» »

Čudni temperaturni senzorji na Abitki NF7-S

Čudni temperaturni senzorji na Abitki NF7-S

kuglvinkl ::

Well, za zelo majhen denar sem zamenjal 8RDA+ (brez dvoma legendarna plata, žal pa je bla rev 1.1) za v topicu imenovano Abitko.

Zdej, ko mašino zalazfam popodne, ko pridem domov (se pravi, da je bila precej časa ugasnjena), mi MBM javi, da je temp CPUja 25C (v sobi 20). Si mislim, ok malo nizka, dejmo pogledat, če bo prišla do običajnih 38 v parih minutah s Prime. Nope, 10 min šele na 32.

No, pa poglejmo kaj pravi BIOS. Jasno, 43, dokaj realnih C. Pridem v Winse 43.

Se še komu dogaja, da senzorji sporočajo normalne temperature po rebootu?

PS. BIOS je D26.
Your focus determines your reallity

MEDENA ::

baje uradni ABITOVI biosi kažejo preveč ? :\

kuglvinkl ::

Ne, pod full loadom, moj AXP@2100 na 1.5V ne more met 33 C. SK7+Delta na 3k RPM.
Your focus determines your reallity

Modri dirkač ::

Mam isti problem z MBM in to plato. Fora je v tem da če je rač. ugasnjen dlje cajta MBM ne kaže pravilne temp.(vedno tam nekje okrog 30 stopinj). Men ta problem izgine po ponovnem zagonu oz. po drugem zagonu mi kaže previsoko temp (ostane na nekje 43 stopinj in se ne premakne nikamor, šele čez čas se zadeva umiri in kaže pravilne temperature. Mislim pa da je to problem MBM-a ker se vsi drugi progiji za merjenje temp. obnašajo normalno, beri kažejo pravilno temp. kot je v biosu. Je pa problem sam z CPU temp., senzor za CASE temp. dela normalno. Se ne sekiram preveč ker mi Hardcano9 zmeri kaže ta pravo!:D
Everybody lies!

kuglvinkl ::

Hja, bom probal z SpeedFanom recimo. Namreč, kateri progrma mi bere temp. je popolnoma vseeno, ker uporabljam clienta za to: WebTemp.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Vse Abitke imajo tako probleme. Ko prvič bootaš sistem iz mrzlega stanja ti javlja okoli 10°C prenitke temp. Ko potem restartaš pa je Ok...

Nek čudn fičr ki ga ne razumem prav dobro, mislim pa da je problem v raznih kalibracijah tamp senzorja, in ko je CPU mrzel se senzorji narobe skalibrirajo... ko pa restartaš se CPU dovolj segreje in kalibracija je potem prava... kaj češ. Čudna so pota Abitova :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

The B ::

Hmmm. Men še dost bl čudn kaže omenjena plata. Ni tko da vedno ob mrzlem zagonu premal in pol zadost. To počne po popolnoma njej lastnem in meni neznanem vzorcu. Kšne dneve kaže velik, kšne mal kdaj pa umes...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

kuglvinkl ::

Hvala pobje.

Še dvoje me zanima:

1. BIOS mi normalno bere tri senzorje RPM za vent, MBM (SpeedFan in AbitEQ crap) pa samo dva.

2. Ker sem imel Epoxovo plato do sedaj, ne vem ali je bil 10 in 10.5 bug odpravljen?
Your focus determines your reallity

MEDENA ::

z določenim biosom je ja...mislim,da tudi D25/26 imata rešeno...

TribesMan ::

Bug je bil odpravljen, vendar samo v neuradnih BIOSih ki so jih napisali razni OC zanesenjaki... sam zadeve so popolnoma stabilne in ponavadi tudi kar nekaj % hitrejše od uradnih BIOSov...

Najbolj znan po teh biosih je tictac... njegove biose lahko dobiš na http://s6.invisionfree.com/underclock/index.php?showtopic=9

Uživaj!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

sash ::

Da bi bila to splošna značilnot teh plošč (v2.0) malo dvomim, ker meni kaže normalno ob vsakem zagonu.

Bios nevem točn ker mam, definitivno pa ni zadnji
MBM pa je 5.3.5.0
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Wox ::

@kuglvinkl: Kupi si raje kuhalno napravo.

kuglvinkl ::

Kaj si naj kupim?
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmodani biosi???

Oddelek: Navijanje
191758 (1217) njok
»

1T mode na ABIT NF7-S v2.0?

Oddelek: Navijanje
101097 (976) SepoX
»

rami za NF7-s, BH-hater

Oddelek: Kaj kupiti
101051 (848) Tugo
»

VOLTMOD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
974359 (3237) SrBo
»

Navijanje NF7-S

Oddelek: Navijanje
361702 (1054) MEDENA

Več podobnih tem