» »

Pomoč, predno se znebim Opere!

Pomoč, predno se znebim Opere!

V-i-p ::

Ok, težko sem se takrat (hvalabogu ;) odločil in menjal IE za Opero, ampak vedno bolj mi gre na živce in bo v kratkem letela dol, če ne rešim problema :( Zakaj gre? Nekaj časa Opera dela bp, nakar kar naenkrat začne kurit po 40, do 80mb rama. Strani posledično odpira zelo počasi, vse se nalaga veliko počasneje. Nakar jo zaprem in odprem, pa je nekaj časa vse bp, odpira kot raketa in kuri kakih 7, 8mb rama. Potem pa spet. Vsako uro jo pa ne mislim zapirat in odpirat. Verzija je sledeča:

Version 7.54
Build 3869

Obstaja katera bolj zanesljiva verzija? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

blabla ::

Memory cache lahko zmanjsas v nastavitvah "History in cache". Premakni iz automatic na 40 ali 20MB.

V-i-p ::

blabla, hvala za namig, a ne pomaga. Sem dal na 20 pa tudi na 10mb, pa vseeno že ob zagonu in to pri samo enem odprtem tabu žre 40mb rama. Čez urco, dve se bo pa zgodba ponovila :] 70, 80mb rama in počasno delovanje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pivmik ::

Poskusi dati na novo/švežo instalacijo Opere (izbrisi nastavitve/profil).
Če ne pa poskusi eno prejšnjo verzijo Opere ali pa Opera 7.60 (beta preview).

Če ti Opera dela probleme imaš še vedno FireFox, ki je tudi kul.
LP, Gregor GRE^

mercho ::

uporabljaj Firefox!
majhen, zmogljiv, možnost razširitev, tem...
največji prednosti pa sta zavihki ter varnost...
in nobenih reklam!

mescaline9 ::

O zavihkih u firefoxu... Če jih hočeš uporabljat lepo (tako kot to zna opera), si moraš naložit extension, pa tudi ta extension (single window) ne treta vseh linkov tako, da bi bil true single window mode. Tudi z tabbrowser extensions sem mel probleme. Shame on firefox glede tega. Period. Drgač je ok, sam opera ma pa tabe dost lepše zrihtane, ga ni linka, ki bi namesto taba odprl novo opero. Pa u firefoxu se mi dogaja to, da mi tabe odpira v ozadju, pa nit ne vidm, da mi že nalaga link, nastavitev open new tab in foreground pa še nisem opazil, my bad:)

DarwiN ::

Meni opera vedno žere med 20 in 60Mb rama., tako pač je, ne jokat ,pa rame kupi !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

V-i-p ::

Jokat nimam kaj, ker je 1gb DDR rama čez tipkovnico zadosti, se ti ne zdi? Fora je v tem, da takoj vidim razliko, kako "sveže in hitro" odpira strani kadar kuri 7-10mb rama in kako svinjsko počasi nalaga strani in slike, kadar kuri 40-60mb rama. Za ram se mi jebe, če ga 100mb žre, samo če bi isto sveže in hitro delala. Drugače sem pa probal že ene dve, tri verzije, pa je žal isto :]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

PrimozR ::

V FFju je opcija load tabs in background. Tist ODkljukaš pa se ti nov tab odpre, khm, ko bi reku, pred tvojimi očmi :)

Microsoft ::

V-i-p, ocitno si spoznal se drugo plat Opere. Pejt nazaj na IE. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mescaline9 ::

pipi: Ma js je ne najdem. Still. Niti v oblliki, ki si jo ti napisal. A bi loh bolj detailed pot napisal?

Loki ::

memory cache nastavi na 4mb, disk cache onemogoci (ce imas broadband) in zmanjsaj max. stevilo povezav.

PrimozR ::

Pod Tools->options->advanced->browsing je blo, sam u 0.1 PR ne najdem tega.... Vem pa da je blo. Loh so pa zdj to vn vrgl... Magar jim na support mail pošl pa praši če so to vn vrgl..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test porabe pomnilnika različnih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7611757 (8320) MrStein
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410234 (7494) MrStein
»

Opera 9 Technology Preview 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
537963 (6141) kriko1
»

FireFox izgublja svoj delež (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
838975 (6648) fahrenGONE
»

Opera, spletni brskalnik, ki je več kot to

Oddelek: Novice / Brskalniki
436704 (6704) Kaboom

Več podobnih tem