» »

www.whitehouse.gov

www.whitehouse.gov

Tody ::

Mogoče je bilo že kdaj govora o tem ampak...

Pač neki šarim po računalniku in gledam po konzoli (winxp) ko se spomnim pogledat kaj vse vsi na mojem računalniku. Pred tem naj rečem da absolutno nič ni bilo odprto (povezan na net prek routerja, ampak samo moja mašina je užgana 100 %) ne irc ne FF ne P2P nč ni bilo odprto.... Torej vpišem netstat in vidim localhost, ok in potem presenečenje www.whitehouse.gov.... še večje presenečenje pingam stran in se mi javi v 18 ms ... gledam IP (193.189.170.198) in je bil od SIOLA !!! Poleg njega je bil še en millenium.teray.pa.še.nekej... ta je bil od telesmeha.. Zdraven je sicer pisal close_wait ampak kaj hudiča dela to na mojem računalniku ??? Tale od telesmeha je zginu tale bela hiša pa že ene 3-4 ure klele visi.

A bi me mogl skrbet ? Winxp z vsemi popravki + firewall + Zone Alarm.


edit: gledam po srču pa vidim da se je zadeva že prej pojavljala tko da me ne skrbi več sam koji jim je k... to ? Zkaj se zadeva pojavlja in kaj sploh je ???
  • spremenil: Tody ()

fiction ::

Millennium.tetryon.net mislis? To je dejansko irc.link.si IRC streznik na katerega si bil
verjetno prej povezan.

Glede tistega whitehouse.gov pa:
Na SiOL-u imajo ze lep cas mirror spletne strani www.whitehouse.gov. To ni navaden mirror, ampak gre za programsko resitev podjetja Akamai.

Verjetno je to v povezavi s tem.

xenon74 ::

povezave na whitehouse.gov uporabljajo antivirusni programi. Npr Panda Antivirus. Zakaj točno pa gre pa ne vem - verjetno neka oblika nadzora>:D
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Sergio ::

xenon74: ta stavek je bil pa eden najbolj nesmiselnih, obtozujocih, da ne recem preuranjenih in neumnih.

IP je samo en. Vec domen kaze na en IP, en DNS entry se back-resolva v samo en IP.

Torej: windowsupdate.microsoft.com in whitehouse.gov kazeta na isti IP. Ko program iz windowsupdate zahteva download, tvoj firewall opazi IP in backresolva v whitehouse.gov

Zdej ves, tko da pocas zacni premisljevat preden pises bedarije.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kevin Mitnick v Sloveniji

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
389715 (4577) sini666

ja kdor sedaj rabi kako domeno

Oddelek: Izdelava spletišč
91064 (878) Timmah
»

whitehouse

Oddelek: Omrežja in internet
101259 (925) Tero
»

ADSL 8mbit v praksi ... ?

Oddelek: Omrežja in internet
151389 (797) KoReNJe
»

So Americani se sploh normalni?

Oddelek: Loža
201536 (1133) Thomas

Več podobnih tem