» »

Katero distribucijo priporočate?

Katero distribucijo priporočate?

WarpedGone ::

Preden začnete 'hvalit svojga najdražjega' naj opišem situacijo :))

Stric ima ekološko kmetijo. Vsako leto so predpisi in zahteve za t.i. ekološko kmetovanje bolj in bolj zamotani, vse več je potrebnih evidenc in paperworka. Tut on je slišal za čudovito novo reč, računalnik in nekako vidi da bi se dalo z njim njegove probleme malo olajšat. Človek je nazadnje šolo videl v 60ih letih prejšnjega stoletja, kak tečaj ne pride v poštev, angleščine ne obvlada.

Priskrbel sem mu eno staro mašino, 200MHz PentiumPro / 128MB ram. Mogoče mi bo uspelo dobit kej močnejšga ampak stvar sigurno ne bo 'močna' po sedanjih standardih.

Sedaj pa software. Človek nima glih dnarja za stran metat zato mora bit vseskup kar se da poceni. Ampak mora bit nujno legalno, ker zna kako komisijo dobit na vrata. Stvari, ki jih bo rabil so povsem osnovne in fixne:
- neki za pisat dopise
- neki za vodit razne evidence
- mogoče kako preglednico (advanced)
- kaka igrca za vadit tipkanje
- če bo še kaka igrca kje ne bo bolelo, ni pa to nobena zahteva sploh, človek zabija čas s tem da hodi višje v hribe na pir
- slovenščina
- internet (v začetku dialup na voljo)

Zarad enostavnosti in stabilnosti, bi mu najraje ves sistem in software skupaj zapekel na en CD in naj buta z njega, dokumente pa si shranjuje na disk. Tako bo najmanj možnosti da si karkoli razsuje.
Vse kar bo uporabljal vsakodnevno mora biti nujno v slovenščini.

Trenutno ciljam na:
- OpenOffice.Org (menda obstaja slovenska varianta?)
- SloTech Linux (nism ga ravno veliko poganjal)

Obstaja kak tutorial kje, kako bi si lahk recimo priredil SloTech Linux in ga zapekel nazaj na CD da bo bootable? Vidite kakšno boljšo varianto?

Za vse nasvete že v naprej hvala!

Dean

Ziga Dolhar ::

> Obstaja kak tutorial kje, kako bi si lahk recimo priredil SloTech Linux in ga zapekel nazaj na CD da bo bootable? Vidite kakšno boljšo varianto?


afaik STL je bootable ... nisem pa prepričan, da to podpira tvoja mamaplata. Disketa?
https://dolhar.si/

link_up ::

boot cd pa je ja podprt od pamtiveka :D ce je plata sposobna furat p200pro potem zihr lahko ...

|CyGNUS-x ::

Ker maš pa modem, ker boš s tem imel verjetno največje problem ga konfigurirat?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

WarpedGone ::

Modem je Diamond Supra 56k zunanji, hardwareski, eden zadnjih takih :) tko da nebi smel delat problemov.

STL je bootable, ampak plata je Intel Atlanta iz časov ko se je bootanje iz CDja šele rojevalo, načeloma ga podpira ampak še nism dobil bootable cdja ki bi ga dejansko znala butnt. Vedno vrže kak error. Če bootanje s cdja ne bo šlo niti ni panike. Bo pač boot iz diskete al pa kr iz hdd.

Se je kdo kej igral z Pingotom? Mal gledam po netu pa stvar niti ne zgleda kej hudo živa?

Dean

iso2000 ::

Jaz sem ga imel nameščenega - Pinga namreč in mi ni bil preveč všeč. V bistvu je to Red Hat v novi preobleki - vsaj jaz sem dobil tak vtis. RH mi pa ni všeč, ker sem vajen Suse distribucij. Drugače deluje instalacija lepo in tudi vse naprave mi je našel bp.
LP

Exilian ::

ce imaš slab komp se ti splača gentoo naložit, saj ima optimiziran kernel (čeprav malo nestabilen -- gaming source) pa še naložil boš lahko TOČNO to kar boš hotel brez kakršne navlake...
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

moj_nick ::

Kakšen gaming-sources?

gentoo-dev-sources se dandanašnji uporablja!
110111001001010001010000

Exilian ::

check gentoo kernel guide.. 2.6 je ql jo uporabljam ampak gaming-souce (2.4) je uber hitr ....
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

gpg ::

Za katerokoli distribucijo se boš odločil, če je le mogoče, dodaj še nekaj pomnilnika (RAMa).

Mogoče bi mu prišlo prav kaj takega:

Opinfos programska oprema za podjetja in obrtnike...
http://www.opinfos.com/software/linux/linux.htm
(tega nisem preizkusil, sem samo videl na forumu MPN)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpg ()

WarpedGone ::

Evo, stvari se počasi premikajo. Mašina je:
- Penium || 350MHz
- 64MB RAM
- 4GB HDD
- ATI Rage ||c

Zahteve za softver:
- dela na taki mašini
- v slovenščini
- brezplačen
- legalen

Ciljal sem na Pingo linux, ampak je osnovan na Fedora Core 4, kar je the latest in the gratest. Na tej mašini pomeni to obupne performanse.

Vrgu sm oko na BeatrIX. Kolko dela pomeni poslovenjenje programja? Je to sploh možno v večji meri?

Kje je dejansko kakšna uporabna distribucija :((((
Zbogom in hvala za vse ribe

roli ::

Jaz imam v predalu še star pingo linux ( kupljen leta 2001 ( verzija 1.0 )) in knjigo naučite se linux.Slovenski je kako je pa z open officom ti pa ne vem povedat.Poglej po netu morda boš dobil kje starega pingota.

EDIT: Pingo linux 2.0 ( leto 2003 ):
ftp://slorpms.pingo.org/slorpms/ayo/pingo/2.0/iso/
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

CCfly ::

Tudi latest in greatest mora delati na tem računalniku, ko uganseš nekaj malenkosti. Poskusi Ubuntu in če je prepočasen zamenjaj GNOME namizje z XFCE.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

metalc ::

Bojim se, da je OOo požrešen še za današnje mašine, kaj šele za tisto "prazgodovinsko". Kakšen Abiword bi znal biti manj zahteven, za preglednico pa mogoče kakšne GNUmeric (ali kaj je že bila Gnomova preglednica), ne vem pa kako priteh dveh zadevah deluje slovenščina, kaj lahko je namreč, da nekaj besed sploh ni prevedenih... Gentoo je lahko primeren za širikopasovni net, pa buildanje na tako počasni mašini bi tudi znalo trajati. Za dopise pa nisi definiral, ali jih bo samo pisal in takoj natisnil, jih bo pošiljal po emailu ali celo prejemal od tam. V zadnjih dveh primerih utegne imeti probleme zaradi "standardnega" formata M$O.

christooss ::

ubuntulite
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

WarpedGone ::

Ubuntu-Lite:
Curently no download links are avalible
Sorry


Ram sm spravu na 312MB, tko da vsaj s tega vidika ne bo težav.
Glavno ozko grlo ostaja disk. Pač ne bo ugašal mašine :)

Trenutno se trudm našraufat gor Pingo 4.1. We'll see...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Neč ne bo...

Pingo ne podpira inštalacije brez CDROM enote, zagonske diskete za FC4 pa ne delajo. Po tem ko potegne dol stage2 filet (80MB) me prijazno obvesti: "Ni videti da bi drevesna struktura ustrezala ..."

Neprofesionalnost do konca in naprej...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

J***š linux.

Slo Win98 bo OK.
Zbogom in hvala za vse ribe

#000000 ::

Sm glih hotu omenit. To dobiš že za 5.000 sit in si legalem brez velik mahinacij. LP

christooss ::

Warpedone: UbuntuLite Link
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ping ter hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
91460 (1194) antireal
»

download linux pingo 3.1

Oddelek: Operacijski sistemi
223252 (3053) lopov
»

Linux majo problem

Oddelek: Operacijski sistemi
5981 (826) Senzacionale
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795318 (4544) marsovec gugu
»

Kateri linux za domače delo?

Oddelek: Operacijski sistemi
372566 (1743) gpg

Več podobnih tem