» »

service pack2 in lokalno omrežje

service pack2 in lokalno omrežje

Anthracis ::

odkar sem si naložu service pack 2 mi lokalno omrežje ne deluje pravilno.Piše mi da je (local area conection status)limited or no connectivity.Ne morem na določene internetne strani in ful počas mi downlouda.Imam pa dva računalnika povezana prek huba in na obeh je isto.Ko dam repair mi napiše da se obrnem na tistega ki opravlja z omrežjem .To sem pa jas in nevem kaj je narobe:)piše mi še pod Local area conection status;gumbek suport;
LIMITED OR NO CONNECTIVITY
You might not be able to access the internet or some network resurces.This problem accured because netvork did not assign a network address to the computer.

SasoS ::

mrežni kartici dodeli nek IP naslov, oz. lahko TCP/IP protokol kar odstraniš ker ga adsl na mrežni ne rabi.

Anthracis ::

saso kje pa ip upišem.Nism nikjer najdu

Anthracis ::

kje naj dobim network addres (cifro). Ka to sam določim al jo kje na kopjuterju dobim.PA ka naj za oba računalnika upišen enak network address:)

SasoS ::

Imaš 2 računalnika preko huba? Predvidevam da na vsakem posebej vzpostaviš PPPoE sejo ("kličeš" siol)? In, hkrati bi rad da ti dela tudi lokalno omrežje - šeranje diskov? V tem primeru naštimaj na 1 računalnik ip 192.168.0.1, na drugega 192.168.0.2, maska 255.255.255.0 v obeh primerih, gateway je prazno. Potem ne bi smel več imet težav...

ps...ravno sem opazil da nisi nikjer omenil da imaš adsl :D. Očitno sem kar nekaj predvideval...torej, kako sploh dostopaš od interneta? :D Ako je ADSL potem upoštevaj zgornji nasvet, če ni, povej kaj je!

Anthracis ::

Saso ja stvar je delovala hvala za pomoč

Wad@ ::

jaz pa imam isdn in ne morem šerat neta ko imam sp2:|(prej je delalo bp). sploh ne vidi drug comp neta. drugače se pa dobita v omrežju..

ToniT ::

Izklopi firewall na mrežni kartici.

Wad@ ::

hm..firewall je izklopljen(od winsow)..kaj pa misliš z 'na mrežni kartici'. pa pred sp2 je lepo delalo. pa da ne bo pomote..sharanje dela, samo neta drugi comp ne dobi:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

MKrmec ::

Vazn da men dela 6 racunalnikov z SP2 cist lepo!! Vsi neki dajejo ene grde smajle zravn SP2 :'( !!

1.) Uglavnem SP2 firewall nujno izklopit!! Dat gor en drug firewall, če nimas router-ja!!
2.) Vsak comp more met drug lokalni IP (so govoril o tem ze 1000krat)
3.) In morjo met vsi compi isti workgroup!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN problem... prekinjena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
9895 (741) Hebel
»

Limited or no connectivity

Oddelek: Omrežja in internet
101582 (1191) Matheeew
»

1gbps mrezna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
322456 (1529) fRiK0
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351932 (1418) boštjan
»

crossover povezava

Oddelek: Omrežja in internet
131891 (1798) dope

Več podobnih tem