» »

Kako napreduje snemanje filma: Štoparski vodnik po Galaksiji

Kako napreduje snemanje filma: Štoparski vodnik po Galaksiji

Vanich ::

Zgleda, da so že mau začel snemat....

Linque

In še torrent do trailerja:

Trailer

Vanich ::

Edin sranje je, ker ga snema Disney.

A. Smith ::

Pomoje bomo kar pri knjigah ostal...

digi-gamer ::

knjiga je baje zelo smešna, kot sm slišal od enga starejšga, k jo je bral med počitncami, in škoda k je avtor lani umru, bi lohka več knjig napisal

Jebiveter ::

Sej jih je... mislim, da je zadeva "trilogija v 5ih delih z dodatkom" :) Zadnja, ki sem jo bral med prvomajskimi pocitnicami je bila Mostly Harmless. Zadevo brat v anglescini pa je cisto nekaj drugega kot pa prevod.

Upam, da bo film vsaj priblizno v redu, ker nadaljevanka mi ni bla prevec vsec.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

gumby ::

"Mostly Harmless" je peti del trilogije v štirih delih. tako bo pravilno:D

BigWhale ::

Peti del je bil precej komercialen :(

Je pa to ena izmed redkih knjig kjer je prevod tako dober, da ga raje berem kot original. :)

Jebiveter ::

Ups, my bad:8)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

jype ::

Prof. Alojz Kodre, mojster za vse, se je pri prevodu odlicno odrezal, tako da je obe knjigi zelo prijetno prebrat.

Alexius Heristalski ::

Če zraven štejemo še Losos dvoma (The Salmon of Doubt), ki je izšel po Adamsovi smrti, je knjig 6.
Aja, Douglas Adams je umrl že leta 2001 in ne lani. :'(
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

OwcA ::

Em, Losos dvoma je nadaljevanje romanov o holističnem detektivu Dircku Gentleyu (izšla sta dva), ne ŠVPG.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Alexius Heristalski ::

No ja, pravzaprav je izbor besedil, ki so jih pobrali z Douglasovega Maca. Podnaslov pa se glasi "Še zadnja štoparija po Galaksiji".
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

V bistvu je oboje... Izbor dolocenih spisov, ki jih je,a li pa tudi ni objavil, ki so jih nasli na njegovem macu in Losos dvoma, se zadnje, nedokoncano delo.

Tisti spisi so odlicni za brat, crknes od smeha. Sploh njegove prigode z primarjavo nekega podvodnega vozilca z jahanjem mante in o japonckih, ki stojijo pred vrati in cakajo, da se odprejo. ;)

Lososa pa nisem bral. Dirk me ni nikoli tako zelo pritegnil, poleg tega, knjiga ni koncana, naj taksna tudi ostane, neprebrana.

Adamsa je bilo skoda... :(

nodrim ::

slava mu...

men nadaljevanka niti ni bla bedna.. mi je prav sedla tista stara računalniška grafika :D

je pa ŠVPG edina knjiga, ki sem jo prebral več kot petkrat in jo bom zagotovo še parkrat ...

In vse čestitke Lojzu :) ker mi je prevod boljši kot izvirnik - res svetovno je prenesel prevod in fore v naše okolje :P

če filme snema Disney pol pa res ne vem kaj se bo izcimilo iz tega ... bi blo boljš, če Miki Miška ne bi iz vode prlezu ;)

Thomas ::

Sploh ga ne maram.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

Vodnika po galaksiji sem prebral (5 knjig se mi zdi) in samo priporočam. Sem se ves čas po malem režal ko sem bral :D. Zares humor prve klase. Upam da bo film na nivoju (Disney :|).
LP

nodrim ::

Thomas: jao, bre |O

sej ga maš pravico ne marat, ampak no ... 8-O

CCfly ::

Človek je imel odličen smisel za humor in štoparji so že dolgo na vrhu mojih najboljših knjig. Prevod je pa fenomenalen.

Binji ::

komaj cakam film>:D ne vem pa nic kako kaj napreduje. Se pa tudi jaz strinjam da prevod je eden redkih ki so skoraj isti kot bi bral original.

Thomas zakaj pa ne
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

xenon74 ::

Thomas je deterministično razpložen :D
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

BigWhale ::

Odpres prvo knjigo, preberes uvod, ce se narezis potem beres dalje in knjiga ti bo vsec. Ce ne, zapres vse skupaj in pustis, ker je brez veze.

Meni je bil vsec, Gaby ne. Potem me pa cudno gleda, ko podozivljam knjige in se rezim.

:)

Thomas ::

Jah, stvar okusa. Meni so všeč še nekatere večje neumnosti, ampak tale AVPG pa ne. Okus je pa nekaj pregovorno čudnega in nediskutabilnega. Do neke mere se da pojasniti, vse pa težko. Nazadnje se vse izteče na to, da "modra mi je ljubša od rumene".

Da se eden preveč norca dela iz Galaksije in vsega - to meni ni všeč. To so resne zadeve. Ane Gaby? ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nodrim ::

he he :D

ta knjiga je men taka, da jo lahko odprem na blef kjerkoli in se po 2 sekundah začnem režat :D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaša najljubša knjiga/avtor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
848260 (1840) donvito
»

Knjige, ki so pustile pečat (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5112108 (9857) BigWhale
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317178 (12350) Tanja.C
»

Hitchhiker's Guide to The Galaxy film prikolica

Oddelek: Sedem umetnosti
452236 (1248) ]Fusion[
»

Nadaljevanje Štoparja?

Oddelek: Sedem umetnosti
81285 (1157) DoloresJane

Več podobnih tem