» »

A lahk mal pokomentirate to setavo

A lahk mal pokomentirate to setavo

Nato ::

Zanima me ali je ta sestava uredu ali mi priporočate kakšno zamenjavo

V mislih sem imel nekaj takega:

Plošča ASUS P4C800 Deluxe i875P
Procesor Intel Pentium 4 3.0 GHz BOX 800MHz 1MB
RAM CORSAIR TWINX 1024MB PC 3200/400 2x512 uparjena
Trdi disk MAXTOR 80Gb S-ata 7200obr 8MB chace /2 komada združena v raid
Grafika ATI RadeOn X800Pro 256Mb DDR3 DVI TV-out
Creative Audigiy 2 ZS
Ohišje TT V2000 Xaser III Alu + Plexi
Napajalnik LC power LC6550 550W (1X120mm) silent
DVD
CDRW
WIN XP


Hvala za pomoč Nejc

Mirč ::

pol miliona

Zheegec ::

Prvič je važno za kaj želiš ta PC. Glede na grafično bi rekel da za igre & ostalo, zato se definitivno bolj izplača Athlon64.
Drugače pa je že o tem bilo veliko napisano.
Procesor Intel Pentium 4 3.0 GHz BOX 800MHz 1MB

Ne PRESCOTTA!
Trdi disk MAXTOR 80Gb S-ata 7200obr 8MB chace /2 komada združena v raid

RAID 0 upam, pa Hitachi 7K250 SATA diska, ne Maxtor.

Ostalo je kul, če si ziher da nimaš nobene bolj pametne stvari za katero bi lahko zapravil svoj $$$ :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

kaj imajo eni preveč denarja |O ...

Boki_ ::

ALIEN3001 A mi lah poveš, zakaj ne Prescotta? Boš reku da je polomija, ker se preveč greje? Najprej ga nabavi, potem govori.
Js ga mam 3.0 navitga na terenutno 3.6, mel sm ga na 3.75, ampak z BOX coolerjem ma največ 58°C. Na 3.75 sm moral že dvignt voltažo čez 1.56 in je temp presegla 60°C. Tut po zmogljivosti prekaša "navadnega" P4, vsaj zdaj ko je navit. Frend ma skor identičen proc, sam da je 3.0C, navitga na 3.6 in jaz ga prehitim za 5-8% pr večini testov. Tut v SiSoft Sandri, sam čakam malo boljše hlajenje, da grem lah čez 255 FSB, ker potem kar leti. V SiSoftu sm testiral na 240FSB in rezultate sm tut dal na forumu pod ..navijanje -> CPU Arithm.... Tam sm testiral še z 240FSB, potem sm navil še malo in prlezu do 250, sam je pr full loadu temp presegla 60°C, zato sm znižal, sm pa za borih 150MHz dobil kar občutno večji rezultat.
OK, sm malo zabluzu...
Diska NIKAKOR NE MAXTOR, ga mam jaz 160SATA in me tako bremza da je joj. Dela počasi, pr večji hitrosti je glasen, skratka, ne. Tut pr OC-ju me ful zavira, ko presežem 230FSB mi loada winse cca. 15-25s več. In pri tem tako kruli, kot lačen volk.
I'm back

boštjan ::

Nato,če ne neko top klaso nabavljaš te še en konkreten napajač nabavi,v stilu anteca ali tagana.pol vzemi 2,4GHz ali 2,6GHz 800FSB proc in navija na 3,0GHz.za optično enoto pa vzami nec2500 ali pa lite-ona,ker ma 2leti garancije

Zheegec ::

O Prescottu je bilo že zares preveč povedano, ampak če gledaš teste boš videl da če imaš dva IDENTIČNA sistema, samo da je v enem Prescott, v drugem pa NW "c" (iste komponente, nastavitve, čist OS, enako MHz, enak FSB) deluje Northwood hitreje, tudi pri višjih MHz ni razlike, ker Prescott ni nič bolj skalabilen (na žalost).

Anyway, malo še počakaj da pridejo v Slovenijo NF3 PRO250 plate in potem lahko ubodeš A64 3000+, Hitachi 7K250, ostalo najbrž enako.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

Če misliš dat diske v raid, daj v 0+1.
I'm back

Oblivion ::

Sem pisal mail na JAE in so mi rekli, da dobijo cez cca 2 tedna GIGABYTE K8NSPro, ce te zanima moznost AMD64 se splaca pocakat. Cena pa 32k.

Caligula ::

Napajalc je za Pentiuma vec kot dovolj dober. Fajn bos lahko navijal, ker tam do 2 v se zlo dobro obnese in noben Pentiumov ne zene do 2v.
Ce ze kupujes pentiuma vzami 2.8 procesor.

ganzi ::

Prava zverina;)

Sam posluši fante glede AThlona 64.
LP

Nato ::

Hvala za komentarje js bom zamenju diska pa naroču.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega racunalnika.

Oddelek: Kaj kupiti
401902 (1204) gunserman
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815101 (3515) billy
»

My PC 2004 za okoli 260k SIT

Oddelek: Kaj kupiti
241676 (1088) zombies
»

nasveti za nakup compa

Oddelek: Kaj kupiti
7850 (768) Caligula
»

Pomagajte

Oddelek: Kaj kupiti
7899 (855) Zheegec

Več podobnih tem