» »

1 printer 2 računalnika z usb priklopom

1 printer 2 računalnika z usb priklopom

waters ::

Rabim nasvet ozirom pomoč kje zadevo kupiti!

Imam 2 računalnika katera želim priklopiti na printer, pri katerem je samo en usb B vhod. Oba morata biti priklopljena preko enga USB B na printerju. Predvidevam da potrebujem USB hub. Torej printerja bi pošiljala izmenično podatke preko dveh USB A na hub iz huba pa v printer preko USB B. Rad bi takega brez dodatnega napajanja če pa je možno bi raje USB 2.

Je to sploh realno, ozirom če ve kdo kje zadevo lahko kupim.

Šeranje printerja ni mogoče!!!

LP
  • spremenil: waters ()

iskra ::

Dvomim, da obstaja kaj takega .. :\ Kaj pa če bi preprosto imel dva kabla speljana do printerja in nato po potrebi preklopiš zadevo? Ko smo že pri tem: lahko bi kar sam naredil eno enostavno preklopno stikalo. :)

Zakaj pa sharanje ni mogoče?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

ješ ::

Če ima printer še LPT port, ga uporabi
ješ

Tomay ::

Drugače pa kak router z usb print serverjem, mislim pa da bi moralo to delat tudi z usb hubom.
Voodoo 4Ever

waters ::

Šeranje ni mogoče, ker imam prenosnika totalno zaklenjenga. Na printerju je lpt port.

Da boste lažje razumeli: na služben prenosnik printer lahko priključim samo preko USB- lpt zaklenjen. Na mojem domačem računalniku pa full printam in se mi gre tud za brzino in bi nujno rabu USB 2 priklop.

Mislil sem že na eni strani lpt na drugi USB ( naj bi obstajal taki kabli), pa so mi rekli, da prenosnik nebi spoznal printerja. Alim ima kdo kakšne izkušnje o tem?

Printer ruter pa se mi zdi prevelika investicija.

Skratka nebi se rad vrgel v prevelike stroške. Zadeva pa naj bi delala.

LP

Tomay ::

Pa printer sploh podpira usb 2.0?
Kaji usb 1 ni hitrejši od lpt-ja.
Voodoo 4Ever

waters ::

Ja printer podpira USB2.

LP

LeBIgMac ::

In kake veze nej bi imel usb 2.0 s hitrostjo printanja? Če je pinter starejši ti itak ne bo pomagal.

morphling1 ::

Zadeva, ki jo iščeš je Belkin USB switch.
Mislim da imajo takega 2 portnega tudi v Bofu
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

waters ::

morphling1


YES


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva računalnika in USB printer

Oddelek: Pomoč in nasveti
125537 (5397) Blup
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212262 (1712) Veron
»

Iglični tiskalnik ima printer priključek, novi računalnik pa ima samo COM in USB vhod

Oddelek: Pomoč in nasveti
192550 (2261) ToniT
»

Na koliko metrov podaljšati kabel za tiskalnik?

Oddelek: Strojna oprema
142224 (1843) Lincolin
»

Kater printserver?

Oddelek: Kaj kupiti
71359 (1292) cryptozaver

Več podobnih tem