» »

BIOS HELP

BIOS HELP

elfin ::

Bios restore HELP

Rabim en nasvet nujno glede biosa.
Hja drugače bo šla plata na odpad.

Po flashanju novega (verjetno napačnega) biosa, se računalnik več ne zbudi.
Kaj je možno, da bootam en računalnik z delujočim biosom na podobnem čipu, kot je ta skvarjen, v DOS, vzamem delujoči Flash ROM ven, dam not tistega s skvarjenim biosom in vanj prepišem ta stari bios od tiste prve mamaplate?

Starega sem na srečo shranil v datoteko.

A je tu kaka teorija, da rešim zadevo? Al lahko morda s tem skurim še tisto delujočo mamaplato?

Plata je pa ECS P6BXT-A+ Bios pa je AWARD
Ta druga plata pa je MSI, ima pa isti bios čip.
Al ma kdo kako drugo, boljšo rešitev problema?

:O

OZZY ::

Druga boljša rešitev: pejt k Mlacomu in t bojo tam to uštimali. Cena pa mislim da je okoli 3000 sit.
Kaj pa se tiče glede tvoje opcije pa mislim, da ne bi delala, ker je vse zapisano v tistem čipu. Ko bi spet zamenjal čipa bi mel isti problem. Rešitev je v tem, da bi imela plata dva bios čipa. Sem nekje zasledil, da jih ena ima samo ne vem katera.
Go with the flow.

bastadu ::

Zakaj pa si mogu 2 enaki temi odpret?;((

elfin ::

Oprostite, v paniki nisem opazil, da se je tema sploh odprla, pa sem jo še enkrat.

:O

Zdaj pa sta dve enaki temi. Uf, najboljše, da se skrijem za kak teden al pa dva.:|

elfin ::

Ne gre z diskete. V komi je. MRK:|

luni ::

nesi na servis kjer imajo EEPROM writer in ti urihtajo za ene 3k... ne muci se sam, ker bos samo zivce zgubil
Artificial Intelligentia

VASkO ::

probaj tocno tako kot si napisal, je vredno prihraniti 3 jurje.

elfin ::

Bom tak storil, kot mi Luni svetuje. Škoda, da bi še oni delujoči računalnik ferderbal. Saj sta mi že dva kolega, ki delata v rač. servisih obljubla, da mi to za pola cene zrihtata (elfin = elfin, ej 8-)). Samo ne vem še pr kerem se bom odločil.
Sicer pa sem se odločil, da mi dobro dene, če sem par dni brez računalnika. Pospravil sem sobo, rekreiral se s kolesom, plel travo na vrtu. Pa kdo nuca tote računalnike, vas vprašam, samo spim premalo zaradi njih.
|O

Tomaz ::

Za 2000SIT +PTT ti ga jaz preprogramiram.
041 858308

Tom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do BIOS čipa ?

Oddelek: Strojna oprema
412638 (2092) Pyr0Beast
»

neuspel flash bios-a

Oddelek: Strojna oprema
251464 (1152) Matevžk
»

Bios klešče

Oddelek: Kaj kupiti
261779 (1448) morphling1
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141639 (1205) vili
»

Flashal sem BIOS in sedaj..

Oddelek: Pomoč in nasveti
211559 (1224) billy

Več podobnih tem