» »

Kateri spajkalnik?

Kateri spajkalnik?

SodVina ::

Zdravo,
mene pa zanima, kateri spajkalnik (okrog 40w) kupit?
A se dobi kaj podobnega, kot so weller-ji, vendar za manj denarja?

softwar66 ::

Nič nisi napisal za kaj ga boš večinoma uporabljal, ker od tega je odvisno kaj naj ponuja in koliko bo stal. Če boš lotal samo občasno in manj občutljive elemente vzemi ročni spajkalnik, se pravi brez postaje (beri brez temp kontrole). Glej pa, da bo imel snemljivo glavo, kar ima skoraj vsak spajkalnik. Če pa se boš nekoliko bolj poglobljeno ukvarjal z tem pa vzemi takega s postajo. Weller naj bi bil najboljši pa temu sploh ni tako, kakor komu, je pač uveljavljena blagovna znamka in to se pozna tudi pri ceni. Sam imam ELV LS 50, ki je enak Voltcraftovemu LA50, ki ga med drugimi prodaja tudi Conrad, ki ga ima za okoli 26000SIT, do čim ELV je v Avstriji po 17k SIT. Digitalni prikaz temperatur, prednastavitev 3 temperatur, status segrevanja, avto izklop, 48W, 150 do 450 stopinj C... Če želiš imeti spajkalnik za vse (razen za žlebove štukat) kupi takega z regulacijo temp. Po kakšni ceni je tvoja stvar, ni velike razlike med boljšimi proizvajalci, vse se dela po standardih, če bo pa še garancija pa sploh. Da pa ne boš kar navalil na Conradove drage cene, pa jih poglej še v HTE, IC elektroniki, tudi v Bauhausu in Obiju, Metalka, če ne pa čez mejo.

SodVina ::

No, v bistvu spajkam zelo malo (mogoce 2x na mesec po eno uro, pa ne vem, kdaj sem nazadnje toliko), in vecinoma "majhne" elemente (upori, tranzistorji, itd., (vglavnem sibki tok) Sedaj imam Wellerja mislim da 35w, cisto obicajni rocni spajkalnik, ki dobro deluje(je deloval). Sam z njim spajkam ze cez 15 let, pa nisem prvi lastnik. Torej rad bi en spajkalnik, ki mi bo priblizno tako sluzil, kot mi je ta. Ne vem, ce je smiselno kupovati postajo. Spajkalnik naj bi bil dokaj mobilen (ampak se vedno na 220v). Kako velika razlika je med navadnim rocnim spajkalnikom in spajkalno postajo za nekoga, ki spajka zelo malo. Se mi zdi nesmiselno dat 20 jurjev za nekaj, kar mi niti ne bo prislo prav, prav tako pa bi bilo butasto dat jurja, in dobiti spajkalnik, ki me bo jezil naslednjih 15 let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spajkalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5112263 (10248) matobeli
»

Orodje za spajkanje/odspajkanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234246 (3513) BlaY0
»

spajkalnik

Oddelek: Kaj kupiti
244872 (4137) Filozof
»

Spajkalnik ali spajkalna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5413545 (11794) VolkD
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254670 (4154) SkIDiver

Več podobnih tem