» »

težave pri zagonu compa..

težave pri zagonu compa..

2fast2furious ::

1.Ko sem restartal en stari comp ki je laufal kake 2 tedna.(oz. vlekel) mi pri zagonu napiše ( ko že gre naprej od tam ko se gre v bios): NTLDR is missing
Press ctrl+alt+del to restart
in potem ne gre več naprej se tam zaustavi in potem ga restartam z ctrl alt del in potem se isto napiše. To sem sicer že rešil z formatacijo (nova namestitev winsow ni zalegla).
V čem bi bil tu problem ??? zakaj se to napiše ??? To se mi je napisalo že 3-ič (2x sem ga formatiru, zdaj pa upam na vašo pomoč , ker ga nočem spet formatirat(imam zeloo pomembne podatke gor)... prosim za vašo pomoč. Konfiguracija: celeron 700, vodoo 3 3000, disk 60 gb (bil razdeljen na 2 particiji, zdaj združen), in 2 cd pogona (en dvd-rom in en cd-rw..... še enkrat prosim da mi pomagajte rešiti to težavo ker sem obupan...

2. (bolj železninsko vprašanje,sori ker je tuki tema, da nebi bli potem 2))Ko zaženem nov računalnik (takoj ko ga zaženem) neki v njem (ventilator ali disk ali kaj podobnega) povzdigne glas. ampak zelo se opazi. imam pa še en dodatni ventilator na zadnji strani compa. Kaj bi bil vzrok zato da malo povzdigne glas (bolje rečeno kot da bi avto pospešil)
Konfiguracija: amd athlon xp 3000+, plata asus a7v600-x, grafika ati radeon 9600 xt 256, rami 512 400 mhz, 2 cd pogona (en combo in en dvd pekač (nec 2510A)). Vse skupaj poganja 300 W napajalnik. Prosim pomagajte pri teh 2 težavah.

Razlog da tako zgodaj pišem je da ko sem šel pogledat če je *********** že potegnlo je neki zajebavalo(je zašteknalo) in sem restartov comp. če vam to kaj pomaga pri 1. vprašanju imel sem naložen windows xp+sp2. sygate firewall in še privzetega za winse. disk je bil formatiran pred slabim tednom.


prosim pomagajte, ker res rabim pomoč

hvala

lp

* dodano: uporabljal sem antivirusni program avast, ki je bil updejtan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
224678 (3497) gorenjc
»

Občasna "A disk read error occurred" napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
82265 (2100) B_Weeed
»

WTF...problem z Xpjem in bootanjem

Oddelek: Operacijski sistemi
292403 (1758) astrofizik
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594053 (3345) vejnovic
»

Kako naj ponovno naložim xp-je? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685422 (4657) pilotgirl84

Več podobnih tem