» »

problemček z daljincem

problemček z daljincem

mali tapravi ::

Mislim da ni nek hud problem,za nekoga od vas ki ve pa sploh ne.
Bral sem že po forumih,iskal....
Nisem pa našel rešitve.
Imam ir,ki pa ni vključen na com port temveč direkt na ploščo,dw sem si tudi girder.
Problem se pa pojavi pri nastavitvah za ir.Prikaže mi com od 1 do 10.Katerega izberem?
Kakšne so še druge osnovne nastavitve?
Hvala za pomoč?
Pa lep dan še naprej....

SodVina ::

Ce imas win2k ali winxp, si moras nastaviti irda kot comport, za to se dobi programcek IrCOMM2k, v njem si nastavis, na katerem com portu naj ti deluje irda, tisti port si potem tudi izberes v programu za krmiljenje.

Meni nikakor ni uspelo krmiliti pc z daljinskim upravljalnikom preko IRDA,(na vseh straneh sem sreceval komentarje, da IRDA ni misljen za te stvari), zato sem si naredil samo IR sprejemnik na Com portu (tam nekje za 500sit), Shemo in Girder plugin za ta sprejemnik pa sem nasel na Igorjevi Strani

mali tapravi ::

Hi
Hvala za odgovor.Bo nekaj takega kot si rekel,ni namenjen za take stvari.A mogoče obstaja moznost,da predelam tega ki ga imam?8-O
Pa lep dan še naprej....

SodVina ::

Ne, razlika je v tem, da ti imas irda transceiver (najbrz kaksen tfds4500), potrebujes pa ir receiver. Tega se da naredit za dobrih 500 sit in z malo dela, ce ga hoces imeti na com portu, ali pa za tam nekje dobrih 2000 sit in z vec dela(saj potrebujes se sprogramirati pic), ce ga hoces imeti na usb. Sam imam prvega, ko pa dobijo vse komponente v IC-ju, pa bom naredil tudi drugega. Link na stran, kjer sta obe shemi, je v prejsnjem postu

IRDA, ki se ga veze na plosco sem naredil dva (TFDS4500 in HSDL1001), vendar prav z nobenim programom ali pluginom nisem uspel usposobiti kateregakoli od teh, da bi deloval na daljinca.

Zdaj imam pac na racunalniku irda in ir, Zal mi to zavzame oba com porta(imam namrec eksterni modem), ce jih ne potrebujes za nic drugega, je to cisto v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR na Osnovnih ploščah?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181878 (1474) Racunalnik
»

Kje najceneje IRDA transciever TFDS4500?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221639 (1259) maticm
»

IrDA vmesnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201988 (1336) prehlajeni
»

IR - vmesnik za povezavo PC ---- GSM

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202374 (1967) T0RN4D0
»

IR oddajnik za pc (vezje)

Oddelek: Loža
171629 (1352) TheHijacker

Več podobnih tem