» »

ATA 133 disk spremenjen v SATA

ATA 133 disk spremenjen v SATA

nightman ::

Pri ABIT NF7-S sm dobu pretvornik ki spremeni navadn ATA konektor v SATA.

Zanima me če ta stvar res deluje.

javascript:smesko(':D ');

root987 ::

IIRC, kolkr se spomnem ko sem enkrat gledu da bi nekaj podobnega pri sebi naredil, ta stvar ne deluje tako, da bi dobil hitrosti SATA, pač pa imaš še vedno hitrost ATA 133.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nightman ::

V testu mi je pokazalo malo višjo hitrost za 10%.
Sem pa imel tudi težave v igrah mi je bolj štekalo. Sam drugač pa po mojem bolj hitro dela.

8-)

Zheegec ::

Glede na to da imaš 1GB RAMa ti težko šteka zaradi diska med samim igranjem, saj se lahko vsi potrebni podatki prenesejo v RAM in disk dela samo med loadanjem levelov, ne pa med igro 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nimitz ::

Da ne odpiram nove teme, bom vprasal kar tukaj. Zanima me kje bi lahko v kupil tak pretvornik(ki spremeni navadn ATA konektor v SATA)?
S.E.A.L.

OZZY ::

Jaz sem probal ta abit adapter na epoxi pa sploh ni deloval, medtem pri tistem, ki mi jih je dal naj bi..tko da ni rečeno,da dela..

kje jih dobit...na ebayju jih majo dost..
Go with the flow.

XS!D3 ::

Mene pa zanima, če lohk prklopm DVD rekorder NEC ND-4571A prek tega umesnika od NF7-S na svojo matično ASUS P5W DH Deluxe, da bi blo pol vse na SATA, ker disk je itak SATA, če bi to vse ql delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

OZZY ::

jaz sem rpobal tud svojega cd-rw od neca...3500 serijo pa ni delalo...pri tebi mogoče lahko ali pa ne...sem geldal dosti po entu pa enim dela drugim spet ne..
Go with the flow.

RacMan007 ::

A mi lahko kdo svetuje, kam naj pogledam za pretvornik SATA na ATA? Sem mal gledal naokoli, ampak me čas baše in ga na netu nikjer ne najdem (sem pač neroden 0:) ) Torej bi bil zelo vesel vsakega navseta o trgovini pri nas, kjer ga lahko nabavim.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

MadMax ::

Pretvornik za priklop PATA diska na SATA kontroler je recimo Abit Serillel, pogooglaj, so tudi na bolhi. Nekaj podobnega je imel tudi Gigabyte, ampak nisem zasledil v prosti prodaji. Oba pa sta se dobila poleg nekaterih osnovnih plošč in ker tega marsikdo ne rabi, se mu valja po predalu.
Nov serillel stane cca 7k, realna tržna vrednost je cca 3k (+/- kolk ga rabiš :D ), se ga pa da dobit tudi zastonj, če imaš srečo in nabašeš na kakšnega dobrega slo-techovca ;)

V drugo stran pa ne obstaja. Rabiš PCI SATA kontroler ali pa zunanje ohišje z USB-FW priklopom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kebab ::

Jaz imam še enega, če rabiš PM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2diska@sata si3112 = problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12894 (762) fictionel
»

nov disk sata - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12937 (803) fictionel
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411653 (1201) Caligula
»

NF7-S in NF7-SL

Oddelek: Kaj kupiti
13889 (714) mamamia
»

SATA vs ATA

Oddelek: Strojna oprema
222202 (1708) bodom

Več podobnih tem