» »

Koolosej!

Koolosej!

«
1
2

goranTNT ::

Ek kva kj mislte o novmu kinu - Koloseju.
Men se zdi carski.12 sodobnih dvoran, akvarij pa se Mcdonalds....Pa se kul je ker zivim dost blizu.Jupi!:)

abcde7 ::

sej jest sploh ne vem ko to zgleda... A je tko gotov k BTC, pa a je kino glavn not???

Thomas ::

Take stvari so meni vsec. Velikopotezne.

Seveda bodo sedaj nekateri jokali za mestnim srediscem.

Trgovine so sle v BTC. Trznica se seli tja. Naj gredo se kini!

Ker tam se da (zastonj) parkirat. V mestnem srediscu so pa lisice.

Center Ljubljane je v Javnih.
:D

Pa kakor ze mi gre na jetra ta beseda. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OZZY ::

Stvar bo nora. DAns sem gledu podatke. V vseh kinodvoranah je palca za več kot 3300 ljudi. Dve zelo veliki po malo več kot 500, potem dve veliki, 4 srednje in 4 male po 144 sedeži. Noro. Samo če se bo prijelo bomo vidli.
Go with the flow.

goranTNT ::

Jst mislm da se bo kr dobr prijel se posebi zato ker bojo kr nekaj ostalih kinodvoran zaprli.:)

Huey P ::

Mene zanima ali kdo ve kakšen zvok bo tam. Mislim ali imajo v vseh dvoranah THX Surrond al kaj...???
..::DOOM III: The Legacy::..

Loki ::

Pa VR center...;)
I left my wallet in El Segundo

Lunik ::

ja. pa največje platno bo melo 200m2!!!:)
to je ful velik ene 13×15 m. A si predstavljate kakšen filing bo to!!!

OldSkul ::

Čeprav sem iz Dolenjske me navdušuje!

Freak ::

ostal sem brez besed:D

Pretorijanec ::

Kje na Internetu je stran, kjer bi lahko rezerviral vstopnice za Kolosej? Ker LK majo sam predstavitev in nic prakticnega o Koloseju.

Lunik ::

evo tle je še link do njegove strani.

kuzifix ::

Cisti amerikanizem. Kaj je falilo starim dvoranam ... Zvok pa zice pa bi blo. S parkplaci je pa itak povsod problem ker mamo fobijo pred parkirnimi hisami, ceprov mas na isti povrsini lohka bistveno vec parkirisc. Skratka, jz sm proti. Pa tud mi ni jasno kako misljo oni to napolnt ... Sicer pa, bomo vidl kaj bo cas prnesu.
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

`DoC ::

Po mojem je pa to kr dobra domislica tako da je vsaj ena stvar s katero gremo v evropo. :D:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Thomas ::

Res ne vem zakaj naj bi bilo to slabo, če je "čisti amerikanizem".

Čisti amerikanizem ti je CPU - ven ga spul! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double-J ::

Kuzifix prav imas. Tm bojo trume folka...ena ziva guzva:=)
Pa tud tko prevec kapitalisticna zadeva, da bi jo jaz obiskal, filmov pa je zelo malo dobrih zadnje case.
Ja amerikanizacija, je zanic, s tem se izgubljajo nase navade in stvari, ki nas povezujejo v en narod.
Cpu pa nebom vn potegnu, ker je od ene ruske firme. Carsko ane:) Sam nevem a se da kupt kaksn ruski procesor?
Okej mal sm se tud zajebaval med drugim, sam nekaj je pa useeno res...:D
Spellbound(by the devil)

kleDo ::

Tko je to. Pred leti sme bil v ZDA in tam "v največjem navalu" gledal enega najbolj gledanih filmov - Titanic. Gledu sm ga v multikinu in ko sem vstopil noter... brez besed. Not je blo placa za ca. 250 folka, blo nas je pa kvečjemu 25.
Verjetno bo čez nekaj let tko tud v Koloceju (v večini dvoran- tm kjer ne bojo premiere...).

Je pa res, da bodo mel vsaj bolš zrihtan kot je blo v ZDA (Denver). Tm so mel ful umazan (tla so se popala od kokakole...), sedeži so bli sicer čisti ampak ne pol tolk eleganten kino kot pri nas (Vič, Komuna, Bežigrad).

Vseeno pa ugotavljam da Slovenci radi hodimo v kino in morda le ne bo tako kot v ZDA.

Kar pa se tiče zastonj parkirišč. So že zastonj, če ga najdeš (za zadnje predstave nebi smel bit problem). Bodo pa tud v BTCju ugotovil, da je prostor zlata vreden in bodo prej ko slej začel gradit parkirne hiše ali pa garaže pod halami. Čudi me, da tega še ne delajo. Na ta način bi pridobili več placa ali pa naredili kakšen majhen park in tako BTC prijetnjejše obiskovalcem...:)

kleDo ::

Kadar jest kej tuki pišm sam nakladam...
...pol ure.:8):P:D

roro ::

Včeraj je bilo prvo javno prikazovanje ob 22.45. Začelo se je z manjšo zamudo in tudi z nekaj manjšimi začetnimi nerodnostmi. O kakšnem parkiranju ob koloseju včeraj ni bilo govora. Tisti, ki smo prišli samo na film smo bili veseli, če smo našli parkirno mesto v krogu 500 m okoli multikina. Bližnjo okolico so zasedali avtomobili udeležencev otvoritve.
No, premiera Mumije se vrača se je zgodila. Sedeži (iz cenenih materialov) niso bogve kaj udobni, a se zdrži. Najbrž vas bodo presenetila držala za pijačo oz. pokovko ipd. Platno je v večjih dveh dvoranah res veliko (kar je tudi prav), zvok pa je v mejah pričakovanega (največ kar se da v kinu slišati). Številke vrst bi lahko bolj nedvoumno označili, a "lovili" se boste gotovo le prvič. V večini LJ kinodvoran je to bolje rešeno.

Elemen_T ::

hmm...roro: Moji frendi so rekli čisto drugače...zvok, kot ga že ni bilo, prav tako tudi slika in udobje...

Tzar ::

pri 800 SIT za predstavo, mislm da se bo začetna kmalu umirlila. ne vem zakaj ŠOU v sodelovanju z LK ne nardi za šđtudente kaj bolj ugodnega, zihr bi se obisk še bl povečal.
Žoharji, jest upam da bojo čimprej propadl, pa bomo spet ful v videoteke hodil :D
Življenje je lepo!

Elemen_T ::

Tzar: Ali pa presnemavali DivX-e pol leta pred premiero v Koloseju >:D
Drugače pa se po moje da preko študenta pridit precej ceneje skoz tudi v kolosej

Nemelk ::

nekdo zgoraj je reku, da majo vse dvorane THX! to ni res, imata ga samo dve, oziroma certifikat bosta imeli samo dve! vsaj od začetka8-)
Nemelk ™

poweroff ::

Meni se zdi sama ideja OK. Če bo mestnosredišče zaradi tega propadlo - naj kar propade. Kajti če je tako gnilo da ni znalo ponuditi nič drugega kot kinote in par hitrih drinkov - znalo pa je "zajebavat" s parkiranjem, naj le propade čimprej.

Je sicer res da BTC postaja zabava za vso družino, ki propagira potrošniško miselnost (namesto v naravo gre narod po nakupih, tam si ogleda še film in se naje, zvečer pa žur).

Samo to je kvečjemu dodaten motiv za "staro" ljubljano da se razvije v kaj bolj kvalitetnega.
vprašanje pa če bo vikica sposobna kaj pametnega napravit...

Thomas ::

Se strinjam Matthai.

Edino to, da naj gre (druzina) tudi v naravo opraskat si kolena in gledat veličastne slike v resoluciji 7000 X 2000.

Raznovrstnost prispeva k kvaliteti.

Če bi še iz mestnih središč uspeli kej narest ... neeee preveč si optimist!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jeronimo ::

Ja prav škoda je mestnega jedra.
Je pa res, da mestne oblasi ne vedo natančno kaj bi rade. Po eni strani te vabijo v center, po drugi strani ti mestni redarji natikajo lisice na avto. Če pa želiš it v garažno hišo, te pa oberejo da je kar veselje.

Sicer bi bilo pa bolj veslo v centru, če bi prepovedali motorni promet - vsaj okoli tromostovja in naredili neko krožno sprehajalno pot z ODPRTIMI trgovinicami in bifeji. In seveda, da že končno končajo denacionalizacijske postopke in napolnijo propadajoče hiše.
Malo sem zašel iz teme.:8)

Kolosej se mi zdi imenitna zadeva. BTC se zna dobro obrniti.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

kuzifix ::

In kaj bo s starimi dvoranami? Zaprl jih bojo. In kaj se nato zgodi pri nas? Vecina stvari propade, razpade ... Kaj je falilo "drugacnosti", vec kinov, razporejenih po mestu?
Glede stolov, pa zvoka, pa cenenih zicev ... To je eden izmed razlogov, zakaj sem nabavil komponente, da lahko doma uzivam v DD 5.1, oz najbrz tudi v thxu nekega dne ... >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

ahac ::

Kaj je pa z Hannibalom, Trafficom, Taxi 2, itd. ???
A kdo kej ve?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kleDo ::

Kot prvo naj povem, da bodo zaprl zelo mal dvoran, vsekakor pa ostanejo do sedaj najbolj obiskane (Kino, Vič, Bežigrad), Šiška (ki je od občine), Mojca:)):D, pa dvor nej bi preuredil za nevem kakšne posebne filme...
Ostale dvorane pa bodo prodal (kot npr. bivši kino Union, ki bo kongresna dvorana od Grand hotela Union...).
Tako da se mi zdi kolosej kar v redu zadeva, če bo le obratoval normalno (vključno z lokali, ki jih ima pod streho!!!!)
Pod drugo pa: čist OK, da filme gledaš doma (po možnosti z DVDja, kar je super, pa še denar pršparaš) samo v kino greš po eni strani že zarad filinga, k je čist drugač če gledaš doma iz naslonjača (al postle v mojem primeru) al pa če gledaš iz polne (poudarjam POLNE) kino dvorane. Po drugi strani je pa to tudi nekakšen družabni "dogodek". Verjetno ne greš takoj po koncu filma (v kinu) domo (ali le??)!

Tudi če bi na slovenskih TV kanalih začeli vrteti popolnoma nove filme (kar je nemogoče), bi še vedno rad obiskal kino...

To je pač moje mnenje!!:D

ThePlayer ::

Men se zdi ideja v redu. Sploh se mi zdi cool to, da bomo končno enkrat tud v Sloveniji lahko u kinu jedl kokice in pil kolo:D

btw, tisti ki ste bli že not, kolk je kej razmaka med sedeži? (ker zdej sm mel zmer noge na konc filma že za vratom

kuzifix ::

Ok, moj zadn odgovor (upam; rabm neki cajta da se kej pametnga spomnm):
kleDo, s tega vidika je torej mal bols. Jz sm pac namrec do sedaj slisal samo to, da se bojo stare dvorane zaprle .... Nekatere prej, nekatere kasneje (v roku do 10 let oz sth like that). In ker tudi sicer nisem pristas masovnega cesarkoli ze, mi ideja Koloseja ni ravno pri srcu. Pa tudi ko se clovek spomni na vse na veliko zastavljene projekte, ki so propadli, se malo zamisli (velodrom pri Novem mestu ki propada) ... In zacetna evforija vedno mine, tako da je tudi tu moznost da bo cez nekaj casa res samo se 5 ljudi v kinodvorani.
Glede domacega kina: Cisto ql zadevscina, predvsem ce se zbere ene 5, 6 folka, dobrih frendov ... Nihce se ne krega za sedeze, dovolj placa za noge, dober zvok in slika (DVD, DD 5.1; v Nm oboje zlo suxx), pivo, cips, kokice, ni ti treba poslusat drucga folka pa njihovih neumestnih kometarjev ... Skratka, freedom. Predvsem pa lohka gledas kerkol film hocs, kadarkol hocs (dostkrat od ene 20.00 do 4.00 :D), pa sepavzo mas ce treba it na stranisce>:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Thomas ::

Za 1000 DEM - ne domaci - pac pa osebni kino - pomeni zaton Multikina.

Ampak do takrat si bodo zmislili pa že kej boljšega! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Doma nimaš McDonaldsa, Mullerja in vseh ostalih stvari, ki so v BTCju!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

element ::

ZAKON, jest sm bil tm že 12. k so ga še gradil, pa so nas mel za poskusne zajčke! :)) Smo šli v skupini, nas je blo okol 250, bli smo pa 2. največji najbl opremleni dvorani! ZAKON!!! :D

Thomas ::

Ja ahac - maš prav. Ni samo kino. Je tudi družabni dogodek in sploh žur.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Freak ::

sam jzst mislm da bi to mogl postavt kje drugje, ker je btc itak vsak dan čist zapufan!

Jeronimo ::

Ej res vas ne razumem kako lahko med gledanjem filma jeste kokice in pijete kolo ali kaj drugega?
Jebemti, če si lačen ali žejen se okrepčaj pred filmom, ne pa da utrujaš s tistim srkanjem in škripanjem z zobmi med filmom in s tem motiš vse okoli sebe. Mene je že ene parkrat imelo da bi kakšnemu stresu njegove kokice na glavo.

Po koncu filma, ko se prižgejo luči, greš pa iz dvorane kot iz kakšnega svinjaka.
Ali imate kaj kulture poslušanja?
S tem motite tiste, ki res uživajo samo v filmu in ne zraven v kluvanju koruze.

Mislim da je velika napaka, da dovolijo hranjenje v kinodvoranah. Če se bo tako nadaljevalo, mene sigurno ne bodo več videli v dvorani.
Vi, ki radi med gledanjem prežvekujete, bodite toliko uvidevni do drugih in prežvekujte pred domačim DVD-jem.
Hvala!
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Thomas ::

Ja basat se v kinu je bolno. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Zakaj? Kot si sam rekel Thomas: vse je zur ;)
Artificial Intelligentia

`DoC ::

Jeronimo in Thomas se vama ne zdi da je to s kokakolo in kokicami (koruza ki škriplje) samo ena od dodatnih ponudb, ki jo management kompleksa kolosej podpira, saj ima kar veliko ekonomično vrednost k polnjenju proračuna multi kina. ?

Mene osebno v kinu ne moti tolk "srkanje" cole in "kljuvanje" kukuruza ampak bolj posamezni kreteni z neumnimi komentarji. res pa je da ponavadi folk brez kulture posvinja vse okol svojga sedežav v nenormalnih faktorjih;((
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Thomas ::

Luni,

Žur na katerem ni omejitev nekateri prasci sprevržejo v valjanje po blatu in žrtje vodnih kostanjev in žab. :D

Frodo,

jasno, da je to dodatna ponudba, vendar je hkrati tudi znižanje drugih segmentov ponudbe. Potem pa takih hohštaplarjev kot sva midva z Jeronimom ni blizu. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

Če hočeš doma gledat film s petimi frendi rabiš pa že veliko sobo, pa tud ne vem, če je filing gledat s petimi kolegi, ker če gledaš film, moraš imeti mir, drugače padeš iz filma. Sam imam domači kino in se strinjam da mogoče je fajn kake komedije pogledat s kolegi ampak kake resne pa ne vem, itak nimam prostora več kot za dva kolega, če hočemo udobno gledat.
Glede Koloseja pa se mi zdi, da je stvar prevelika, ker imam občutek, da bo čez čas na pol prazen tudi ob dobrih filmih, drugače pa se mi zdi dobra zadeva, čeprav v kino praktično ne hodim več.

ahac ::

A ni kul, če je kino prazen, oziroma si tam samo ti z nekaj frendi ali žensko?
Zato je kr prav, da je Kolosej velk.
Dons grem Mumijo gledat. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jeronimo ::

Čez vikend sem bil v Koloseju.

Od zunaj izgleda fantastično. Stopiš noter, te pričaka ena črna masa na tleh, ki izgleda, kakor da bi bila tla premazana z ibitolom. Vse polno papirčkov in kocic.
Občutek imaš, kot da si prišel v neko dvorano v kateri so sem in tja nametane stvari.
Za nameček, je pa še sredi filma bila prekinitev. Verjetno se jim je strgal trak.

No za začetek me niso preveč impresionirali.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

luni ::

Jah odvisno kako gledas na vse... Ce gres v kino le in samo gledat tisti film, potem te verjetno druge stvari motijo, za veliko ljudi pa je kino eno druzabno srecanej in folk prav uziva ob nadiranju skupine osnovnosolcev, ki vsem po vrsti mecejo kokice v glavo. Ce jih ne bi bilo, bi slo le za se en film, tako pa je zadeva KINO!

anede? :P
Artificial Intelligentia

Jeronimo ::

Luni: Me zanima, če bi se zelo zabaval, če bi ta skupina osnovnošolcev tebi metala kokice v glavo in bi zraven tebe sedel najstnik, ki se je transformiral v reporterja in zraven glasno komentiral zadevo. Nato za nameček sredi najbolj napetih trenutkov filma zraven tvojega ušesa glasen smeh kakšnega zadetka. Seveda se lahko razburiš ampak kaj ko ima 20 kg več od tebe in te "mirno" poleže nazaj na tvoj stol.

Sicer res dojemaš (ne samo ti, tudi veliko tvojih vrstnikov) kino kot nekakšen družaben dogodek, pri katerem je dovoljeno vse. Moja generacija in starejši, pa dojemamo kino kot kulturni družaben dogodek, pri katerih veljajo pravila kulturnega obnašanja.
Izgleda da bodo počasi začeli najavljati predstave za mlajše in predstave za starejše.:\

Prejle sem pozabil omeniti svinjak katerega sva z dekletom zapustila po končani predstavi.
GROZA!!!!

Me zanima če ti isti osebki, tudi doma mečejo kokice in prazne kozarce naokoli med gledanjem televizije.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

luni ::

Jeronimo po cem pa sklepas, da sem mlad? :))

In ne, doma mi ne mecejo kokic v glavo, ampak ravno zaradi tega gledanje filmov doma pac nima tistega cara. Pa doma tudi ni stark, ki bi se pizdile na tebe ce das noge na sosednji sedez.

Hehe, zdaj si ze sigurno mislite, da sem v kinu ne vem kaksen huligan. Hihi :P.
Artificial Intelligentia

dexter ::

Hello!

Dodam moj obisk Kolooseja:
-v soboto je bla Mumija totaln raprodana,tko da smo sele ob 00:15 prisli na vrsto.
-ko prides v sam objekt se smrdi po farbi ,tko da bo treba se en cajt zracit
-zici so cool,clo anatomski,po 2:15 me ni hrbet bolel tko da so verjetno OK
-THX je samo v 6 in 7 (zaenkrat),pogovor z blagajnikom
-THX nic posebnega, al pa Mumija zvocno ni glih doterana
-glasnosti je dokaj veliko in nic ne hresci al resonira (ala Center Kranj) dinamika bl slab (verjetno zarad velikosti)
-platno samo ena beseda NEVERSEENBEFOREEVER

LP

Brody ::

same dvorane so men kul, sam predverje je pa kot na kakem cenenem letališču z betonskimi tlemi-->PODN! Ko not prideš je vse tako neosebno, hladno v glavnem nikakor ni "domače". Zase vem, da če bojo filmi, bom še vedno hodil na Vič in v Komuno! ->pa še karto bom zdej dubu kadar bom hotu:)

lp

Misak ::

Dej se zdej hvalt no! :D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bomo imeli v Sloveniji kvalitetnejše kino dvorane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8521977 (17879) Engineer_
»

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Oddelek: Novice / Ankete
394375 (2857) zee
»

Ljubitelji kina za blokiranje mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
606500 (5114) CaqKa

Več podobnih tem