» »

razlika med...

razlika med...

dmitro ::

intel pentium m in intel centrino? kaksna je, ce sploh je kaka. v moci procesorja, porabi??

morphling1 ::

To sta dva različna pojma v bistvu :)

Pentium M je pač mobilni procesor narejen na banias ali dothan jedru, ki se uporablja v prenosnikih.
Centrino je pa Intelova blagovna znamka, ki zajema tri produkte Pentium M, Intel vezno čipovje ter Intel wireless LAN.
Se je pa pri ljudeh Centrino zelo prijel in se ga sicer zmotno uporablja za imenovanje procesorja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

to kaj je centrino tehnologija vem. v bistvu sem malo zmeden ker bi rad kupil tale prenosnik pa ne vem a je centrino al ne.

na 1. linku pise da je centrino,na 2. pa pise da je pentium4 m centrino, 3.stvar je pa v bofu kjer ima isti racunalnik nalepljeno modro nalepko pentium mobile in ne tistga centrinotovega roza logota. drgac je pa pentium m 1.6Ghz in ima pravtako 2MB l2 cache in wlan. zato sem full zmeden, je v bofu napakA??
1.

2.

ricola78 ::

Ziher je napaka in tisto ni P4-m, temveč Pentium M.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

boštjan ::

za hp je DISS uvoznik klik. ma pa centrino tehnologijo in P-m proc. V kerem bofu pa si gledo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

dmitro ::

v btcju ljubljana

dmitro ::

pa diss sam uvaza notesnike al jih tud prodaja navadnim kupcem, ne samo podjetjem in trgovinam ki jih nato prodajo naprej. ker se mi zdi da sem jim 1x poslal mail za en prenosnik pa so mi napisal da se ne ukvarjajo s prodajo in da naj vprasam pri uradnih prodajalcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmitro ()

boštjan ::

kolikor je meni znano,majo samo veleprodajo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

morphling1 ::

Nakupovanje net ima kar nekaj napak v tistem opisu....
nc6000 ima seveda Pentium M procesor, to da pa nima Centrino nalepke je samo zaradi tega ker nima Intelove Wifi kartice, ampak 3Com-ovo če se ne motim torej zadeva kar se funkcionalnosti tiče je Centrino. Tudi IBM ima par podobnih modelov, ki nimajo tega logota, pa ni za skrbet, da bi kaj falilo notesniku :)

Sicer pa za točen model HP notesnika rabiš samo pravi part/number ga vržeš v googla in greš na prvi HP link, kjer dobiš točne podatke o vsem kar je zares v tem modelu. nc6000 je v veliko različicah
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dmitro ::

ceprav ni centrino bo baterija zdrzala enako dolgo kot ce bi bil??

Dr_M ::

dobrotnik: a se ti norca delas al ja??

morphling1 je vse lepo razlozu v tej temi. vse njegove poste se1x preber oz tok casa jih ber, dokler ti ne bo potegnil...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dmitro ::

my bad sorry 0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
472699 (1867) OwcA
»

nakup prenosnika nekje do 400kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
61616 (1462) dejvidlj
»

Kateri Notesnik je za 300 000 jurjov najblši??

Oddelek: Kaj kupiti
232397 (1820) CaqKa
»

Centrino proti pentium

Oddelek: Kaj kupiti
221684 (1379) _WilL_
»

Kupujem dober prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
314050 (3473) partysound

Več podobnih tem