» »

PC se reboota..

PC se reboota..

q3-po ::

No, bom sem napisal mojo težave, ker vem da ste tukaj mojstri :))

Problem #1:
ko sem samo v windowsih, brskam po netu, irc, itd. deluje vse normalno. če pa zaženem katerokol igro, se v roku 10 sekund PC reboota sam od sebe. včasih se ne reboota ampak samo zmrzne vse skup in morm resetirat. virus jasno ni (že zato ker sem včeraj vse skupi formatiral) .. nekak se mi zdi kot da se grafična pregreva? Slika se včasih pred zmrznitvijo mal popači.. ampak do zdej še nisem mel teh problemov, in seveda nisem nič overclockal al karkoli.. Kišto mam zdej tud na stežaj odprto, temperatura kaže okol 35-40 stopinj.. nč posebnega.

Problem #2:
umm, če mašino ugasnem, je enostavno ne morem več prižgat. prtisnem gumb, se začne zalaufavat in po 2 sekundah se spet ugasne. morm potegnt ven kabel in ga še enkrat vštekat, da lahko spet probam.. AMPAK! :D če odklopim disk, se zadeva prižge. Tko da potem pustim stvar laufat ene 5 minut, in pri prižgani mašini nazaj priklopim disk.. :\ men se zdi da je napajalnik v p.? je možno, da sta ta 2 problema povezana, in da recimo napajalnik grafični premal štroma daje in se zato pregreva.. nevem. kakšne ideje?

xp1900+
gf4 ti4200 64
256mb ddr
300W napajalnik (ko sm kupil kišto sem vzel 400W ampak so mi ga ob enem servisu zamenjal s 300W.. garancija pa taka)

EMET ::

v več takih primerih so bili krivi napajalniki ali kondenzatorji na plati (se se napihnili!).
Mi pa ne štima v zvezi z diskom ...??
Probaj odklopit vso nepotrebno periferijo (CD-je, pekače, extra kartice ...) in potem probaj, če je enako ...

q3-po ::

sm vzel ven ta drugo mrezno, zvocno, odklopu cd-rom.. nč. vzel ven in spucal graficno in eno tono svinjarije za ventilatorjem, še kr isto :|
sem pa odkril neki zlo pretresljivga :'( dva kondenzatorja na plati sicer nista napihnjena.. ampak zgleda kokr da je neki rjavga z njih ven prlezlo?
sam ne mi rect da morm novo plato kupt

EMET ::

izcedke bodo poznali elektroniki ... jaz ti lahko samo upanje načnem ...

Caligula ::

V BOFu dobis za 15 jurjev Nforce 2 plato od Canyona. Kar vredu zgleda in izgleda, da gre za rebadgano MSI plato oz ji je zelo zelo podobna.
Skratka poceni pa slaba ziher ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472779 (1690) polde66
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334271 (3872) pol3ni
»

PC se restarta ob vklopu - baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181537 (1393) Pyr0Beast
»

Kaj je crknilo, plata ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
262300 (1518) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312086 (11473) k0lar

Več podobnih tem