» »

ASUS A7N8X-E Deluxe nForce2 izklop govora

ASUS A7N8X-E Deluxe nForce2 izklop govora

cpu ::

a se da na maticni ASUS A7N8X-E Deluxe nForce2 +SB+LAN+SATA+FW izklopit govor iz biosa, ki tezi vedno, preden zacne nalagat podatke iz HDD.
enkrat sem ze probal to naredit iz vgrajenega programa od ASUSA za avdio bios maticne, pa sem prepisal avdio fajl za boot s praznim, pa se mi zdi da ni prjel, ker se vedno tezi "disk now booting from operating system";(

a kdo ve, ce so podobni problemi z bios govorom tut z novo plato za A64 ASUS K8N-E Deluxe RAID +SB+GBL+FW+SATA?:\

pa se en vprasanje!
Na sistemu:
AThlonXP3000+
ASUS A7N8X-E Deluxe nForce2 +SB+LAN+SATA+FW
Maxtor 160GB SATA
RAM 512MB, proizvajalec ???
ATI radeon 9600pro
winXPsp1
se je pojavu problem ob boot-u: missing NTLDR. Winsi se niso vec obudili v zivljenje. Prislo je do fizicne napake na disku po 2h mescih od nakupa novega racunalnika. Na servisu so disk zamenjal, pol se je pa spet po 2-h mesecih pojavu isti problem. A tokrat diska na servisu niso zamenjal, kre so rekl da dela dobr in so lahk nalozil windowse. Po novem formatiranju particije c: , kjer mam winse in novim instalom seveda winsi spet delajo normalno.
Kok možnosti mam, da se mi ta napaka spet ponovi in zakaj se pojavlja?;(

destiny ::

Ta napaka (NTLDR) se ponavad pojavi, če se ti računalnik hard reseta med delovanjem al pa ga na silo ugasneš. Ponavad pomaga če ga izpostaviš low level formatu :D

HitriPepe ::

Maš pa ja v biosu opcijo da izklopiš to.

So dve opcije se mi zdi , ena je Post complete report ena pa Speech Post reporter, daš obe na disabled pa je mir.8-)

Prva ti pove da je blo vse vredi in da boota operacijski sistem, druga pa če je šlo kaj narobe.



Lp
www.STROJI.NET


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično

Oddelek: Kaj kupiti
191323 (1064) Grim
»

Katero plato-NUJNO

Oddelek: Kaj kupiti
231317 (984) boštjan
»

Nekaj vprašanj za poznavalce

Oddelek: Kaj kupiti
141489 (1269) monster-x
»

Test nForceII matičnih plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
182510 (2510) ||_^_||
»

Katero maticno plosco za Athlona 2200+

Oddelek: Kaj kupiti
221579 (1143) Zheegec

Več podobnih tem