežvet:\
brez ideje sem za podpis

SodVina ::

DA nebi spet nove teme odpiral:

Imam sledeci problem (ce to sploh je problem):

Imam firefox 1.0pr na suse-ju, odprtih ji imam vec naenkrat (vsako na svojem namizju). V enem imam odprt mail (email.si, gmail), ki je nastavljen na avtomatsko osvezevanje na mislim da 1 minuto. Problem je, da vsakic, ko se mi mail osvezi, mi avtomatsko postane tisti firefox aktiven, torej vsako minuto mi avtomatsko preklopi na tisti desktop, na katerem je firefox z emaili.

Kako se tega resit? Zadeva je silno nadlezna.

thx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravljanje z zavihki: Opera 11 beta proti Firefoxu 4 beta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5317939 (15824) MisterR
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410532 (7792) MrStein
»

Odprtje nove strani z javascript brez menija, statusne vrstice in naslovne vrstice. L

Oddelek: Izdelava spletišč
192098 (1818) mte
»

Izšel Firefox 1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8911874 (9121) marhyo
»

Brskanje z zavihki v IE 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
807072 (4964) kolesar

Več podobnih tem