» »

Kako izklopit pregled diska

Kako izklopit pregled diska

Kaufmann ::

Vsakič ko prižgem računalo mi začne s pregledom diska nato pa moram počakat da se winsi zaženejo. In se ne, tudi po 20ih minutah. Kako to funkcijo izklopiti?

Kaufmann ::

Noben ne ve?
pa defragmentacija mi ne dela: javi da CHKDSK deluje,in da bo zagnan ob Boot-u ker da je našel napako.

swar ::

Enkrat se mi je to zgodl pa mi ni druzga pomagal kot reinstall winsev in preklinjanje gatesa >:D

pacman ::

Lahko bi vsaj napisal kak OS imaš :\

Probaj popravit z "Recovery Console"

Butneš sistem iz XP CD-ja, po običajni proceduri nalaganja driverjev in podobnem prideš do izbire
in pritisneš R
ko prideš do "C:\WINDOWS\>" natipkaj "chkdsk /r", ko se konča postopek napišeš EXIT za izhod...

Pol pa še Windowse preskeniraj z vsem...

Lp

Kaufmann ::

Ja, sem mislu da je bolj na easy problem pa misem napisal vseh podatkov(xp pro imam). Sedaj sem naredil tole:
START | RUN | REGEDIT
Navigate to:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
Change the value: BootExecute
Change the data to: autocheck autochk *
If you have scheduled CHKDSK for multiple volumes, there will be an autocheck entry for each volume. Delete the string from the BootExecute registry value for each volume you do not want checked. .
If the data for BootExecute already equals autocheck autochk * then clear all the lines pertaining to autocheck from that registry hive . Reboot the PC. As long as autocheck is in the key it will always make preliminary checks of the disks.

Sedaj lepo Boot-a, ampak defrag pa ne dela. Baje da je par sektorjev fizično fuč.
Pacman, bom probal še tvojo varjanto ko dobim cd.
A lahko Ghost-am na drug disk če so bad sektorji? Potem bi tega formatiral Ghost-al nazaj.
Hvala8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaufmann ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chkdsk ob vsakem zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
6614 (511) xCore
»

Windows Disk Check se samodejno zažene

Oddelek: Strojna oprema
71231 (1149) amigo_no1
»

Scandisk - Težava

Oddelek: Operacijski sistemi
5813 (787) vbohinc
»

Kako izklopiti chkd pri zagonu XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
71210 (1108) Izi
»

winXP tezava

Oddelek: Operacijski sistemi
9894 (673) ToniT

Več podobnih tem