» »

passive ftp za level one fbr 1405-tx

passive ftp za level one fbr 1405-tx

alfaray ::

Problem je v port forwarding-u in port triggering-u.
Uporabljam blackmoon ftp 2.9.3
Problem pa je da nikakor ne morem vzpostavit passive ftp povezave izven omrežja na server znotraj.
Znotraj valjda dela ok, ko pa se konektam zunaj pa je vedno timeout in ne zlista direktorijev. Javi data socket error.
Settinge mam:
ftp port 44444
v natu forwardiran, tudi 21
passive ftp zunanji ip vpisan, in port range nastavljen
port triggering iz inboud xxxxx -> xxxxx - yyyyy torej porte pri koncu , kjer je vmes vsaj 10000.
Ko server izda pasv komando na pravi(zunanji) ip npr 194.55.88.45,224.33 = 194.55.88.45:57377
Ta port je zajet v port triggering rangu ampak se ne konekta in tudi ne zlista --> data socket error
Mašina s katero se priklapljam nima firewalla nit ni za routerjem skratka ne vem več kaj delam narobe.
Če ma kdo kak dobr nasvet lepo bodi prošen in napiši kaj.

Hmm, zdej pa še nov problem da ko hočem konektat GUI mi javi Connect Failed! No connection could be made because the target machine actively refused it????
0 več jasn
Anyway se zezam s tem že dolg.

Plz help!

TheHijacker ::

Za standarni FTP moraš odpreti porta 20 in 21 ter ju forwardat na tisti računalnik kjer laufaš FTP server. Za passive je pa problem, ker lahko uporabi katerikoli port. Sam sem uporabljal Bulletproof FTP Server, kjer se je dalo določiti, kateri range naj uporabi za Passive FTP. In tam sem čisto preprosto rekel, da naj uporabi od 20 in 21. Voila. FTP dela kot Passive ali standardo >:D.
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ProtFtp Passive mode in iptables

Oddelek: Programska oprema
252220 (2042) SasoS
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91680 (1680) ArisD
»

FTP Server (Cerberus) za routerjem Linksys WRT54GC

Oddelek: Programska oprema
92029 (1766) sasok
»

problem ftp server

Oddelek: Omrežja in internet
141952 (1642) primus1024
»

FXP problemi

Oddelek: Omrežja in internet
91226 (1105) darh

Več podobnih tem