» »

problemi s pecenjem

problemi s pecenjem

jurre ::

frend ima probleme s pecenjem cdjev.
Pekac je plextor 40x12x40, komp p2 350mhz, 192mb ram, 40gb disk...
Vcasih je pekel normalno, potem pa so se kar naenkrat zaceli problemi - ce pece na 40x vedno skace buffer, ce pece na 16x mu je 1x celo ratalo speci cd, sedaj pa vedno pride ze do 100% potem pa napise write error (buffer ne skace), ali neki target error v glavnem cd potem ne dela.
Pregledal sem kable, kako ima priklopljeno in je ok - disk primary master, pekac secondary master in cd secondary slave. Pomislil sem, da je kaj narobe s pekacem, ga priklopil na moj racunalnik in spekel normalno na 40x brez vseh problemov. Pekac ima tud nek jumper DMA, pri meni ga ni bilo gor je bilo ok, pri njem sem probal tudi brez in z jumperjem pa je enako. V winsih je nastimano dma if avalaible, vendar spodaj pise current mode pio. (pri meni za moj pekac ultra dma 2, za njegovega pa ne vem kaj je pisalo pri meni)
Za peko uporablja nero, poskusal je ze z nekimi drugi programi pa tudi ni ucinka (ali pa celo spece ene 2cdja potem pa ponovno noce vec).
sedaj nimam vec idej kaj bi lahko bilo narobe, rac.je bil ze ene 2x ali 3x formatiran od takrat pa je stvar ista (laufa XPje).

hvala za kaksen nasvet

zee ::

Si poskusil zvezat trdi disk in pekač na isti kanal? A uporablja 80-žilni IDE kabel ali navadnega?

Mu pa pekač verjetno nikoli ne bo pekel na 40krat, ker je računalnik precej počasen. Poskusi z Windows 2000.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Kok žilni kabel je nima veze z DMA.

Naj pogleda v BIOS če ima tam omogočen DMA.
Naj iz upravitelja naprav odstrani kontroler za diske in restarta

jurre ::

bom poskusil se na isti kanal, da vidim po tem
40x mu je ze pekel odkar ima pekac, vendar se zadnje case dogaja to kar sem napisal
bom preveril tudi v biosu, kjer priblizno pa ze pise to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD/CDRW NEC AD-7173A Bulk 18x - Problem

Oddelek: Strojna oprema
121173 (1164) Alirio
»

TEAC vs LG

Oddelek: Strojna oprema
321634 (1251) jimboo
»

Hitrost peke s Plextorjem 48/24/48

Oddelek: Strojna oprema
121226 (1059) icek
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515437 (4750) wilecoyot
»

TEAC W540E mi prepočasi peče ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
524681 (3724) sidney

Več podobnih tem