» »

56 db

56 db

molj ::

čaw
zanima me če mi lahko kdo pove kako glasno je 56 db ker si ne predstavljam
problem je v tem da nameravam kupit tak ventilator ki oddaja 56 db in me zanima če je možno zraven tega spat normalno? je to tolko kot en PC z tremi 80mm venti?
hvala za odg.

bosstjann ::

ja to je pa kr fejst glasno

spat? odvisno kje maš prag jest recimo lahko spim v zelo glasnem okolju so pa eni k lahko spijo na tavelikih zvočnikih (500+w)

tko da vse je reletivno tuki

lep pozdrav

Boštjan

Poldi112 ::

To je posteno glasno. Moj vent ima max 30dba, pa ze posten brni.
Evo malo za obcutek:
http://www.coolmath.com/decibels1.htm

BlazP ::

To je za ventilator OGROMNO. Js (pa marsikdo drug) ne bi mogel spati zraven tega. To je precej bolj glasno kot PC s tremi 80mm venti.

molj ::

ja ma pretok ma 250 m3/h tku da 56db niti ni tolko :D
tud jst lahko spim ob 500W technota popoldne če grem po južni kej spat ma zvečer mora bit mir kolkor tolko.
jah tam piše da je 56db v radiju 3m
torej če bi recimo izolirau stvar, da dam v eno leseno škatlo oblečeno v tist črn "stiropor" oz peno ki kao fulj izolira zvočno, bi se kolko poznalo na db? je možno zbit hrup na 40 db?

Wox ::

Tolko ma Vantec Tornado na 12V. Zadeva je glasna kot sesalec in primerna le za strežniške sisteme, ki so itak v drugem prostoru kot uporabniki. Torej 56dB je zelo glasno, frekvenca zvoka pa zelo neprijetna in na daljši rok škodljiva za sluh.

Redkvica ::

Svetovna zdravstvena organizacija ima menda pri hrupu 60 dB postavljeno mejo škodljivosti. Tko da 56 dB je zelo zelo blizu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Redkvica ()

krneki ::

Tukaj je nekaj primerjav koliko db je kaj, če ne drugega je zanimivo.

molj ::

ja si že predstavljam, sam še zmeri, bi se dalo znižat na 40db?

glinik ::

Mi smo v šoli merili glasnost zvoka. Bili smo v mrtvi komori, vendar smo imeli odprta vrta. Meni se je zdelo, da je kar majhen hrup v prostoru (pričakoval sem 30dB), vendar je dB meter nameril cca. 45 dB. Tu je zdaj odvisno kako se meri glasnost, saj imaš več skal merjenja. A, B, C, linearno ...

krneki je dal lepo tabelco, bo kar držalo kaj gori piše :) .

Seveda bi se dalo znižat glasnost, pač kar nekaj dela boš moral vložit v ta projekt. Poznalo se bo sigurno kaj.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

molj ::

najprej hvala za vse odgovore, pol pa še en kveščan
ma kdo kako idejo kako bi najbolj učinkovito zadušiu teh 56db, glede na to da je to cevni ventilator

kaka ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: molj ()

glinik ::

Saj se je že o tej temi dosti govorilo. Imaš temo: kištica utišaj se, recimo. Tam boš našel dosti idej.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

molj ::

ja ma to ni nek pc ki bi ga moral utišat, to bo samostoječ vent ki mi bo brnel dan in noč v sobi in hočem met hrup spravljen na minimum, zato sprašujem če ma kdo kako idejo kakšno škatlo nardit, iz česa, da bo čim bolj učinkovita?

glinik ::

To ni tako lahko, predvsem boš imel dosti dela s tem. Kakšen pa bo učinek??? Pitaj boga... Jaz ti zato toplo priporočam, da presedlaš na vodno hlajenje. Jaz sem 120% zadovoljen z vodnim, aaaaaaaaa kako je fajn tiho... Pa še klokneš lahko malenkost bol procesor. :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

molj ::

sicer je forum v okvirju računalništva ma vseeno še zadnjič povem da NE BOM RABU TEGA VENTA ZA PC, torej vodno ipd. stvari so čist off topic tuki
enostavno vprašanje kako utišat SAMOSTOJEČ vent? žal ni odgovora nobenga
hvala za poste vseeno, mejte se fajn

Jakka ::

Zmanjšaj mu napetost. Kupi zalman fanmate za 800 sit, prodajajo v mlacomu.
Notr je potenciometer in lahko nastavljaš napetost med 5V in 12V.

LP

Hux ::

To je za ventilator OGROMNO. Js (pa marsikdo drug) ne bi mogel spati zraven tega. To je precej bolj glasno kot PC s tremi 80mm venti.


To je tudi relativno sej ta 60dba je tudi 80mm :D.
Kolk vem 60 proizvajajo ventilatorji CPUja samo v TURBO modu. Ce se slucajno sam kontrolira glede na toplost v ohisju bo delo pac tak glasno kot misli da mora. Bolje je da je manual kontroliran te ga ponoci das na minimum 30dba al kolk pac ma takrat med obremenitvijo pa max.

Reje si kupo vodno hlajenje :D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: CaqKa ()

Sami ::

56db je preveč. Imel sem Vulcana 7, ki je imel manj kot 56db in je bil preglasen. Zdaj pa imam Zalmana 7000A-AlCu in uživam v tišini....na max. obratih ima 25db.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193701 (2921) bajker
»

120mm pošast (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594995 (3221) kuglvinkl
»

Glasnost abaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222087 (1565) Fury
»

Ali je ventilator z 2500 obrati dovolj za xp 2000+

Oddelek: Kaj kupiti
341482 (996) FANATIK
»

Delta Fan 60 mm + FanMate 1 = sprejemljivo za ušesa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12895 (697) msmiha

Več podobnih tem