» »

NASVET: Ultralahek, ultrazmogljiv prenosnik

NASVET: Ultralahek, ultrazmogljiv prenosnik

JN ::

Vem, da je (bilo) že kar nekaj tem o prenosnikih, ampak jaz imam tako specifične ideje, da mi tisti pogovori ne pomagajo dosti. Torej opisal bom svoje želje in vas povabil k sodelovanju z nasveti. Najbolj vesel bi bil odgovora: "Ejga, tole lahko kupiš pri nas za XXX SIT." ali "Na tejle spletni strani si lahko sestaviš in plačaš točno tak comp.". HVALEŽEN PA BOM ZA VSAK VAŠ KOMENTAR :)

NA KRATKO: V službo se vozim s kolesom, vsak dan 6 + 6 km, s prenosnikom na rami. Potem ga prenašam po podjetju in včasih tudi po terenu. V službi nam bodo v doglednem času porihtali WLAN. Rad igram igrice (Hitman, NOLF... itd.), med delom imam včasih več ur časa, skoraj nikoli pa nisem doma. Prenosnik je moje osnovno delovno orodje!

ŽELEL BI: Ultralahek, ultrazmogljiv prenosnik, z zmogljivo baterijo. (prioritete po tem vrstnem redu.) Cena ni bistvena, dokler dobim to kar hočem; se pa ne mislim pustit nategnit. Lahko ga kupim na firmo ali privat.

OBVEZNO MORA IMETI:
-čim boljši Pentium M Centrino
-RAM ≥ 512MB
-kakšnih 60G disk
-hudo mobilno grafično (katera?)
-dober zvok (večinoma bom uporabljal slušalke)
-TV in monitor izhod
-mikrofon (sicer zdaj uporabljam eksternega, ampak bi bilo fajn, če bi lahko sestanke snemal brez dodatne navlake)
-Modem, Lan, USB2, IR
-14,1" monitor (pogojno tudi 15")
-kvalitetna tipkovnico s slovenskimi črkami (v ANNIju so fotru na 600.000SIT prenosniku dali bele nalepke s čšž znaki !!??!! ;( ;(( )
-opcija: bluetooth

NE SME IMETI:
-optičnega pogona, ker bom dokupil eksternega (rabim nasvet: a je USB edina rešitev, ker baje ni preveč hiter) poleg tega uporabljam daemon tools za vse CDje, ki jih rabim.
-kakšnih all in one card readerjev in podobne navlake
-OPERACIJSKEGA SISTEMA IN OSTALE M$ PROGRAMSKE NAVLAKE

RAJE NE KOT JA:
PCMCIA, firewire...
  • spremenil: JN ()

Sergio ::

Vse razen tega, da ima se opticni pogon. Ultra lahek, ultra zmogljiv, a precej drag.

IBM T40.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Da objasnim:

Centrino 1500
512 M RAM
60 G disk
ATI Mobility Radeon
mikrofon
15" LCD (1024x768)
gigabit mrezna
bluetooth
ima tut DVD-CDRW

Je izjemno robusten, lahek, kvalitetno narejen.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

JN ::

Kateri ATI Mobility Radeon je najboljši?

5er--> ::

9700 / (mogoče X600 na PCI Express ?)

Phoebus ::

samo če smo čist fair, 15" monitor in ultraportable ne gre skupi :) Jaja, sej vem, masa, masa :)

JN ::

Sem že spremenil na 14,1"

jype ::

Novi sony vaio?

http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=466

Ja, 15" ne bo slo pri "ultraportable" :)

Se splaca dobit takega ki ima dober DVI out in kupit posebej flat panele za tam kjer najvec sedis.

JN ::

Očitno sem z nepremišljenim izrazom "ultralahek" pihnil mimo :'( . Mislil sem tam okoli 2kg. Ker zdaj imam 3,8kg Gericoma :(
(Bi popravil na lahek, pa ne morem editirat ???)

V ožjem izboru imam ThinkPad T41 (če bi mi dali not namesto 9000/32MB, 9700/128 MB mobilnega Radeona) in Acer TravelMate 8004LMi, ki bi ga "shujšal" za optično in card reader enoto.

jype ::

Hja, zdaj bom se jaz malo pihal mimo. Jaz imam 2 kili tezkega powerbooka ki ima vse kar ti hoces razen IR (ima pa bluetooth), ampak je apple in nima windows (zato seveda zraven ne pride nobena M$ navlaka :). Tudi na viruse lahko bolj ali manj pozabis.

Ce tvoj software obstaja tudi za OS X, potem se ti splaca pogledat ibooke in powerbooke. Imas vse zive cenovne razrede in vse velikosti, ki bi jih utegnil rabit. Hja, igre so pac igre in ene so za mace, druge pa ne, pa maci so vsekakor malo pocasnejsi od danasnjih PCjev.

Ne glede na to kaj kupis poglej da lahko zbases not vsaj giga rama :)

murmur ::

vprasaj za ibm modela T42 in T42p, prvi z radeonom 9600, drugi z radeon firegl t2.
to je to kar isces.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična do 40.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
171917 (1718) asus
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655836 (4566) sw0rdfish
»

Na voljo 7800GTX grafične kartice proizvajalca Chaintech (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
809473 (6132) Tilen
»

Prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
151453 (1125) nurmaln
»

Preden zatisnete oko ...

Oddelek: Novice / Grafične kartice
61849 (1849) Jaffa

Več podobnih tem