» »

Wi-Fi Hotspots

Wi-Fi Hotspots

s53zo ::

Hoj!

Imam IPAQ 4150 pa bi se rad malo poigral z WLANom. Ali obstaja na kaksni SLO strani seznam wi-fi hotspotov? Kako se prikljuciti?

Drugo vprasanje je pa malo tricky. Instaliran imam program WiFiFofum. Le ta mi v moji okolici najde ogromno WLAN Access Pointov. Kako se prikljuciti na njih. Nekaj jih je verjetno kodiranih, sigurno je pa kak, ki je odprt. Ali se da s kaksnim programom spremljat IP promet na WLANu in iz tega ugotoviti IP nastavitve.

Torej rad bi zvedel malo vec o teh stvareh...

lp
S

alesrosina ::

komercialna zadeva od mobitela in siola je tole ... NEO wlan.
Drugace pa ce je access point nastiman tako, da nima enkripcije se enostavno povezes gor tako kot povsod. Ce je pa enkriptan, pol pa ne slataj :D ceprav se da, ampak o tem ne bi tukaj. Malcek poguglaj, bos takoj dobil ogrmno informacij.

s53zo ::

Hvala za odgovor.

Kaj to pomeni "povezes gor, tako kot povsod". Kako je to? Torej ti preko DHCP vse sam pove ali?

Pravis, da naj malo poguglam. Mi das kak namig, link, ipd?

Hvala.

lp
S

alesrosina ::

jup, ce ima DHCP potem se samo povezes in ze surfas.
Hm, poguglaj za gesli WEP, netstumbler, WLAN, 802.11 itd. Bos hitro nasel dovolj čtiva. Tukaj je premalo prostora oz. lahko bi pisal na to temu 10 strani foruma, pa se ne bi prisli do dna. Zato ti priporocam, da si sam poisces informacije, ki jih rabis.

Paramedic ::

A se ti lahko kar-en poveže gor, če maš ip range omejen in ne sprejme nobenega več? Pa če imaš MAC naslov omejitve in skrivanje SSID? Verjetno se ne more povezat ali uporabljat tvoje povezave, lahko pa preiskuje paketke, če se ne motim, je tako?

jype ::

Lahko si nastavi tvoj MAC in ugane prost IP. Napadalci ne potrebujejo DHCPja, da bi jim velikodusno dodelil prost IP. Res je da v tem primeru tebi neha delovat povezava, ampak to lahko naredi takrat, ko ti ugasnes svoj racunalnik (ali pa ga ne uporabljas).

Witboy ::

Eh... tak je to... Ce mas pac SSID skrit, pa da mas zaklenen na MAC addresso pa se da mas dolocene IPje + WEP enkripcija... no mozno je vse... sam dvomim da bi se kdo J**bu pa probaval pridt gor :) Tak da nimas kej skrbet :)

zile ::

Ti se sam vozi po Lj. ali Mb, pa naj ti dlančnik išče omrežje. Boš presenečen. V Londonu recimo, imajo kar na uličnih svetilkah narisane znake (tsunami), hehe, kar pomeni neomejen dostop do neta brez passwordov. :D

Paramedic ::

Ja, ampak če nimaš prostih IPjev...;) - no razen, ko niso vsi prijavljeni.
Sicer je pa itak vse logirano. Pa opazi se, če kdo na 1MBps ADSL prižge emule, najbrž bi kdo opazil :D.
Če imam na dhcp nastavljeno, da ne sme met svojih IPjev, ampak od DHCP, teh pa ni več fraj, se pravzaprav ne more prijavit, razen če mu uspe enga sesut, pa nastavit mac na njegovo in tako dobit njegov ip. Pa ne rabiš wepa in podobnih.
A to še velja, da wep upočasni povezavo in nese wlan manj?

bradek ::

Odvisno od APja (beri: izdelovalca in kvalitete). Pri nekaterih deluje z WEPom celo hitreje. Brez zafrkancije.

pujsek_ ::

Web zaščita pri nes nese - 30% prenosne hitrosti! Po moje je za zaščito samega interneta ta zaščita odveč!
Kako se povezat na nezaklenjeno omrežje in vroče točke... Poglej, če boš našel kaj zanimivega tukaj, men se zdi da smo to debatirali! free wlan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teroristi uporabljajo tuja nezaščitena brezžična omrežja

Oddelek: Novice / Zasebnost
496365 (3968) madviper
»

Asus wlan 550ge

Oddelek: Omrežja in internet
181590 (1122) pujsek_
»

Povezava: wireless router -> access point

Oddelek: Omrežja in internet
133356 (3149) pujsek_
»

Wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
182212 (1747) pujsek_
»

Nekdo mi meša štrene...

Oddelek: Omrežja in internet
61095 (874) Hux

Več podobnih tem