» »

Ustni-ang

Ustni-ang

_marko ::

A ve kdo katere teme moramo znat za ustni del angleščine?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ziga Dolhar ::

Tršica ni povedala? (AFAIK imajo profesorji sami možnost izbrat teme za enega od treh vprašanj).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

ganzi ::

Kako sploh zgleda ustni del mature pri angleščini?

Kaj moraš delat?
LP

flipflop ::

Pri nas na poklicni maturi je tako da prideš not, si izbereš list, če ti je v redu ga vzameš če ne ga zamenjaš z drugim in se usedeš. Pol maš okol 15 minut časa za pripravo, si lahko tudi kaj zapišeš da pol ne pozabiš. Pol greš pa tja do komisije pa se pogovarjate o prvi strani na listu, potem na drugi in nato še na tretji. Potem je pa konec pa greš ven. Tako je zgledalo pri meni.

Ziga Dolhar ::

Na poklicni in splošni maturi je tako:

1. vprašanje -- neka tema, o kateri pričneš govorit oz. se pogovarjaš s profesorjem. Zaželjena komunikacija.

2. vprašanje -- neka slika, ki jo opišeš in navežeš pogovor na neko temo, ki ti je všeč. Zopet -- komunikacija!

3. Na poklicni "članek", ki ga prebereš in na kratko opišeš. Nato zopet -- tema in pogovor :-). Na splošni maturi na višjem nivoju imaš odlomek iz Pigija oz. Gatsbya. Umestiš v delo -- in se pogovarjaš o tem. :-). Na osnovnem nivoju pa se mi zdi, da je odlomek iz neke druge knjige (Catcher and the rye al neki takega).
https://dolhar.si/

ganzi ::

Kako pa se naj pripravljam na ustni del mature? (kako se vi kej pripravljate)
A te teme nej se piflam al nej jih samo preberem?
Mam splošno raven in me ful skrbi tale angleščina, ker mi že pisno ni šlo ravno najbolje.
LP

_marko ::

Hja, za ustno se jaz ne mislim preveč pripravljat, ker tudi nevem kako bi se. Je pa res, da se nisem znal nikdar učit angleščine.

LAhko ti rečem da se nauči teme, besede in besedne zveze. Tako je nam rekla prof.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ganzi ::

Sej bi se samo bom imel samo en dan časa:\

Jutri mam slovo.. pa se kr dobro pripravljam, v torek mato, pri kateri si bom samo prebral odgovore na vprašanja z kataloga, ker tut ni časa za bolj podrobno učenje, pol pa še učenje angleščine za sam konec :(

Matematika me ne skrbi tok k bo pomojm dve tut če nič ne naredim na ustnem, pri slovi in angli bi si pa rad dvignil ocene z ustnim.

A pa je na ustnem izpitu težko?

A se da listek tut pri splošni maturi zamenjat al samo pri poklicni?
Ali te komisija tut kej sprašuje?
LP

_marko ::

Po mojem angleščine nebi smela delat velikih težav, če znaš nekaj sam povedat.
Če se pa pripraviš pa tolko boljše.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

lambda ::

Anglo pa mato sem že imel, pa je zadeva čist simpl (sicer oboje višji nivo). Edino pri math sem dobil meni najbolj zafukan dokaz od vseh, ki jih je treba znat - tistega o celih in racionalnih ničlah polinoma. Že od nekdaj sem bol bolj kilav za deljivost pa te zadeve ...

Bolj me skrbi slova - hočem samo pogojno 2 ...

_marko ::

nubes:
Kako so razdeljena vprašanja na višjem n.?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Ziga Dolhar ::

_marko: tako, kot sem opisal par postov više.
https://dolhar.si/

_marko ::

1. Opis slike; dobil sem pokrajino in neko fancy hišo

2.Addictions(alcohol,drugs,gambling...)

3.W.Shakespeat - Sonet 130

To je blo to.
Šlo mi je pa super, pač sproščen pogovor v angleščini.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Jebiveter ::

ANG VN: št. 32
1. Ena slika z nekimi froci, v glavnem advert za en charity org.

2. Science & Technology - positive/negative effects on our lives

3. Emmely Dickinson - A little stone ... something

Mi pa ni slo prevec dobro, pa ne zato ker ne bi znal, ampak ker je blo zgodaj (8:40) in nisem bil prav zbujen + brez kave. Sej je kr slo, sam bi blo lahko bolje.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BaRtMaN ::

Jaz sem imel že včeraj (VN, listek 17):

1. Unhealthy food

2. Slika nekih demonstracij

3. Odlomek iz Gatsbyja - before Myrtle's party. Ne morem verjet, da sem to dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

ganzi ::

Mene je tok strah tele ustne angle:\

Pri slovi in mati sem imel tok sreče in sem oboje zelo dobro izpeljal:), samo angleščine pa ne znam8-O pa še pisal sem bolj slabo:(
LP

JamesBond ::

Jaz sem imel tudi včeraj (listek 21)

1. Neka teta ki nalaga zelenjavo v samokolnico (slika)

2. Članek o tem, kako sta se križala konj in zebra (?!?)

3. Advertising

Toatalno na izi je blo vse skup:D

Danes pa se pripravljam na katastrofo pri slovenščini.... T_T

flipflop ::

Jst sm mel pri angleščini tole:

1. Otrok ki se igra z igračami (slika)
2. Okolje - tema o kateri sm pac mogu kej povedat
3.Iz casopisa pisma bralcev ko govorijo zakaj bi ziveli v avstraliji.


Kar se pa slovke tice...:8)

ganzi ::

js sm slovo dal mim .. lažje nebi mogu dobit..

1. Preberi odlomek iz lepe Vide
2. Umesti ga v celotno zgodbo in povedat zvrst in vrsto
3.Kulturni pomen Biblije in njena sestava (neki tazga)

Znal :) še pohvalu me je profesor:)

Bil pa je listek št 9.;)
LP

BaRtMaN ::

Kako pa to zgleda pr slovki? Maš kuverto z listki al liste na mizi razporejene. In ali si ta listek povleku iz sredine al bol iz kraja kupa? :p

flipflop ::

A vidva mata splošno maturo al kako? Ker na poklicni je nam rekla da bo en odlomek treba prebrat, pa se eno vprasanje bo, tretje pa neumetnostno besedilo, recimo politična propaganda pa bo treba povedat kaj o tem?

ganzi ::

listki so bili razmetani po mizi in si izbral enega, potem si ga obrnil in zadaj je bila številka in potem je profesor od nekje privlekel polo z isto številko.
Se mi pa zdi slova kr težka, ampak sem imel tako sreča da sem še zdj vesel:) :) .
Pa še matematiko sem tut čist brez učenja vse znal;) samo malo sem si prebral dan prej.

Danes pa angleščina;(( ;(( tle sm pa gotov:(
LP

ganzi ::

Jap to je splošna.
Na poklicni pa mate res neumetnostno, npr lahko tut za popravit napake, poleg književnosti in branja.
LP

Ziga Dolhar ::

Na poklicni je na 1. strani umetnostno besedilo s podvprašanji (obdobje, kratka interpretacija in podobno), na drugi strani pa neumetnostno besedilo s podvprašanji (vrsta besedila, podčrtaj prilastke ... na tak način).
https://dolhar.si/

lambda ::

Jaz sem dobil na sliki jedrsko elektrarno. Vsak, ki je to slišal, je rekel BAD, men je blo pa res najboljš :)
Sem lahko takoj navedel še vseh 10 ostalih načinov pridobivanja energije, ker sem vse z neke igrce vedu, pa še po naravi sem bolj fizik pa sem začel nekaj o uranu pa tem nabijat :)

Zdele pa grem na slovo (šele dons sem se začel učit - JAK) ... res mi je bad da mam vse ustne ob 7h zvečer. No, sj je dons zadnji :)

Golden eye ::

če dobiš recmo tako temo: W.Shakespeat - Sonet 130

Kaj pol dobiš vprašanja pa odgovarjaš nanje al kva?:\

_marko ::

Sonnet 130:
Ja, men je rekla naj predstavim prvo pesem. Povedal sem nekaj o avtorju, nato o zunanji zgradbi pesmi, prof. mi je dala par podvprašanj, na koncu pa pomen pesmi in razne primerjave.
Maš pa pesmico na listu napisano. To dost pomaga.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ganzi ::

A veste ka mene še zanima.. kaj mislite kak bo kriterij za pozitivno? Pod 50 procentov al nad?

Kakši so pa pogoji da bi naredil maturo kljub temu da ANG nebi bila pozitivna, torej da me spustijo pogojno čez pri angleščini?
LP

_marko ::

Lani je blo 40% pogojno pozitivno, za 2 pa je blo 50%.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ganzi ::

samo kaj to pomeni pogojno?:\
Da moram imeti ve druge predmete pet al kaj?8-O :D
LP

_marko ::

NE :D
Menda moraš met 2 al pa 3, nevem.. bo kdo drug moral povedat.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ganzi ::

No dve pa bo ostalo ali pa celo kaj bolje!
Samo še neki:) a vsakega ki mu malo manjka spustijo pogojno čez (seveda če ma druge predmete uredu) ali delajo kake razlike?
LP

_marko ::

Ne delajo razlik. :D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

ganzi ::

Super;)

Pa pomojem bo letos že tako malo manj procentov za 2 ker je bilo slušno razumevanje kr neki in veliko folka sploh ni razumelo.
Tudi naša anglarca je rekla, da je bila kar težka matura- pisni del.
LP

DoloresJane ::

To, da je bila težka, ne pomeni ničesar, ker potegnejo Gaussa. Če ste bili boljši kot ostali, se vam lahko to dejstvo zelo obrestuje. Če ste reševali enako kot povprečje, je pa tako ali tako vseeno ali je bilo težko ali ne. :)

Za ustni del angleščine se ni treba veliko pripravljati. Če kandidat ne zna koherentno in vsaj približno pravilno govoriti, zadnji dan pred izpitom ne more kaj veliko narediti. Sicer vprašanja niso zelo podrobna (npr. koliko let je bil Shakespeare star, ko se je poročil? :)) in večinoma padajo dobre ocene, razen če ste se profesorju/-ici zelo zamerili. Drugega profesorja v komisiji se ni treba bati - ponavadi so zdolgočaseni ali rešujejo križanke in berejo časopis in čakajo, da bo ura tri, ko imajo odmor za kosilo. :D Kar pogumno!

DavidJ ::

Drugega profesorja v komisiji se ni treba bati - ponavadi so zdolgočaseni ali rešujejo križanke in berejo časopis in čakajo, da bo ura tri, ko imajo odmor za kosilo.

:D

Sošolec je na višjem nivoju pri matematiki moral določiti zemljepisno širino in dolžino Tokija. Aja -- bil je matematični reprezentant za olimpijado, ki se je takrat odvijala v japonski presolnici. ;)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matura (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8111074 (8386) Zajec123
»

Ustni izpit iz slovenščine na maturi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5224026 (14264) lebdim
»

Poklicna matura 2013 (ekonomsko komericalni tehnik)

Oddelek: Šola
113937 (3788) Kurzweil
»

Matura 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10514075 (9992) Jebac18
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227472 (7263) Microsoft

Več podobnih tem