» »

ka se sploh splaca svoj server postavt!

ka se sploh splaca svoj server postavt!

Juventus ::

Zabima me ce se splaca svoj server postavt! mam dva racunalnika, pac sta povezana z direct connection v mrezo in na net.

Se splaca postavt server al je bols ruter kupt!

Hvala

Mercier ::

Posebej računalnik postavljat za router in firewal se splača le, če imaš kakšen razlog za to (dva računalnika za po webu brskat po vsej verjetnosti to nista), ali pa se hočeš igrat. Drugače se splača kupit škatlico, naštimat in pozabit.

Juventus ::

hvala ti

škatlico to misliš router in potem ne compa.

Ka pa da bi na compu laufu php in forum ko php siol ne podpira ter irc kanal pol bi se pa splacalo. Sam mogu bi bit vzagn cele dneve.

ka pa je to fora ko na ruterju kot specifikacija piše: virtualni strežnik, DHCP-strežnik

thnx

fRiK0 ::

Jah ce bi pa to rad mel pol pa moras met comp. za streznik. Tist virtual server je da dolocis kater comp. v mrezi bo katere service (na zunaj vidne) laufal. Sam ne novega kupovat, najdi kak star pentium pa das gor linux in je za tvoje potrebe dovolj.
Hvala

LP Tadej

darh ::

če maš čas & voljo postavljat lastni gateway za internet, odpri bolho/salamonca in kupi kak star pentium (minimalno kak 200MMX, čene boš popizdil od počasnosti). Poišči si kak manual na netu kako se tej reči streže. Lahko poskusiš kar z kako "dedicated" distribucijo ki je namenjena ravno takim zadevam ( SmoothWall)

Če nimaš časa... vložiš par cankarjev v router in pozabiš na stvar...
Excuses are useless! Results are priceless!

Juventus ::

Ok, ka to smoothwall je distribucij al ka, ne zastopim ta tex ka mislijo oni s tem povedat!

ka oba imata pa enak način, oba dovoljujeta dostop do neta sam da ce mas comp namest routerja lahk mas se kej stvari gor.

Laufat more pa dan in noč da se splača pol..

Microsoft ::

Pa kupi si en router za 10kSIT, pa bos mel najmanj sitnosti.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DSmidgy ::

Najmanj takih sitnosti?

Če ne boš samo surfov, si naštimaj PC router (Win2k, WinXP ali linux). Tud en P200 je dober (z ene 128MB rama).
Ali pa mogoče kakšen boljši router, kot je Linksys. Za zihr pa ne poceni robe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Juventus ::

sam surfat pa 100% ne mislm :D :D

K0K0 ::

za kolk pa tole potem kej štroma požre, recmo tm ene 300mhz mašina?

DSmidgy ::

CD-ROMa in flopija ti ni treba met priključenga (čeprav skoraj nič ne porabita), tko da pomojem ene 100 W (kot žarnica).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Spajky ::

300MHz mašina pije (brez monitorja) enih 40W ali še manj...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

K0K0 ::

Kolk pol to pol nanese 1k sit na mesec al več? Sej ne da bil tko škrt sam če bi žru tko kot kak novejši comp 3k/mesec se skori bolj splača dat 40-50k za ruter ane?

DSmidgy ::

40 W, 30 dni -> 40 * 30 * 24 * c.w.u. = 29 * cena kilowatne ure (poglej na elektro položnico) [SIT]
Če maš dve tarife, izračunaj dnevno povprečje. Recimo: (TrajanjeTarife1 [ure] / 24 [ure] ) x CenaTarife1 [SIT] + (TrajanjeTarife2 [ure] / 24 [ure]) x Tarifa2 [SIT].

Če je narobe bo pa Spajky spet popravu :)

Sej posebej router pomojem ni slab, dokler ne kupiš poceni robe. Pomojem da majo na www.averta.si Linksys routerje. Link ti dam, da si ogledaš kakšni so. Samo kupi ga pa drugje, ker so tukaj stvari najdražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cenejša elektrika ponoči

Oddelek: Loža
187281 (6523) joze67
»

Računalnik kot router

Oddelek: Omrežja in internet
392604 (1819) king0001
»

Kako postaviti domači usmerjevalnik(router) oz. server?

Oddelek: Omrežja in internet
192999 (2647) tx-z
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413682 (2404) pujsek_
»

Router

Oddelek: Kaj kupiti
231688 (1249) AlienRex

Več podobnih tem