» »

AMD Athlon XP 3200+

AMD Athlon XP 3200+

montoya81 ::

Pozdravljeni!

Dlje casa ze spremljam vas forum in celotno spletno stran in mi je ze veliko krat pripomogla k uspehu. Hvala.
sedaj pa imam eno vprasanje zato prosim za razlago, nasvet, pomoc,...in sicer;
Do sedaj sem uporabljal procesor AMD Duron 850MHz, danes par minut nazaj pa sem si vgradil novega AMD Athlona XP 3200+.
zanima pa me sedaj sledece...zakaj ko grem v System properties, kjer je pod zavihkom General, kjer je izpisana verzija windows-ov, pa na koga so le-ti registrirani, kot zadnje pa pise Computer ter podatki o njem. Ravno tukaj me zanima zakaj mi pise AMD Athlon(tm) XP 1.1GHZ, ko pa imam 3200+, ki dela na dejanskem taktu 2.2GHz? Osnovna plosca zagotovo podpira tako mocen procesor saj je tudi nova. Morem morda Chipset gonilnike ponovno nalozit? Ali se bo to spremenilo naslednjic ko si bom na novo instaliral windowse? ali morem kje kaj v BIOS-u na novo nastavit? Ali je morda kaj takega kar se mi sploh ne sanja? Ima morda kaksno vrednost podatek, da plosca podpira dual channel pri RAM-ih, jaz pa imam RAM-e samo v eni rezi in s tem dual ni aktiven? In s koliko takta mi v tem primeru dejansko deluje? z 1.1GHZ ali s 2.2GHz ali kje vmes med tema mejama? Ali morda obstajajo tudi driverji za CPU, da grem na spletno stran in si download-am najnovejse?
pa hkrati bi se izkoristil priliko, imam tudi ventilator za CPU, ki ima stikalo za nastavljat hitrosti oz st obratov....ali ce je nastavljeno na pocasi (silent mode) dovolj odvaja toploto ali more bit na normal nastavljenom kjer je pac nekoliko glasnejsi?
Saj razumete, da v nasprotnem primeru ne bi bilo smiselno kupit mocnejsega procesorja ce deluje samo s polovicno hitrostjo.
kateri program je dober za spremljanje temperature CPU ter stevilo obratov coolerja?

Najlepsa hvala ze vnaprej vsem, ki mi boste pomagali/svetovali tako ali drugace.

Moonman ::

Če ti piše, da je 1.1 Ghz, potem imaš frekvenco vodila (fsb) sigurno nastavljeno na 100 Mhh.
Privzeta frek. za tvojega pa je 200Mhz fsb.
Napiši še kakšno ploščo imaš. A podpira 200Mhz fsb?
Za hitrost ventilatorja in temperatur lahko uporabiš mbm monitor, aida32 ali pa kar tistega, ki je priložen na cdju od plate.


kajzer ::

FSB v biosu prestavi iz 100MHz na 200MHz. Mogoče imaš celo "mostiček" na plati.

Js mam mostiček na plati za nastavitev 100MHz ali Auto, v biosu pa lahko nastavim na 133, 166 oz. 200MHz, če imam na plošči jumper na Auto.

100% je to problem.;)

montoya81 ::

plata podpira FSB do 400Mhz, kakor baje tudi sam procesor.
aja v biosu se nastavlja FSB?
odkar imam XP SP2 gor ne pridem vec do biosa kot prej, ko se je zaganjal pa sem pritisnil DEL ali F2 ali F3, ne spomnim se vec, ker se biosa lotevam samo v nujnem primeru. ampak ocitno bom tokrat spet moral, da spremenim frekfenco.
in kaj je boljse, da nastavim? najbrz so moznosti avto ali pa da dolocis tocno doloceno vrednost.

Sami ::

Na plati imaš jumper, poglej v manual od plate, če ti ne gre v BIOS pa resetiraj BIOS in nastavi FSB na 200MHz...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

montoya81 ::

eh, saj se pridem v BIOS, samo prepopzno sem zmeraj pritisnil F2-lol :)
skratka sel sem v BIOS pa potem pod CPU Configuration, nato pa se CPU Host Configuration.....je to morda to o cemer mi pravite?
kaj to je nastavljeno na auto, ce pa dam manual, pa je privzeto 100.
dal sem na 200, pa se je pc prizgal ni pa se hotel nikamor zagnat, da bi lahko sel nazaj v bios ali pa v windowse.
sem ze mislil da sem kaj unicil, prebremenil prevec.
malo sem moral pocakat z ugansnjenim pc, ponovno zagnal pa sem prisel v bios
pa sem moral sprement nazaj 100, da sem sedaj sploh lahko tukaj in opisem kaj se mi je zgodilo.
ja....hmmm, jumperjev pa je evc v knjigi napisanih, v ozji izbor bi dal samo
-CPU Multiplier Jumpers (J1)
-FSB Select Jumper (FSB_SEL0) oz FSB Select Jumper (FSB_SEL1)
Upam, da sem dal kaj vec podatkov da mi lahko kaj vec pomagate.
na skatli od plate pa pise FSB 400MHz DDR400
plata pa je ASRock K7V88.
vem da ni najboljsa, upam pa da ni najslabsa....
se potrebujete kaksne podatke o hardware-e za lazjo pomoc?

ricola78 ::

Sicer ne vem zakaj si šel kupovat poceni plato in drag procesor, ker bi najbrž lahko dosegel boljše rezultate, če bi kupil cenejši procesor in mal dražjo plato(pa mal naviješ>:D ).
Mogoče ti plata undervolta, kar sicer nebi smela, vendar lahko poskusiš mal dvignit napetost.
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

jest10 ::

Mater ste nakateri res nepismeni??
V navodilih ti lepo in natančno piše in kaže kako se naštima pravi FSB.
Ja tista FSBselect jumperja sta to, pozicije imaš pa lepo narisane

Stran 15, če pa tega ne kapiraš....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

montoya81 ::

hvala vsem, sem ze uredil vse.
nisem vedel da morem na plati posebej jumperje (nisem vedel kaj je to niti, odkrito povedano) se kaj prestavljat.
ja 4 pozicije so mozne-200, 266, 333, 400 oz dejanske 100, 133, 166, 200MHz (v BIOS-u izpisane).
jest10; ni mi slo samo v glavo podatek da na plati nastavis na 200, v biosu je 100,
na plati...., v biosu....na palti na 400, v biosu pise 200MHz.
stevilke mi samo niso sle skupaj:))
tako pa dela sedaj vse kot more.
plato pa sem imel nagledano ASUS A7N8X-X, pa mi je prodajalec rekel da je ze starejsa plata
ter preverjal po trgovinah po sloveniji, ce jo se kdo ima, ker je ni nasel nikjer mi je svetoval
kasneje da bi lahko tudi ta bila vredu ce ne nameravam navijat,
ter da je ASRock hcerinska firma ASUS-u in naj zato ne bi bila bistveno slabsa.

se 1x hvala vsem, ki ste mi pomagali.

lep pozdrav &
"Ride fast, yet ride Smart" -marzocchi

jest10 ::

Sej ta plata naj bi bila zelo dobra po preformansah. Zelo blizu nforce platam. Edino navija se malo slabše(do kake 220MHz FSB, višje jo začne SATA matrat)

PIK@LO ::

lp!
se opravicujem za vsilitev, vendar ker je odgovor ze bil podan, sem mislil ce se lahko meni pomagate. Imam plato (le za šolske namene) atv600 asus, pri kateri mi vse dela super in ok razen ponovnega zagona!! ko hočem proc ponovno zagnati, torej da ga ne vgasnem cisto se mi ne zbudi. zakaj to? bios je ze zamenjan pa se vse izto. naja, ce mi bi kdo pomagal bi bil hvaležen. aja, izto je pri a7v8x-x.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjam procesor, pc ne dela

Oddelek: Strojna oprema
441295 (1295) dejansan
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946052 (4251) Veron
»

Zakaj se računalnik resetira ?

Oddelek: Navijanje
251943 (1383) jest10
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321472 (996) _Dejan_
»

Frekvenca AMD Tbread b iz 133 na 166

Oddelek: Navijanje
372731 (1978) schurda

Več podobnih tem