» »

Access; Tezava z Data Access Page v omrezju

Access; Tezava z Data Access Page v omrezju

Microsoft ::

Imam tezavo, da nikakor ne znam nastaviti DAP tako, da bi to datoteko lahko uporabljali vsi, ki so v omrezju.

Ce nardim in shranim na lokalnem PCju, potem lahko tudi dostopam do podatkov v tabeli, preko neke DAP datoteke, recimo DAP.htm. Samo, ce pa poizkusim uporabiti DAP.htm iz drugega racunalnika, podatki iz tabele niso na voljo.

Prebral sem, da je za to potrebno uporabiti UNC, ki kaze, kje bi se naj nahajala datoteka mdb. Naredil sem tako, da sem v Properties od DAP.htm v Access-u nastavil tako, da mu povem, kje je mdb datoteka. Ce recimo napisem \\192.168.123.2\Database\database.mdb, ne dela. Se vedno javlja, da se ne more povezati. Ce pa to vpisem v brskalnik, se v trenutku poveze in vprasa, ce hocem Run, Save al Cancle.

Kako torej nastaviti ta DAP.htm, da bom lahko datoteko shranil na en server, potem pa bo recimo lahko vsak, ki je v lokalnem omrezju ali pa iz interneta, vpisal v brskalnik http://194.165.***.***/Database/DAP.htm in bo tako lahko prisel do podatkov, ki so shranjeni v datoteki database.mdb, ki je pravtako na tem serverju?

.....

No, mogoce sem malo blizje, da bi mi uspelo. Situacija je taksna. V DAP.htm datoteki sem nastavil Data Source=...;. Namesto ... sem dal UNC path (izgleda dosti podobno kot tale \\IP\C$\Database\Database.mdb). Sedaj na lokalnem PCju dela, ce od pred DAP.htm.
Samo, ko pa grem na drug racunalnik, pa ne. Odpre se stran, prikazejo se vsi gumbi in vse text, le vsebine ne. Samo, ce pa na tem drugem racunalniku vpisem UNC path, ki je v datoteki DAP.htm, pa lahko odprem datoteko Database.mdb.
Tako, da je tudi iz drugega racunalnika dostopna datoteka Database.mdb. Zakaj torej noce prikazati vsebine iz neke tabele, ko odprem DAP.htm na drugem PCju?

Pa lahko noc.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, sedaj sem nakako na pol resil zadevo. V brskalniku sem moral nastaviti Acces data sources accros domains na Prompt. Tako, da te na zacetku nekaj opozori in lahko izberes OK, da lahko potem vidis vsebino.

Samo je pa mala varnostna tezava drugje. V datoteki DAP.htm lahko zapisem pot do datoteke Database.mdb samo kot UNC, recimo \\ip\ShareName\ShareFile. In to se mi ne zdi kaj varno. Recimo, vsak ki zna opgledati source od datoteke, bi videl, kje je ta datoteka. In ker more biti dostopna navzven, da lahko uporabnik bere podatke, potem jo bo lahko tudi odprl in po svoje urejal.
Ce pa nastavim, da dovolim samo Read za datoteka Database.mdb, pa ne morem dodajati ali odstranjevati zapisov.

Ce napisem kot pot do datoteke Database.mdb kar recimo c:\Database.mdb, dela samo na lokalnem racunalniku. Samo enkrat sem tako za poizkus postavil forum, ki ima shranjene userje prav tako v mdb datoteki. Tam pa sem lahko navedel pot do datoteke mdb kar tako, da sem napisal c:\datoteka\fajl.mdb. Tako je mozno urejati datoteko fajl.mdb samo tako, da odpres forum. Direktno do nje preko http ali smb ni mogoce priti.

Je torej kaksna moznost, da v datoteki DAP.htm navedem taksno pot do datoteke Database.mdb, da le-ta ne bo dostopna na noben drug nacin, kot samo 'preko' DAP.htm?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[java] uporaba baze .mdb z javo

Oddelek: Programiranje
51590 (1505) gtu
»

OleDb in visual studio .net

Oddelek: Programiranje
162258 (2037) Kovalchuk
»

Delphi - kako z gumbom zagnati drugo aplikacijo (MS Access)

Oddelek: Programiranje
181318 (1120) Simeroni
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112119 (2004) Fim
»

dve tabeli v eno

Oddelek: Programiranje
61302 (1153) DJroky

Več podobnih tem