» »

server za FW na switchu ?

server za FW na switchu ?

bmen ::

Ker imam dovoljenje moderatorja ;-)) pa odpiram novo temo!

Potreboval bi nekaj namigov.

Imam kabelski internet, shema omrežja pa je naslednja:
kabelski modem ->switch nanj pa sta zaenkrat priklopljena ->PC1 - delovni PC in PC2, ki mi igra domač strežnik. Switch je hkrati tudi DHCP strežnik.
Mreža dela trenutno brez problemov.

Kako z najmanj truda pripraviti mrežo do tega, da bo PC2 (strežnik) postal viden od zunaj. Na njem bi se vrtela le moja domača stran.

switch je SMC barricade 7004
pa PC1 se vrtijo Winxp in Mandrake 10
na PC2 pa je trenutno SUSE 9.1 - ampak gre lahko dol in se nanj namesti npr. ClarkConnect
... B ...

Tody ::

Kot prvo mam zelo velik občutek da si falu oddelek ampak če imaš dovoljenje nej ti bo...

Drugči za linux nevem a je treba kej posebaj naštimat pa za switch tud ne kok pametnega imaš... Toda to kar iščeš ti je fowardiranje portov in njih odpiranje. V tvojem primeru postavit http server in odprt port 80 če je switch samo switch bi to mogl že kar delat.
Lahko pa da se motim... :D

bmen ::

to Tody

zajeb je DHCP server na switchu. Ker občasno to je ponavadi cele vikende popravljam sesute mašine kompletne žlahte in prijateljev se mi ne ljubi vsakič posebej štelat IP naslovov. zato imam vključen DHCP. Ta pa mi vrže ven vsakič drug IP (iz nabora, ki sem ga določil).

Torej - vprašanje ni ali forward portov dela - dela ampak na statičnem IP-ju, vprašanje je kako ga naštelat tako, da bo forward delal tudi če se IP zamenja?

Pa lep pozdrav
... B ...

goba ::

To kar imas ti je router, ne switch.
Barricade Broadband Router SMC7004ABR. Se motim? V navodilih, ki si jih dobil zraven routerja pise kako nastavis streznik. Evo:

If you
have a server on your network that requires a static IP address,
you may still use the DHCP server and manually assign a static IP
address to your server.....

lp,
d

bmen ::

tnx

over and out
... B ...

Tody ::

hmm to nemore bit razen če mogoče DMZ nastaviš... Torej ti daš računalniku navodila... iz interneta pade zadeva v router in od tam naprej po navodilih. Če daš na konči ip .250 gre na .250 če tega ip ni pač informacija vrne da se zadeve ne da priključit. Jest mam dhcp naštiman za 2 računalnika in mata 100 ip na voljo. Moj ma pa .254 in ima skos isti ip ker sem moral vpisat MAC addreso od mrežene. Tako ga router zmeri spozna in mu zmeraj dodeli isti IP. Torej na routerju naštimaš en statični ip ostali so pa lahko "free"

bmen ::

tody
hvala - sem probal in zadeva - neverjetno - deluje.
... B ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226486 (5792) Yohan del Sud
»

Web server inštalacija recimo IIS preko modema ruterčka in firewalla brez domene

Oddelek: Omrežja in internet
61538 (1485) StratOS
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61455 (1429) @ljash
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322457 (2004) Poldi112
»

resitev: Kako nastavit router

Oddelek: Omrežja in internet
163044 (2738) nicjasno

Več podobnih tem