» »

Popoln začetnik pri blagem navijanju

Popoln začetnik pri blagem navijanju

gofra ::

Sem popoln začetnik, kar se navijanja tiče in imam vprašanje: Ali je zgolj stabilnost računalnika dovolj dober pokazatelj primernosti navijanja ali bi bilo za bolj natančen rezultat treba postoriti še kaj?

Imam namreč Bartona 2500+ na FICovi plati (AU13) in spremenil sem multiplikator (iz 11 na 14) ter FSB iz 166 na 190. Voltaže in ostalega nisem spreminjal. Zanimivo je, da mi Sandra pravi, da je multiplikator ostal na 11 (zaklenjen procesor? 49. teden) = posledično zmogljivost seveda nižja od pričakovane a vseeno občutno boljša. (3200+, 2100Mhz). Na kaj bi moral pri tej spremembi paziti – ali se mi lahko kaj skuri (dolgoročno gledano morda). Me skrbi upravičeno ali so moje bojazni odveč?

Še tole: Kišto sem se odločil povsem odpreti, do ventilatorja za procesor pa napeljati primitivno papirnato cev, toliko pač, da bo vdihaval svež zrak in ne tistega, ki ga je pred tem segrel disk ali napajalnik. Temperatura (Sandra & BIOS) procesorja je 42 C – običajen serijski AMD ventilator. Kakšne maximume lahko pričakujem poleti, če bo temperatura v sobi višja za 10, 20 stopinj, procesor pa recimo obremenjen z 80%? Morda je vprašanje malce butasto ampak ali gre tu za enostavno seštevanje ali pa ni vse tako enostavno?

Vem, da je bilo o tem že precej napisanega (danes sem pravzaprav cel dan pregledoval forum) a radovednosti nisem uspel potešiti. Hvala za odgovore!

Ah da, še spomin: PMI PC 3200DDR 512 sdram – če komu kaj pomaga.

MEDENA ::

zaklenjen proc ja...samo kurba kako vam uspeva naviti na take FSBje...meni že pri 180FSB joka :'(

|KoRn| ::

Probaj dati na 11x200MHz, čeprav ne poznam dobro tvoje plate, mislim da bi moralo laufat, rami so dost dobri ...

Shark-357 ::

@Medena ja dost folka jamra tkole po forumih glede abitke da nrki ne gre fsb v višave (razen jakoslav):D

Caligula ::

Sam je pa faca tale Gofra-spremenil sem multiplikator (iz 11 na 14) ter FSB iz 166 na 190

2500@2660 brez spremembe voltaze,.. :D
Optimist >:D

Nc bat, se bos ze naucu.

Ce je to Nforce2 plata (FICovih ne poznam) probaj se s programom 8rdavcore navijat iz Windowsov samo lepo pocasi, da vidis kje moras zacet vecat voltazo, kake so temperature,.. pa veliko hitreje gre kot ce moras skos restartat pa v biosu drezat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

MEDENA ::

mah mogoče so RAMI kaj pa vem...

gofra ::

Caligula: ne vem v čem je zdaj finta? Saj zato sem objavil vprašanje, da mi svetujete...Sem navil preveč?

Korn: Govoriš o mojih RAMih ali tistih od MEDENE?

Bom snel program. Hvala za odgovore...

The B ::

The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z navijanjem AMD Athlona,pomoč prosim?

Oddelek: Navijanje
9823 (823) DominusSLO
»

navijanje Athlon XP 3200+

Oddelek: Navijanje
161239 (1088) TommyBoy
»

barton 2500+, pri 183FSB blokada...

Oddelek: Navijanje
251627 (1041) Sami
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352280 (1526) Wad@
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332891 (2162) c3R4R

Več podobnih tem