» »

Router omejuje prenos paketkov

Router omejuje prenos paketkov

zee ::

Živjo.
Imam težavo z mrežno kartico (gigabitna in vgrajena na matično ploščo Asus P4P800 Deluxe), ker se zdi, da je router "ne mara". Če jo vklopim, lahko brskam po računalnikih, ki so v omrežju, ne morem pa brskati po internetu.

Če router resetiram, moja mrežna kartica nekaj časa deluje, potem pa spet pridem na zgodbo iz prejšnjega odstavka.

Če priklopim "navadno" mrežno kartico (Realtek 8139 klon, 10/100 Mbps), potem dela vse bp.

Pregledal sem nastavitve tako pri sebi kot na routerju, vendar nisem našel nič relevantnega (MAC address filtering je izklopljen).

Naložene imam najnovejše gonilnike. Težava se pojavlja tudi v Linuxu.

A je možno, da moja vgrajena mrežna ne deluje zato, ker je v omrežju še ena taka (na matični plošči Asus P4P800), ki sicer deluje bp?

res hvala za odgovore.
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

astras ::

ne, mislim da to ni problem. lahko bi bil kabel ampak ce ti na drugi mrezni deluje bp potem verjetno ni. najboljse da si kupis novo mrezno pa je to to.
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

zee ::

H sreci se je po bajti valjala ena mrezna kartica, ki sem jo uporabil za te namene.
je pa tecno, da ne morem uporabljati tiste, ki jo imam na maticni plosci (in za katero sem placal).

hvala,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bmandelj ::

znizaj hitrost na 100mbs pa bo delal

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

astras ::

ta je bla zdaj politicna :) 100mb je ponavadi max, ce ze bi znizal zaradi samega prenosa na 10 ampak to ni problem, ker njemu deluje samo ne tista mrezna kot bi morala.
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

BigBoss ::

Spusti MTU na mrežni kartici. Verjento so pakteki preveliki za routerjev S
W.
MTU = Max Transfer Unit. Daj ga na 1024, fiksno. Če ga zadeva pelje avtomatsko, ga v primeru dobre zveze veča, (ker ni napak začne pošiljat večje pakete, da bi šlo hitreje) in ko jih ruter ne more več požreti, ti zadeva pade.

jype ::

MTU daj na 1500. Pri gigabit karticah je obicajno privzeto vkljucena opcija jumbo frames, 9000 bajtov dolgi ethernet okvirji (saj se tako prevede frame, ne?). Ce potem se vedno ne dela si dobi kak dober network sniffer in glej kaj se dogaja na ethernetu.

zee ::

bom zrihtal, ko pridem nazaj do moje mašine.

zee ::

Sem dal MTU na 1024 in zaenkrat vse dela.

sedaj je samo še vprašanje, kako to narediti v Linuxu, ampak ni panike, bom že.

hvala vsem,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

CCfly ::

ifconfig ethX ... mtu 1024

Zdaj pa hitro popravi ustrezne skripte.

zee ::

to je pa presenečenje!
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri uploadu datoteke v splet se zmrzne internetna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
131132 (570) rabelj5
»

Nakup gigabitne mrežne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
182614 (2234) PaJo
»

mrezna kartica na ga-965p-ds3

Oddelek: Omrežja in internet
101333 (1213) amigo_no1
»

Internet dela ali ne dela (lnux)

Oddelek: Operacijski sistemi
271940 (1609) root
»

Problem: Programski ruter! (oz. winXP in sharanje internet povezave)

Oddelek: Programska oprema
211831 (1493) MUC

Več podobnih tem