» »

Hlajenje Bartona 2500+

Hlajenje Bartona 2500+

pluto1457 ::

imam tole mašino..

Amd Athlon xp 2500 Barton Box
Abit NF7-S Nforce 2
512 ram(2x 256ddr 400mhz)
80gb disk Maxtor 7200
Ati Radeon 9600 se 128mb, tv out

pa me zanima kako bi jo malo ''skuliral'' torej ohladil. je dovolj če vržem dva zunanja ventilatorja na ohišje..mi kdo ve pokazat na fotki kam jih vežem na napestost..
..želim slišat kak nasvet...PA HVALA vnaprej..

lep dan vsem...pa lep vikend

Primoz78 ::

Dobolj je en vent na prednji strani spodaj po moznosti...ta naj vlece zrak v ohisje, pa enega na zadnji strani, ki odvaja topel zrak iz ohisja...seveda, ce mas moznost montaze v tvojem ohisju.

Lp Primoz

p.s. Glede CPU coolerja pa ti priporocam kak Termalright SLK800 ali kaj drazjega ce mas dnar + 80 mm vent.

pluto1457 ::

imam ohišje Mercury Venus, mislim da je dovolj prostora...sem začetnik v tem..pa bi mi lahk kej več napisal...rabm pomoč..

kaj pa hlajenje procesorja?
grafična ma svoj vent..je dovolj zmogljiv?

bi bil vesel pomoči...

mkonci ::

Jst mam isi procesor z navadnim hlajenjem navit na 2300+ pa se je temperatura dvignila na 50-55 C, Kar je še čist uredu, tako da ne vem, če glih nočeš fensy kište, in če nimaš preveč keša ti je na procesorju tud navaden ventilator z jedrom dost.
Glede grafične pa je tako, jst mam Radeon 9800 Pro, pa se kr mal greje, zato bi blo res pametno naredit tako kot je reku Thorn78 en ventilator spred pa še en zadi pa bi mogel bit dost!8-)

pluto1457 ::

ok.hvala za info.
denarja glih ni odveč ker sem glih kupu računalo..še ga mam v avtu zapakiranega..imam pa namen narediti dve stvari..

-v stransko stranico vgraditi pleksi steklo+eno neonko+2 barvna krom ventilatorja z kovinskimi mrežicami..
-pa po vaših predlogih enga spredaj in enga zadaj..sledi:)) vprašanje;
pozicije ventilatorjev spredaj in zadaj..kje spodaj(mislim da spredaj) in kje zgoraj(mislim, da zadaj ker se topel zrak dviguje)

in končno vprašanje; kaj še rabim poleg ventilatorjev..ali jih vežem direkt na plato al kk drgač (obstaja članek ali napotki?)

VELLLIK HVALA VNAPREJ

Primoz78 ::

Hmmm ni dobro pevec ventilatorjev na plato vezat, daj jih kar preko molexov, saj bos dubu zraven pomojem...drgac jaz sem si omislil podaljske za kable in mam vse skupi vezano na Rhoebus (kontrola ventilatorjev) ...na 5V. Vse dobis pri Cool-pc.

Lp Primoz

ginekolog ::

Najceneje je narediti blowhole in dat vent na 5v Molex. Tako imaš stroškov 1k za vent, temp pa max 45C. Tako imam jaz, sicer z 2*90mm blowholw 5V, da je tiho. Pa box hladilnih z orig hladilnim "trakom". Poceni in dela bp.
Divers do it deeper.

smilyxx ::

Takih tem je bilo že na tone. Zdej ko je iskanje spet vklopljeno priporočam da mal prebrskate, ker boste ugotovili, da je bilo na večino vprašanj že odgovorjeno.

Lp
Save water.
drink beer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje ali boljši pretok zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141357 (1172) mitjaje
»

utišanje in orodja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
564444 (3219) nuclear
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82050 (1781) DSmidgy
»

Ventilator / Kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101231 (1020) boogoo

Več podobnih tem