» »

še ena za kero matično

še ena za kero matično

Dragi ::

Mam
120GB Wd 8mb cache s-ata disk
512 Mb ddr 400 mhz ramnike unknovn s timingi 2.5-2-2-7
Proc amd athlon 2.8+
grafa geforce mx 440,sam bo čez 1 mesec not ati radeon 9800 pro
dvd-r
cd-rw
disketnik navadn
pa hmal bo tud adsl modem

Zanima me, kero matično nej vzamem za zgornjo konfiguracijo, da bo fejst dobra za navijat, pa podporo za ramnike 3700mhz z dual chanel tehnologijo.Neki sm bral na slo-techu za eno, pa sm pozabu za ime.

pa k sm že glih pr tem, v čem je razlika med nforce 2 pa nforce 3 čipovjem?

kuglvinkl ::

Katero imaš pa sedaj?
Your focus determines your reallity

boštjan ::

pa k sm že glih pr tem, v čem je razlika med nforce 2 pa nforce 3 čipovjem?

nForce3 je za 64bitne athlone in ne grejo na nForce2 plate

Dragi ::

Gigabyte Ga7n400vPro klele si jo poglej
Enkrat sm bios-posodablou, pa sm napačnga nasneu, nesu na popravilo, ker je prlotan, pa k sm dubu nazaj ne dela nič več ured,ne da se navijat,nikakor,skus neki beeper piska,na splošno sploh nima podpore za ddr400, pa proc se mi hudu pregreva, dost bul, kukr prej.

Dragi ::

Mogoče, bo kermu drugmu normalno delala, sam men se ne da več zajebavat z njo, na servisu pa pravjo, da je z njo vse v redu.

SodVina ::

Probi se enkrat posodobiti bios, samo tokrat bi bil lahko malo bolj previden...

Dragi ::

bios najnovejši gor,pa preber si, da kupujem novo,in ne usposabljam stare.

Dragi ::

Mal sm gledou na slo-techu, pa sm razmišlou o teh treh:

Abit NF7-S
Epox 8rda3+
DFI Ultra Infinity II

s tazadno se menda da še najbolj navijat.

Eddy ::

Ja če dobiš pravo, ene so baje zelo lesene ;)
Poglej ZS!
www.ekwaterblocks.com

MI5Ek- ::

@Eddy: Kaj je pa narobe z DFI NFII Ultra Infinity ploščami?

Dragi ::

Bo kdu kej napisou al kaj?;(

PCman ::

Jst ti predlagam Epoxovo poznam velik ljudi k so z njo zlo zadovolni dobis jo pa v Mlacomu

Dragi ::

PCMan, ne mi zamert, sam kolkor sm jst vidu tvoje poste na s-t gor, ti rajši ne zaupam, ker kermu, ki mu v parih dneh dostopa zaklenejo ene par tem...mal se izboljšej, da bom vidu da si resen, in me ne zezaš...ol pa kej napiš.

PCman ::

Ej res so the best epoxove plate jst jo bom zdele kupu sam za 64 bitn procesor so pa najbolše za navijat RES8-)

SodVina ::

kar se epox-ovih plat tice, se pridruzujem mnenju PcMan-a. Mogoce bos meni bolj verjel, meni se niso zaklenili nobene teme (zaenkrat).

PCman ::

Epoxove plate so ene najbolših za navijanje zato pejt v mlacoma pa si jo lepo kup pa bo:D

Dragi ::

Sod vina,tebi bo že blj verjeti, teme so zaklenjene, dobro poglej,pa še posebno pa me zanima vaše mnenje o zgoraj navedeni plati

Dragi ::

pozabu napisat o keri
DFI Ultra Infinity II

SodVina ::

sam mam sicer izkusnje le z epoxovimi platami, po komentarjih drugih sem pa zasledil da:
-ima NF7-S tezave z nekaterimi rami
-DFI II ultra infinity ljudje zelo pohvalijo, samo ali ima soundStorm?

Sedaj imam doma dve 8rda+ plati in sem z njimi zadovoljen. Ce pa bi zdajle kupoval plato, pa bi vzel nf7-s, ki se od 8rda+ razlikuje v tem, da ima SATA+RAID in 5 izhodov za zvok ter SPIDF.

JIM22 ::

Jaz ti pa bol priporočam DFI NFII Ultra Infinty. So res odlične in ima Sound storm gor. Če imaš pravi ram lahko dosežeš zelo visoke FSB-je.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

DFI NF2 Ultra Infinity:D

Dragi ::

@gufy
pa še amentium128 proc za zravn:D :D

Težave z rami, kakšnimi in kakšne, jaz mam navadne ramnike 400mhz,512mb 2.5-2-2-7, kaj dual chanel nfi2 u ltra podpira, do kolko gre kej fsb?Do kje gre voltaža proca (opcionalno)

Pa nej še kdo napiše, v čem je fora s-pdif priključka, jst ga mam na gigabytki,pa sm probou, prek njega spelat zvok na tv, pa ne dela,brezveze.

sound storm?Osvežite mi spomin prosim,kaj je to slučajno zvočna?

GUFY ::

muky: Samo dobrega mobilca rabiš pa bo.:D

Dragi ::

@gufy še enkrat si breber moj zgornji post, pa prosim odgovarjej v tem smislu

GUFY ::

Tule je link kjer boš našel odgovore na vsa tvoja vprašanja. 8-O

Dragi ::

Ja hvala za link, pa če bi se mi dalo kej iskat, nebi vprašal na s-t, se ti ne zdi, pa tud račun za tel. je že mal velik tud za brskanje.

SodVina ::

no, no muky. Kolikor razumem jaz S-T ni bil narejen zato, da odgovarja lenuhom. Tukaj je smisel, da postavis vprasanje, na katerega odgovor ne najdes na netu oz te zanimajo osebna mnenja. Ce se ti ne da gledati po netu, se bo tudi clanom s-t ja tudi slej kot prej nehalo dati odgovarjati na tvoja (precej banalna) vprasanja. Ne pricakuj, da bojo ljudje letali okrok tebe in komaj cakali, da ti ustrezejo. Saj navsezadnje si ti tisti, ki zadevo kupuje, zato bi se moral tudi ti najbolje potruditi zanjo.

Dragi ::

Sodina

osebno mnenje=izkušnje

Da ne iščem kot budala po ntu kakšna je matična raje vprašam tuki, pa dobim blj konkreten odgovor od ljudi, ki jo imajo ali so jo stestirali, in ne zvezdice, križce, al kar koli že je.Sej če vam je tako težko napisat osebno mnenje (izkušnje) papustite pr mir, se bom pa zaje**** po netu.Hvalžen sem za vsak odgovor, ki mi pomaga, ne pa da me kle zezate.

SodVina ::

seveda muky, ampak o stvareh, ki jih ti sprasujes, je bilo ze na slo-techu veliko napisano, pa naj bojo to graficne, postavitev ventilatorjev, maticna plosca, itd. Najmanj, kar lahko naredis, preden odpres novo temo, je da malo poisces po s-t ju. Ne bomo menda vsakemu novemu clanu razlagali eno in isto spet od zacetka, ker je pac prelen, da bi malo pobrskal po zgodovini. Zdruzimo moci, da muky ne bo imel previsok racun za telefon!!!

Zvezdice in krizce pa so dodali tisti, ki so jih testirali. Kaj mislis, da tisti, ki pise clanek, kar pogleda plato, in ce se mu dopade da je podnozje za procesor zeleno, mu da oceno 9, drugace pa 7,5?

Osebna mnenja? To ,da sprasujes, ali ima dual channel ram, kaj je spidf in kaj je soundstorm? to so pac osnovne karakteristike, ki verjetno ze pisejo pod specifikacijami plosce. ljudje se zezajo, ker so na taka vprasanja ze nickolikokrat odgovorili.

Dragi ::

@SodVina

seveda muky, ampak o stvareh, ki jih ti sprasujes, je bilo ze na slo-techu veliko napisano, pa naj bojo to graficne, postavitev ventilatorjev, maticna plosca, itd. Najmanj, kar lahko naredis, preden odpres novo temo, je da malo poisces po s-t ju. Ne bomo menda vsakemu novemu clanu razlagali eno in isto spet od zacetka, ker je pac prelen, da bi malo pobrskal po zgodovini


To je res, vendar sem prepričan ,da tu na slo-techu hoče vsak matično po svojih potrebah in denarnih zmožnostih in ne tako, in ni nujno, da je enaka tistim platam v "zgodovini".

Zvezdice in krizce pa so dodali tisti, ki so jih testirali. Kaj mislis, da tisti, ki pise clanek, kar pogleda plato, in ce se mu dopade da je podnozje za procesor zeleno, mu da oceno 9, drugace pa 7,5?



Zvezdice in križce lahko dodaja tam tudi kateri, ki nima niti najmanjšega pojma o tem kakšna je matična plošča.Veliko takih, pa pomisli, kakšen rezultat dobiš.Na s-t pa pogledaš malo sporočila uporabnika, ki ti je dal nasvet, da ugotoviš, da te ne zeza,kajti še v tretje kupovati matično...


Osebna mnenja? To ,da sprasujes, ali ima dual channel ram, kaj je spidf in kaj je soundstorm? to so pac osnovne karakteristike, ki verjetno ze pisejo pod specifikacijami plosce. ljudje se zezajo, ker so na taka vprasanja ze nickolikokrat odgovorili.



prosil sem, da mi osvežite spomin glede sounstorma , za spdif sem povedal, da mi ni delalo,in sem ga zato odklopil iz kište, ker ga ne rabim tako nujno,za dual channel, pa limaš lahko neverjetno smolo in kupiš matično.res je, da se v praksi ta dual channel pozna kakor kdaj, vendar. čr ga lahko kupiš.


Zdruzimo moci, da muky ne bo imel previsok racun za telefon!!!

Ja lepo prosim

Dragi ::

Zdej pa nehejmo, ker bo kakšen moderator po možnost še temo zaklenu.

SodVina ::

malo poglej po s-t ju za plate , za katere se zanimas, bos videl, koliko debat je ze o tem, sej zgodovina je lahko ze vceraj, ni nujno, da je 5 let nazaj. Potem pa vprasaj kaj konkretnega.

Dragi ::

kako je pa kej z dodatnimi programi, ki jih dobiš zravn plate?
Primer.
Jst mam gigabytko, pa sm poleg gonilniku dubu tud easy tune 4, en program za bios-flashat(s katerim sm tud bios zjebou) in še nekej drugih.
Kaj ima katera plata od zgoraj naštetih dual-bios?

JIM22 ::

Jaz ti svetujem, da kupiš DFI plato in ne jamraš več. Ima vse kar ti potrebuješ in še več. Tako, da kar nabav in ne razmišlaj preveč. Ne ubadaj se z dual biosom, ker imajo druge plata(nf7, DFI,...) drugače pogruntan sistem za rešitev biosa. Vse ti lepo piše v navodilih od plate. Tako, da se nič bat. Vsi, ki imajo dosti pojma in ki imajo doma DFI plato so ti jo svetovali, tako da ne tavaj v temi.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Dragi ::

Ka je to ta
NFII ULTRA INFINITY
Sam,kaj ima luknje za vijake za vodno hlajenje, ker na slikci jih ni vidt?
Kje se jo lahko v Sloveniji kupi?
Sem gledou na domenci,ni, mlacom, ni,jae ni, kje za vraga jih prodajajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

MEDENA ::

muky sam ti človek božji pretiravaš.....spremljam tvoje poste po slotechu.....na vsakem topicu po 20+ postov...

kok si ti sploh star? poznaš edit/popravi funkcijo kdaj ?

JIM22 ::

To je ta plata. Saj sem ti rekel ima vse in še preveč za tebe. Tudi lukne.

Dobiš jo pa pri PC HAND.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

MEDENA ::

ali pa pri enaa ....

b2b koda za 3% popust :)
kamera za mesec julij

Dragi ::

@medena
muky sam ti človek božji pretiravaš.....spremljam tvoje poste po slotechu.....na vsakem topicu po 20+ postov...

:D Ja hvala, se bom potrudu, da jih bo še več:D

kok si ti sploh star?
poglej si pod profil uporabnika:D

poznaš edit/popravi funkcijo kdaj ?

Rajši pišem dodatne poste, pa s tem bolja jasno opišem kaj hočem.

MEDENA ::

ouch 15 let :>

takim bi moral dat stare spektrume ne pa gamer mašine....kakšne igrce neki.....

učit mularija :P :D

Dragi ::

really really funy, kulku si pa ti?
Pa samo za informacijo, zdele edino, kar mam dobrga na svoji kišti so ramniki( pc3200 512mb 2.5-2-2-5) ,pa procesor, vse drugo, bo zdele čez počitnce zamenjalo boljše, pa sploh še pol leta niso stare komponente, tako da teoretično mam spectruma

Za učit se pa nimam ne časa ne volje ne potrpežljivosti, ker delm za novo kišto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna se vam zdi ta kombinacija?

Oddelek: Kaj kupiti
7983 (841) SrBo
»

Katero plato in ram?

Oddelek: Kaj kupiti
451893 (1321) MEDENA
»

Nova MAMAPLATA (glede na mojo konfiguracijo) ?

Oddelek: Kaj kupiti
261342 (997) Dr_M
»

Navijanje NF7-S

Oddelek: Navijanje
361753 (1105) MEDENA
»

DFI Infinity že pri nas? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
753747 (2742) Tilen

Več podobnih tem